Page 1 of 35

Portréty postav

Posted: 21:08 13. May 2007
by kucik
Místo pro protréty vašich postav.
Tento topic slouží výměně portrétů postav mezi hráči

Vytvoření vlastního portrétu
Krok 1. Pomocí oblíbeného editoru obrázků, který podporuje Targa (.tga) formát, vytvořte nový, prázdný obrázek o rozměrech 256x512 pixelů.

Pouze vrchní část obrázku je zobrazena ve hře. Tedy skutečný rozměr vašeho obrázku je 256x400 pixelů. Spodní číst obrázku MUSÍ zůstat prázdná a nepoužitá. Pokud nebude, váš počítač zachvátí plameny a exploduje, když se pokusíte uložit hru -- no, dobrá, nebo možná jen spadne.
portrait_canvas.gif
portrait_canvas.gif (2.23 KiB) Viewed 41818 times
Části obrázku:

* canvas - je celý obrázek
* portrait - část viditelná ve hře
* blank - nepoužitá část

Krok 2. Vytvořte vlastní potrét o rozměrech 256x400 pixelů a plácněte ho do zmíněné vrchní části obrázku.

Krok 3. Musíte votvořit pět verzí portrétů pro hru. Největší z nich už máte hotový, takže jej jen postupně zmenšujte, abyste vytvořili všechny velikosti.

Rozměry všech těchto verzí jsou:

256x400 (na 256x512 canvas) - Používá se u popisu postavy
128x200 (na 128x256 canvas) - Uvidíte v Character sheetu
64x100 (na 64x128 canvas) - Používá se jako portrét ve hře (vpravo nahoře)
32x50 (na 32x64 canvas) - Portrét pro party menu
16x25 (na 16x32 canvas) - Používá se pro chat okno

Krok 4. Uložte obrázky v Targa (.tga) formátu, Zvolte volby '24 bitů' a 'nekomprimovaný'. Komprimované obrázky vám nebudou v NWN fungovat. Názvy souborů všech pěti verzí musí být dle následujícího klíče:

xxxxxxxxxxxxxxxh.tga (pro 256x512 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxl.tga (pro 128x256 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxm.tga (pro 64x128 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxs.tga (pro 32x64 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxt.tga (pro 16x32 canvas)

Kde předpona "xxxxxxxxxxxxxxx" je název, který si vymyslíte a muže mít 1 až 15 znaků. Název by se měl skládat pouze s malých písmen a číslic, případně podtržítek. Název nesmí obsahovat diakritiku (české znaky) a mezery!

Písmena 'h', 'l', 'm', 's' a 't' která následují za názvem portrétu označují velikost obrázku (Huge, Large, Medium, Small, and Tiny).

Tedy tyto soubory se mohou jmenovat například:

robinsample_h.tga
robinsample_l.tga
robinsample_m.tga
robinsample_s.tga
robinsample_t.tga

Jak můžete vidět, všechny obrázky mají stejnou předponu 'robinsample_' a také mají každý písmeno označující velikost - 'h', 'l', 'm' ,'s', and 't'.

Krok 5. Takto vytvořené portrréty nakopírujte do portraits v adresáři s hrou.

Krok 6. Aby i ostatní viděli váš portrét, zabalte těchto pět obrázku do zip archivu a přiložte jej sem, do tohoto topicu. Nepužívejte různé úložny a podobné servery pro ukládání souborů. Přiděláváte tím práci jak sobě, tak všem, kteří si portrét budou chtít stáhnout. V příspěvku vždy uveďte jméno postavy, které portrét patří.

Portréty aktuálně hrajících postav si můžete stáhnout přímo na webu, když najedete kurzorem na jméno postavy ve výpisu hrajících postav.

Převzato a upraveno z http://nwn.bioware.com/builders/portraits.html

//Admin info: Portréty na web se vkládají sadou scriptů ve ~/scripts/. Viz README.

Posted: 21:16 13. May 2007
by igor
jop, před smazánim databáze tim *** to tu taky bylo... nechť je topic založen :-))

Posted: 21:16 13. May 2007
by pepa48
pred tim nez nam nekdo smazal forum tu o tom byl take topic a zatim se asi jeste nezavedl, proto se muzou zacit davat rovnou sem :roll:

Posted: 21:18 13. May 2007
by Michal
Jo, letopočet se rozděluje na před a po...před bylo a určitě už bude i po

Posted: 21:43 13. May 2007
by kucik
V tom pripade ... Qualmecolindo
Pak to doplnim i do toho novyho.

update : zrzava elfka

Posted: 02:04 14. May 2007
by Theo
<NO LONGER EXIST>

Posted: 02:14 14. May 2007
by igor
Sharto Renza
Image

Kirru

Posted: 23:01 20. May 2007
by steel_martin

Posted: 10:53 27. Aug 2007
by igor
Pajky:
Sajmína - kůň
Vzhled: ( foto vypravi o vsem).....
Barva: vrana jako noc temna...
Povaha: kobyla je krapet divodci a ne jen tak nekoho necha svest na svem hrbete..pysne si nosi svou elegantni hlavu,jakoby vedela ze je nejkrasnejsi ze vsech..

Image

Posted: 11:03 27. Aug 2007
by Pajule
diky moc dobra vilo

Posted: 18:04 15. Sep 2007
by Shamanko

Posted: 19:23 16. Sep 2007
by Pajule
kdo by chtel portret Bereninky ncht mi pisne na ICQ : 297-568-781
pac to sme neumim davat :lol:

Posted: 06:03 01. Jan 2008
by Pivo
Subrasy jsou pěkná věc,ale najít portrét třeba severního pulorka neni žádná sranda.Nebude nějak balíček portrétů pro subrasy?Myslím nějakej malinkej. :wink:

Posted: 12:12 01. Jan 2008
by liuk
Bude, ikdyž je tam hlavně hodně drowů, co severní půlorci to nevím. Kdyby někdo nějaké našel budeme rádi, když nám je pošlete a my je budeme moci zařadit.

Posted: 12:39 01. Jan 2008
by Pajule
nesmite bejt lini a pekne si projet tohle : http://nwvault.ign.com/View.php?categor ... ta_page=26

tam najdes vecinou co hledas :)