Page 1 of 1
Zpravy z Daf Jamovy hlubiny
Posted: 22:04 11. Jun 2008
by Rejty
Co se povida v Daf Jamove hlubine...
Re: Zpravy z Daf Jamovy hlubiny
Posted: 22:13 11. Jun 2008
by Rejty
Mistni obyvatele si stezuji na nestvuru, ktera se usidlila pobliz jejich pohrebiste. Nemohou jit ani uctit sve mrtve a nekolik pulciku bylo dokonce zabito. Starosta Hlubiny si nevi rady, dokonce vypsal odmenu pro toho, kdo tento problem vyresi.
Re: Zpravy z Daf Jamovy hlubiny
Posted: 01:48 10. Mar 2014
by Derken-
Obavy
Již je to pár měsíců, co se bojovým silám Ness'tray podařilo opět získat kontrolu nad Daf Jamovou hlubinou. Ves byla "osvobozena" ze spárů černých skřetů, kteří bez pochyby pochází ze Ser d'Oloth, černé pevnosti na ostrově Gara Gul. Špehové dnes donesly zprávy o tom, že se na několik desítek mil vzdálených březích před pár dny vylodilo několik oddílu Ta'Razzut. Ta'Razzut jsou těžkoodění válečnicí černých skřetů, kteří jsou cvičení od doby co se postaví na nohy. Jsou tím nejlepším, co může Gara gul nabídnout a nebo tím nejhorším, čím může pohrozit. Daf Jamova hlubina je pro Ness'tray nyní velmi dobrým ekonomickým přísunem a to především díky rybolovu, který jim vynáší poté na Kahzetských trzích. Právě z tohoto důvodu je zřejmě rozhodnuto, že hlubina zůstane pod drowskou správou. Událostmi posledních týdnů znudění vojáci povalující se v táborech kolem hlubiny se opět začínají šikovat. Zdá se, že toto malé vítězství dlouho nebude čekat na odplatu.
// O ostrovu Gara Gul a pevnosti Ser d'Oloth se pokusím co nejdříve infomovat v samostatném zápise v reáliích
Re: Zpravy z Daf Jamovy hlubiny
Posted: 09:23 20. Aug 2014
by Derken-
Agrese a prolitá krev na západě
Včera nad ránem se z vršků dělících Daf Jamovu hlubinu od západních vod podtemna vrátila jednotka vojáků Ness'tray. Byla zde vypravena zhruba od minulého měsíce a její brzký návrat nikdo nečekal. Jednotka vypadala značně unavena a jejich poškozené zbroje, díry ve štítech a zlámané zbraně svědčily o nejednom těžkém boji s kterým se v pahorcích museli vypořádat. Zatímco se vojáci v severním tabóře nad osadou dávali dohromady, jeden z poslů již pospíchal na loď do Kahzetu, která neodkladně vyplula hned poté, co vstoupil na palubu. Vojenská posádka v hlubině posílila stráže v okolí a na krajích osady o dvojnásob. Místní starešina s jasným zřetelem prohlásil, že období klidu před bouří, které se poslední rok na západě odehrálo se chýlí ke konci. Osadu zaplavily obavy a strach z toho co všechno se může stát.
Hlubinná pulčice "Jsem si jistá, že jich odcházelo alespoň padesát! Vidíš kolik se jich vrátilo? Ani ne 20!" *vyděšeně pohlédla na pulčíka vedle*
Hlubinný pulčík "Podle mě přeháníš, neodcházelo jich ani 30, tím jsem si jistej skoro tak, že dneska chytím pořádnou rybu na večeři! *zašklebil se*
Hlubinná pulčice "Vždycky máš na všechno odpoveď, ale co když se vrátí ti ze Ser d'Oloth?"
Re: Zpravy z Daf Jamovy hlubiny
Posted: 10:02 21. Jan 2016
by LDamian
Poplach a poprava v Daf Jamově hlubině
Dva místní půlčíci přiběhli uřícení do Daf Jamovy hlubiny a vyvolali poplach. Vykřikovali něco o zuřivé bitvě mezi Ta'Razzut ze Ser d'Oloth a neznámými vojáky, vedenými drowem, který nejspíš vylezl rovnou z pekla.
Z osady krátce nato vyrazil oddíl vojáků Ness'tray. Podivné je, že se po čase vrátil bez známek boje. Oba půlčíci zmizeli a po osadě se raději příliš nemluví o tom, co se s nimi stalo.