Page 1 of 2

Výpadek

Posted: 11:42 18. Jul 2008
by jaara
Ve stroji odešel zdroj, děkuji tímto Kirimu, za zapůjčení dočasného. Bohužel starý zdroj již není v záruce a bude se pravděpodobně muset koupit nový. Nejdříve to bude však příští týden.
Děkuji za pochopení.

Re: Výpadek

Posted: 22:21 18. Aug 2008
by jaara
V průběhu zítřka očekávejte blíže nespecifikovaný výpadek. Bude se měnit zdroj.
Když vše půjde hladce, bude to pár minut, když ne, naskočí to až v pátek :-).

Edit melvik : az 20.8 ocekavejte vypadek

Re: Výpadek

Posted: 16:55 19. Aug 2008
by melvik
takze vypadek az ve stredu :)

Re: Výpadek

Posted: 18:10 22. Aug 2008
by jaara
Děkuji Pivasovi za věnování zdroje a Kirimu za svědomité zastupování v době mé nepřítomnosti :)

Re: Výpadek

Posted: 20:36 05. Sep 2008
by Rejty
Dnesni vypadek:

,,Výpadek elekriny v Kralovicke
Vazeni uzivatele,
z duvodu vypadku napajeni v Kralovické 3 nejede sit na velke casti Lochotina a Bolevce. Dalsi cast site bude vypnuta az dojdou baterie v zaloznim zdroji. Dle vyjadreni CEZu, by melo byt napajeni obnoveno do 14 hodin.

Dekujeme za pochopeni."

Re: Výpadek

Posted: 12:25 20. Oct 2008
by igor
Na vědomí se dává, že v noci z pondělí na úterý někdy po 0:00 proběhne úprava kabeláže v serverovně na Krašovské - je tedy třeba počítat s více drobnými výpadky internetového připojení pro celé PilsFree. Předpokládané trvání celé akce je cca hodina.

Re: Výpadek

Posted: 21:55 19. Nov 2008
by Rejty
Nepiste furt nekomu z teamu, proc to vypadava a nebo jak dlouho to bude trvat. Nevime to. Kdybysme to vedeli, tak to sem napiseme...

Re: Výpadek

Posted: 15:38 21. Nov 2008
by jaara
Výpadky byly způsobeny jedním ze strojů v serverhousingu, který dělal problémy. Snad už to teď pojede lépe :-).

Re: Výpadek

Posted: 12:42 13. Feb 2009
by Rejty
Katastrofalni kolaps patere pilsfree

Vazeni uzivatele,

Vcera vecer v 19:10 pateri pilsfree prosvistel kulovy blesk, odkud a jak zatim neni prilis jasne, po cca 5 hodinach v serverovne je vetsi cast pf online.

Za zkazeny vecer (misty az 5h) bez netu se omlouvame, verte ze jsme s Mukim makali co to slo, vice detailu nize.


spoje offline: -sever, brasy- uz jedou bez vlanu
swrz a dal stale off :(

technicke info:
velmi neco oskliveho vlezlo do swrk ktery ze nejen prestal switchovat, ale dokonce usmrcoval driver nekterych sitovych karet (suny i do kernel panicu, tj ron,rqos,rnfx). i pripojeny notebook se rozbrecel do logu, docela desive.

switche na swrk povesene taktez ve stavu letargie, tam stacil reboot. odpojeni cele kosutky nebylo nic platne, takze nezbylo nic jineho nez switch obejit, prepojit vsechny opticke spoje, servery, routery.

kdyz uz doslo na nejhorsi, tak jsme oddelili kosutku od patere (nove smc+sw-kras-touz) pro pripad ze to zpusobilo nejake zarizeni uzivatele, vse ma ted tedy vlastni smc.
odted na paternich smc zadne exoticke nastaveni (trunky,vlany,stp) neb to ztezuje diagnostiku pruseru na siti, ne-li jest to primou pricinou podivnych selhani.
tzn spoje na brasy a kypu se musi tagovat primo v routerosu (240 kypa, 241 brasy), master interface nechat ospf passive, a nebo skusit rozject ospf proti pateri (bylo by to lepsi).

pokud jste nekdo neco v 7:10 konfiguroval na pateri nebo pripojili na kosutce do site, nestydte se a prihlaste se mi na jabber, hlavu vam neutrhnu, bylo by fajn vedet co se stalo, moc se mi nechce verit ze to byl bezny smc kiks (ty jenom cas od casu lagujou a staci jim reset)

Za spolupraci dik predevsim Mukimu, Dadimu, Vencakapovi za taxik a zasobovani.

13.02.2009 - 16.02.2009

Re: Výpadek

Posted: 15:05 16. Apr 2009
by Rejty
Dnešní výpadek...
ČEZ z nás dělá bl...

Vážení uživatelé,
právě jsme se poměrně nepříjemnou cestou (zdechlo jedno ze dvou center sítě) dozvěděli o tom, že ČEZ má další plánovanou odstávku v Kralovické - bohužel se nijak nenamáhal dát to vědět - v domě nic neviselo a nikdo tam o ničem neví. V tuhle chvíli ještě procházejí páteřní spoje díky záložnímu zdroji, ale ten do dvou hodin jistě nevydrží - něco se otočí přes radiové zálohy, oblast routerů turista a router-slava stejne jako hostovane stroje nedokazeme zalohovat - vsechna PC v kralovické jsou ted jiz vypnuta, bezi pouze paterni switche ze zaloznich zdroju. Turista nema radiovou zalohu, takze ten bude offline, router-muki se (snad) otoci pres Slovany. Vl8kno ba Bory je tak0 nejak zalohovano.

Předpokládám, že výpadek se dotkne i Manětínské (=multimodova optika pres Kralovickou).

Osobně mne to štve o to více, že kdybychom o výpadku věděli dříve, nebyl by problém páteř na zálořních zdrojích udržet i po těch 6 hodin výpadku.

16.04.2009 - 17.04.2009

Re: Výpadek

Posted: 13:59 18. Jun 2009
by jaara
Očekávejte výpadek během zítřka. Bude se upgradovat server. Předpokládaná doba výpadku je 1 den.

Re: Výpadek

Posted: 18:12 19. Jun 2009
by jaara
Upgradovací výpadek se přesouvá na neděli (snad doopravdy).

Došlo místo na disku

Posted: 17:08 23. Jun 2010
by jaara
Problémy, které dnes někteří z vás možná zaregistrovali, měl na svědomí nedostatek místa na disku na serveru. To způsobily hromadící se zálohy a nepozornost administrátorů (mně).

Celé to mohlo způsobit vymazání postavy, za kterou jste v inkriminovanou dobu hráli a tak byly tyto neplatné postavy obnoveny ze zálohy z dnešního rána. S případnými ztrátami XP, zlata či materiálních věcí se prosím obracejte na příslušné DM.

Obnoveny byly skutečně jen postavy zasažené!

Re: Výpadek

Posted: 14:21 07. Feb 2011
by kucik
Mezi dnešní druhou a půl třetí odpolední mohou proběhnout neočekávané restarty serveru.

Re: Výpadek

Posted: 13:40 12. Apr 2011
by jaara
Zítra 13.4. ve večerních hodinách (cca 20-21) očekávejte krátký výpadek. Do serveru přibude nový HDD pro zálohy. Pokud vše půjde hladce, výpadek by neměl být delší než půl hodiny.