Zápisky na volných listech psané
Posted: 12:23 08. Aug 2008
Začíná mě z teho brat nerv, místní kupci si za prázdnó knížku počítajó majlant, podezírám je, že jak vidijó trpaslíka myslí si, že ho možó voškubat jak divokó husu. Dělat si poznámky na takový kusy papiru co mám je vo nervy, ha mám strach, že sa mě to poztrácí.
Včera se nám povedl rozlósknót ten zpropadené případ ztracenéch lidí z chudinské čtvrti. Všecky stopy nás směřovaly do kanálů, kam taky jinam v tomhletom zablešeným městě. Už jednůc sem radní varoval že kanalizaca potřebuje vopravit, vyčistit ha hlavně prozkómat ha zmapovat. Že sa jim dolních patrech přemnožujó krysy, že šířino různý nechutný nemoci ha, že sa v kanálech schovávajó různy pochybný existence. Sopak mě někdo bral v potaz? Tidle dlůzí majó ašivá vysypaný makovice.
V kanálech sme sa stavili u Roinda ha brácha si hu něj kůpil nějé smradlavé tabák do dýmky, smerdzí to jak téden nepraný vonuce ha chutná jak by vám vobr naprděl do polívky, nevím co ti dva smraďoši na tem hulení vidijó.
Jak sma prolézali těma tunelama vobjevili sme divný stopy ha pak aj potvóry co ty stopy dělaly. Boli to demoni s hákama, sranda pro řádného terpaslíka, hale nějakó sušínku by ašivá pěkně pocuchali, to sme začali tušít, že sme správně, bo kde by se tu takový beštie vzali, to nebýlo samo sebó. Ha vod camcaď to začalo být čím dál tužší, mozkodlabové co byli za nima huž taková zývačka nésó ha překvápko co nás čekalo hu paty schodišťa sme tedá nečekali. Stál tam golém z kamenů spojenéch magijó ha jak nás zmerčil pustil sa do nás. Než sem sa stačil rozkůkat, válela sa ta hromada šutrů na zemi, brácha na ni rozkročmo stál a řezal do ni sekeró jak smyslů zbavené. Já si našél skulinky mezi kameňama ha přesnéma ránama přerušíl tok mágie ha bylo po všem. Z celé té vobludy vostala jen hromádka prachu a v tej klůček vod brány vedócí do spodních úrovní kanalizace.
To co sme tam našli sme jaktěživá neviděli, ty chodby nebyly vobyčejný ha nepostavili je hani naši, hani dlůzí nebo dlůhověcí ha tvůrce sme zméřčili hned za prvníma dveřama. Takové sůstředění duševní síly sem nezažíl hani doma v chrámu vod runových knězů, zasáhlo nás to jak vlna pobřeží ha dóbro nám z teho nebylo. Podařilo se mi jednoduchó meditací zaštítit naši mysl ha ve chvíli kdy sem zkončil se zaříkáváním už zpívala Boendálova Beci smrtelnó písničku. Na mě vostalo uderžet mu vod těla vokovaný mozkodlaby ha to taky nebyla žádná sranda. Stál sem tam jak vrostlé do země ha vodrážel tvrdý útoky, že bych jim něco vrátil ha nebo je dokonce zabíl nemohla bét řeč. Jak Boendál skončil s těma mystikama měli to vokovanci spočítaný, jadna rána za kerk ha váleli sa ve vlastní kervi. Vzhledem k vývoju situace nebylo na co čekát ha poprosíl sem Norda haby shlédl na svý nehodný děcka ha posílil nás božskó přízní. V další místnosti to už šlo jak po másle a než sa ty potvory rozkókaly měli to za sebó. Tam sme taky našli pervní nešťastníky. Boli zavřený v nějakých strojích, vylomil sem zámky na dveřách ha postil ty nebožáky ven, jen je divný že kůkali jak by jim včely huletěly, ále k východu se hernuli tak co. Tak sme postupovali dál a póštěli ty nebožáky dom, měl sem porát pocit jako by mě něco šimrálo v kebuli ha jak sem se chcel jednůc poškrábat málem sem si mečem propíchl hlavu, hale jinak zaštítění bylo pevný jak víra v Norda. Když sme všecko prozkůmali vostali nevotevřený jen jedny dveře, za těma to tak nějak zvláštno bzučálo, vopaterně sem je povotevřél ha uviděl hlavního mystika jak zaříkává, musel vo nás celó dobu věděl prevít, tak sem dveře fofr přirazíl ha začal sa chystat na melu. Zas tak chytré ten parchat hale nebýl, hnal se za mnó jak střeščené a nevšiml si Boendála skovanýho za futrama z druhý strany, ha tak jen von by mohl napsát jaký to je když vám taková mlátička jak je brácha zatne sekeru do zad. Seknul sebó vo zem a v tu chvílu už sem mu zpracovával tepny ne kerku. Než sa stačíl zpamatovat měl to za sebó, rozkrájené byl jak klobása na dřevě hale co bylo nejhorší jeho mozek se začal spojovat ha plazit sa směrem do místnosti vodkud vyběhl, tak sem ho popad a nacpal do flašky vod kyseléch vokurek, co si je dáváme po ránu, když je večír před tím hodně veselé, ha šoupnu ho na pozorování fámulusům do místní hakadémie, třeba sa dozvíme co só tydlety svině zač. Když sme došli do tej jejich hlavní místnosti tož sme nemohli věřit vlastní vočám, v bazénku sa tam válel mozek jak půl baráku ha vydával divné zvuk, zkusil sem na něj voheň, Nordovo božské kladivo ha k temu všemu ho Boendál začal vopracovávat sekyró, hale nic nezabíralo, tak důfám, že sa na to fámulové nevyperdnó ha přídó na to jak se teho zbavit. Při prohledávání vokolí sme pak našli betelný truhly, žádný šmédy hale poctivý truhly z bytelnéma zámkama ha se spóstó překvapení pro ty co nésó vopatrný no dalo mě to celkem prácu, hale nakonec sa to podařílo, našli sme tam peněz, že za téden poctivé práce toliko nejní ha divný psaní.
Dodávka dorazila v pořádku, doufám, že odměna za ty duše byla odpovídají, pán Zeir si však žádá další a tak neleňte a dodejte další zboží , u vstupu do naší části stok na vás bude čekat jeden z našich bratří a vyrovná s vámi platbu. Důrazně vás upozorňuji, že stoky pod šlechtickou čtvrtí jsou v naší sféře vlivu a jakékoli proniknutí na naše území bude odměněno smrtí. Pokud vám vaše tunely nestačí raději zneškodněte toho démona pod náměstím i jeho ještěrkami.
*dopis je opatřen pečetí se prazvláštní značkou*
Myslím , že sa tam vypravíme zjistit co sa tam děje, jen přemýšlám ješivá nevoslovit místní inkvizici, moc sa mi s nima jednat nechce só to takový praščený fanatici, hale vo tomhletom by hasi věďát měli. Ešče si to nechám projít kebuló a zeptám sa Boendála co si vo tom von myslí.
Včera se nám povedl rozlósknót ten zpropadené případ ztracenéch lidí z chudinské čtvrti. Všecky stopy nás směřovaly do kanálů, kam taky jinam v tomhletom zablešeným městě. Už jednůc sem radní varoval že kanalizaca potřebuje vopravit, vyčistit ha hlavně prozkómat ha zmapovat. Že sa jim dolních patrech přemnožujó krysy, že šířino různý nechutný nemoci ha, že sa v kanálech schovávajó různy pochybný existence. Sopak mě někdo bral v potaz? Tidle dlůzí majó ašivá vysypaný makovice.
V kanálech sme sa stavili u Roinda ha brácha si hu něj kůpil nějé smradlavé tabák do dýmky, smerdzí to jak téden nepraný vonuce ha chutná jak by vám vobr naprděl do polívky, nevím co ti dva smraďoši na tem hulení vidijó.
Jak sma prolézali těma tunelama vobjevili sme divný stopy ha pak aj potvóry co ty stopy dělaly. Boli to demoni s hákama, sranda pro řádného terpaslíka, hale nějakó sušínku by ašivá pěkně pocuchali, to sme začali tušít, že sme správně, bo kde by se tu takový beštie vzali, to nebýlo samo sebó. Ha vod camcaď to začalo být čím dál tužší, mozkodlabové co byli za nima huž taková zývačka nésó ha překvápko co nás čekalo hu paty schodišťa sme tedá nečekali. Stál tam golém z kamenů spojenéch magijó ha jak nás zmerčil pustil sa do nás. Než sem sa stačil rozkůkat, válela sa ta hromada šutrů na zemi, brácha na ni rozkročmo stál a řezal do ni sekeró jak smyslů zbavené. Já si našél skulinky mezi kameňama ha přesnéma ránama přerušíl tok mágie ha bylo po všem. Z celé té vobludy vostala jen hromádka prachu a v tej klůček vod brány vedócí do spodních úrovní kanalizace.
To co sme tam našli sme jaktěživá neviděli, ty chodby nebyly vobyčejný ha nepostavili je hani naši, hani dlůzí nebo dlůhověcí ha tvůrce sme zméřčili hned za prvníma dveřama. Takové sůstředění duševní síly sem nezažíl hani doma v chrámu vod runových knězů, zasáhlo nás to jak vlna pobřeží ha dóbro nám z teho nebylo. Podařilo se mi jednoduchó meditací zaštítit naši mysl ha ve chvíli kdy sem zkončil se zaříkáváním už zpívala Boendálova Beci smrtelnó písničku. Na mě vostalo uderžet mu vod těla vokovaný mozkodlaby ha to taky nebyla žádná sranda. Stál sem tam jak vrostlé do země ha vodrážel tvrdý útoky, že bych jim něco vrátil ha nebo je dokonce zabíl nemohla bét řeč. Jak Boendál skončil s těma mystikama měli to vokovanci spočítaný, jadna rána za kerk ha váleli sa ve vlastní kervi. Vzhledem k vývoju situace nebylo na co čekát ha poprosíl sem Norda haby shlédl na svý nehodný děcka ha posílil nás božskó přízní. V další místnosti to už šlo jak po másle a než sa ty potvory rozkókaly měli to za sebó. Tam sme taky našli pervní nešťastníky. Boli zavřený v nějakých strojích, vylomil sem zámky na dveřách ha postil ty nebožáky ven, jen je divný že kůkali jak by jim včely huletěly, ále k východu se hernuli tak co. Tak sme postupovali dál a póštěli ty nebožáky dom, měl sem porát pocit jako by mě něco šimrálo v kebuli ha jak sem se chcel jednůc poškrábat málem sem si mečem propíchl hlavu, hale jinak zaštítění bylo pevný jak víra v Norda. Když sme všecko prozkůmali vostali nevotevřený jen jedny dveře, za těma to tak nějak zvláštno bzučálo, vopaterně sem je povotevřél ha uviděl hlavního mystika jak zaříkává, musel vo nás celó dobu věděl prevít, tak sem dveře fofr přirazíl ha začal sa chystat na melu. Zas tak chytré ten parchat hale nebýl, hnal se za mnó jak střeščené a nevšiml si Boendála skovanýho za futrama z druhý strany, ha tak jen von by mohl napsát jaký to je když vám taková mlátička jak je brácha zatne sekeru do zad. Seknul sebó vo zem a v tu chvílu už sem mu zpracovával tepny ne kerku. Než sa stačíl zpamatovat měl to za sebó, rozkrájené byl jak klobása na dřevě hale co bylo nejhorší jeho mozek se začal spojovat ha plazit sa směrem do místnosti vodkud vyběhl, tak sem ho popad a nacpal do flašky vod kyseléch vokurek, co si je dáváme po ránu, když je večír před tím hodně veselé, ha šoupnu ho na pozorování fámulusům do místní hakadémie, třeba sa dozvíme co só tydlety svině zač. Když sme došli do tej jejich hlavní místnosti tož sme nemohli věřit vlastní vočám, v bazénku sa tam válel mozek jak půl baráku ha vydával divné zvuk, zkusil sem na něj voheň, Nordovo božské kladivo ha k temu všemu ho Boendál začal vopracovávat sekyró, hale nic nezabíralo, tak důfám, že sa na to fámulové nevyperdnó ha přídó na to jak se teho zbavit. Při prohledávání vokolí sme pak našli betelný truhly, žádný šmédy hale poctivý truhly z bytelnéma zámkama ha se spóstó překvapení pro ty co nésó vopatrný no dalo mě to celkem prácu, hale nakonec sa to podařílo, našli sme tam peněz, že za téden poctivé práce toliko nejní ha divný psaní.
Dodávka dorazila v pořádku, doufám, že odměna za ty duše byla odpovídají, pán Zeir si však žádá další a tak neleňte a dodejte další zboží , u vstupu do naší části stok na vás bude čekat jeden z našich bratří a vyrovná s vámi platbu. Důrazně vás upozorňuji, že stoky pod šlechtickou čtvrtí jsou v naší sféře vlivu a jakékoli proniknutí na naše území bude odměněno smrtí. Pokud vám vaše tunely nestačí raději zneškodněte toho démona pod náměstím i jeho ještěrkami.
*dopis je opatřen pečetí se prazvláštní značkou*
Myslím , že sa tam vypravíme zjistit co sa tam děje, jen přemýšlám ješivá nevoslovit místní inkvizici, moc sa mi s nima jednat nechce só to takový praščený fanatici, hale vo tomhletom by hasi věďát měli. Ešče si to nechám projít kebuló a zeptám sa Boendála co si vo tom von myslí.