Page 1 of 4
Kniha, priatel človeka
Posted: 12:55 22. Jun 2008
by Skipp
Týmto by som rád otvoril volnú diskusiu o knihách
fantasy žánru, je to téma predovšetkým pre ludí ,ktorí si radi posedia pri dobrej fantasy knihe (ale aj pre milovníkov knih iného žánru). Tu si možete pokecať o naj-knihách ktoré ste prečítali, alebo práve čítate a určite si niekto nechá poradiť pri výbere budúcej dobrej knihy. Každý má možnosť vyjadriť svoj objektívny názor, kritiku na konkrétne knihy a autorov ,alebo tu niekto môže napísať rovno celú recenziu:)
Predajne a tiež internetové kníhkupectvá sú vskutku plné kníh tohto žánru. Autorov je od A po Z a niekedy býva málo času (či trpezlivosti:) na prečítanie každej jednej anotácie. Ja osobne som náročný čitatel a neuchváti ma hneď tak hocijaká kniha a myslím si že nie som jediný ,kto by si rád prečítal aj názory iných...tak smelo do toho

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 13:22 22. Jun 2008
by kaz
No kazdopadne doporucuji sagu o Zaklinacovi od A. Sapkowskeho, pokud je zde nekdo kdo to necetl toz smele do toho

Je to velmi dobre ctivo, kritika se nebere

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 13:37 22. Jun 2008
by Phantorris
*nesměle zvedne ruku*já to nečetl

, ale už se na to asi 6 let chystam...
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 13:48 22. Jun 2008
by kaz
Tak sup, mas na to tyden, jinak....*pohladi halapartnu*

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 14:00 22. Jun 2008
by Neithan1
Jojo Sapkowsky je fajn, ale na oddych by som doporucil skorej Pratchetta.
Btw creeperi a expici sa vynajdu v knihach warhammeru, momentalne citam Gotrekove zabavne prihody takze to tiez vrelo doporucujem

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 14:10 22. Jun 2008
by Krata
jo svět středovýho warhammeru je dobrej, taky čtu.. ted zrovna nositele záště
Warhammer 40 000 taky není špatnej

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 14:16 22. Jun 2008
by Rejty
Ja warhammer i hraju, ale ty knizky nejsou spatny, precetl jsem skoro vsechny. Gotrek je hustak.

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 14:27 22. Jun 2008
by Skipp
Ja som nedávno dočítal Goblina 1.diel, tiež to odporúčam ,už len z toho dovodu že je to vcelku originálny príbeh odohrávajúci sa v jednej hlbokej jaskyni (Ak si chcete oddýchnuť od celosvetových bitiek medzi mocnými hrdinami a drakmi a králmi a tak:)Kniha Goblin má aj velmi vtipný príbeh, avšak nejedná sa o zábavu ako o hlavný účel knihy ,ide skor o humor prirodzený.(prirodzený život goblina je teda vtipný:) Je to celkom jednoduchá kniha a som rád že som na ňu natrafil. Sa teším na dvojku.
A čo hovoríte na svojich domácich autorov? Ja som nie velmi na slovenských a českých autorov ale predvčerom som si povedal že im dám šancu a kúpil som si knihu "Šílený les - Vladimír Šlechta" Poznáte to niekto?
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 14:46 22. Jun 2008
by Phantorris
Tak toho neznam, ale koho bych doporučil, pokud by ste ho někdo náhodou neznal je Jiří Kulhánek. Sice fantasy od něj se mi tolik nelíbí, ale např povídka "Je 7:00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta" je naprsoto perfektní
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 17:13 22. Jun 2008
by nomis_b
Phantorris wrote:Tak toho neznam, ale koho bych doporučil, pokud by ste ho někdo náhodou neznal je Jiří Kulhánek. Sice fantasy od něj se mi tolik nelíbí, ale např povídka "Je 7:00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta" je naprsoto perfektní
Jo tak ten mi prijde naprosto nejkrutejsi. Sapkowskeho sem taky cetl i ty dalsi.. ale Kulhanek.. to je fakt masakr. To se rezu od zacatku do konce

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 18:49 22. Jun 2008
by pepa48
nomis_b wrote: ale Kulhanek.. to je fakt masakr. To se rezu od zacatku do konce

jó já četl Kulhánkův Noční klub 1,2 a je to vážně masakr ..to byly jedny z nejlepších fantasy knih co jsem viděl
jinak mám oblíbeného R.A.Salvatora a jeho Planinu Ledového větru a samozřejmě Legendu o Drizztovi (pro fanoušky podtemna vřele doporučuju) ...prostě luxus

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 20:07 22. Jun 2008
by DenGrasse
Skipp wrote:A čo hovoríte na svojich domácich autorov? Ja som nie velmi na slovenských a českých autorov
velmi nenápadná propaganda na jednoho českého autora....
http://www.wales.cz/index.php?detail=14 ... 29ed96c0bf
http://www.wales.cz/index.php?detail=31 ... 29ed96c0bf
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 20:46 22. Jun 2008
by nomis_b
pepa48 wrote:
a samozřejmě Legendu o Drizztovi (pro fanoušky podtemna vřele doporučuju) ...prostě luxus

Kde se to da sehnat?? nasel si nejakou internetovou verzi ?? celyho kulhanka sem cetl z wordu, tak mne to moc neva, no a pana prstenu sem cetl i v originale, takze ani anglictina by nevadila.
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 21:03 22. Jun 2008
by pepa48
první 2 díly jsem měl pujčené od kamaráda v češtině, na 3. díl teprve čekam, ale myslim že už je u nás taky v prodeji, ale nerad bych kecal..
EDIT: jo tak ten 3. díl už je u nás taky v prodeji... a jinak se prý připravují další 2 díly navazující na planinu ledového větru, takže jsem na to hodně zvědav

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 21:14 22. Jun 2008
by Daanri
Jej, nad podobnym topicom som uz premyslal, ze ho tu niekde zalozim, ale super Skippe, ze si to zalozil.
Noooo fantasy knihy zboznujem a mam vcelku schopnu zbierku, ci uz v kniznej podobe alebo ako ebooks (nieco cez 300 roznych knihy). Ak by mal niekto o cosi zaujem v digitalnej podobe tak rad poskytnem, ale holt nad papierovu knihu to nema.
Tazko z toho mnozstva vybrat naj autora alebo knihu, ale najoblubenejsie su asi:
A. Sapkowski a jeho Zaklinac
Tad Williams a Trun z dracich kosti a dalsie knihy nato navazujuce
Robert Jordan a cely cyklus Kolo casu, fakt perfektne citanie a hlavne zaujimavo spracovana magia
R.A.Salvatore a jeho pribehy o Drizztovi su tiez super
A teraz nedavno som cital zaujimave knihy od autorky Elizabeth Haydonova Rapsodie, Proroctvi a Requiem pro slunce takze taky odporucam
Ale asi naj naj naj je R.E.Feist a jeho mega seria o Midkemii, ci uz o prvej trhlinovej valke alebo dalsie pribehy nato navazujuce, toto mozem naozaj odporucit kazdemu. Najdete si tam od skvelych bojovnikov, carodejov a zlodejov az po neviem co vsetko mozne a zaroven je to pisane velmi napinavo a zaujimavo. Len tych knih je strasne kvantum, dokonca podla niektorych boli spravene aj hry ako Betryal at Krondor (Zrada v Krondoru).
A dalsie co mozem odporucit kazdemu je seria Dragonlance. Odtial mam asi najoblubenejsiu fantasy postavu, carodej Raistlin. Takze taky odporucam. Urcite sa budete dobre bavit.
Sorry za pripadne chyby a preklepy.