Page 1 of 2

CEPove zbrane

Posted: 23:47 12. Aug 2008
by Daanri
Chcete pridat do hry nove CEPove zbrane ako vrahova dyka (ako klasicka dyka, len sa drzi opacne), obojrucne velke kladivo, nuncaky a podobne vychytavky? Jediny problem s tymito zbranami je ten, ze nane neplatia featy zamerania, specializacie a nedaju sa okuzlit ohnom, silnejsia zbran atd. Podla niektorych sa tym straca ich funkcnost a vyuzitie, pouzivali by ste ich aj tak? Prosim hlasujte, pripadne napiste vas nazor.

Re: CEPove zbrane

Posted: 00:40 13. Aug 2008
by Morendred
Vrahova dyka by se mi libila, jenze na ni nejde muj oblibeny vzhled. A pokud nejde otravit, tak je to spatny :? . Proto bych ji nepouzival.

Re: CEPove zbrane

Posted: 07:27 13. Aug 2008
by Theogil I
Jen takový návrh ... šlo by udělat aby tyto nové zbraně měli něco čím by trošku srovnávali své postižení oproti ostatním?
Celou dobu co hraju NWN čekám na obouručné kladivo a kvůli tomu bych si i založil novou postavu - trpaslíka co jiného :D - takže pokud to bude k dispozici jdu do toho a pokud by to mělo své výhody třeba ve zbrani bylo by to krásné spestření. Jen mi neleze do hlavy proč nejdou s tou zbraní dělat žádné z věcí co jsi psal, počítám, že kritikal si taky nevezmeš a na epické zbraňové feety si taky nesáhneš ... to je hodně limitující. Takže bych to viděl jako sekundární zbraň aby to dobře vypadalo.

Re: CEPove zbrane

Posted: 07:43 13. Aug 2008
by Daanri
Jop, ide jedine o vzhlad, aby to pekne vyzeralo, cize ako vravis sekundarna zbran, tam kde mas istotu ze to s kludom zvladas, tam kde by to bolo tazsie si vezmes primarnu zbran ktoru nakuzlis. Tie veci nejdu asi preto, ze su to neoficialne zbrane z CEPu a nikto nato nevytvoril featy a podporu okuzlenie i ked par veci sa na vaulte uz nachadza, ale to vsetko treba odskusat a nak implementovat. Nak tie zbrane posilnit by sa mozno aj dalo, povedzme ze taka vrahova dyka by mohla byt otravena systemovo nastalo, obojrucne kladivo by mohlo mat vyssie tupe zranenie, ale zase potom by tieto zbrane boli aj o nieco drahsie ako klasicke.

Re: CEPove zbrane

Posted: 08:42 13. Aug 2008
by Theogil I
Daanri wrote:Jop, ide jedine o vzhlad, aby to pekne vyzeralo, cize ako vravis sekundarna zbran, tam kde mas istotu ze to s kludom zvladas, tam kde by to bolo tazsie si vezmes primarnu zbran ktoru nakuzlis. Tie veci nejdu asi preto, ze su to neoficialne zbrane z CEPu a nikto nato nevytvoril featy a podporu okuzlenie i ked par veci sa na vaulte uz nachadza, ale to vsetko treba odskusat a nak implementovat. Nak tie zbrane posilnit by sa mozno aj dalo, povedzme ze taka vrahova dyka by mohla byt otravena systemovo nastalo, obojrucne kladivo by mohlo mat vyssie tupe zranenie, ale zase potom by tieto zbrane boli aj o nieco drahsie ako klasicke.
Souhlas, dokonale jsi mi přečetl myšlenky, a ty příklady jsem přesně takto myslel, ještě mě třeba u té vrahovi dýky napadlo krvácení a se zvýšenou cenou je to rovněž jasné, nijak bych to nedramatizoval, ale za kvalitku se hold musí připlatit. Možná by stálo za to to pojmout spíše systémem - hezký vzhled, nějaký ten grafický efekt, nějaká vychytávečka, cena vyšší, ale dostupná a hned je na co se těšit a na co koukat. Už úplně vidím vyděšené žluťásky jak je partička natěšených trpaslíků bere přes kebule obouruč kladivama.

Re: CEPove zbrane

Posted: 08:54 13. Aug 2008
by nomis_b
Ja sem dal ne, protoze vim, ze kdybych je pouzival, tak jen vyjimecne. max. tu vrahovou dyku, kdyby z ni treba i kapala kyselina, tak by byla hezka pro nejake drowske obrady. Obourucni kladiva jsou spise pro trpasliky, nuncaky pro Kazuka.. no nevim jaka je tam nabidka, ale podle toho co si napsal bych asi nic nepouzil. Ono i s kukrim se da dobre delat obrad. proto muj nazor Ne. Ale nebudu se tomu branit :D Urcite bude hezke, kdyz to tam systemove bude a ja si budu moct vybirat z vetsi nabidky.

Re: CEPove zbrane

Posted: 09:15 13. Aug 2008
by Shifter
No MAric by obouruční kladivo "na čarodejnice" taky určitě používal, ale teď se tak sžil s mečem, že bych ho těžko využil. Přesto dávám ano, protože to jsou věci, které by určitě někdy využila moje druhá, zatím nevytvořená, postava.

Mohlo by se jdnat o exotičtější kousky, jak bylo řečeno, větší drtivá dmg, krvácení a pod. Myslím, že feat by se dal nahradit bonusama k útoku(neplést s bonusem vylepšení)/zranění přímo na zbrani.
Vyšší cena je logická, zato by se jednalo o výjmečné kousky, ani ne tak do účinnosti, jako spíš co se týká exotiky.

Co si budeme řikat, s Maricem nemám zaměření na obouručák doteďka, páč jsem se spletl a dal ho na dlouhej meč ;)

Re: CEPove zbrane

Posted: 09:31 13. Aug 2008
by Rejty
Ja jsem proti, dokud na to nekdo neudela skripty na kouzla a novy featy. Do ty doby je zbytecna prace delat to do palety a davat to do hry. Vyuzije to jen zlomek lidi, protoze bez featu a kouzel je to dost oslabeny. Pokud po tom nekdo touzi, tak mu to muzou dat DM, coz mohli i do ted. Budou s tim akorat problemy, kdyz si to nekdo koupi a bude se divit, ze to nejde nakouzlit a nejsou na to featy...

Jinak v nwn se bonus vylepseni = bonus k zasahu v ohledu prorazeni snizeny zranitelnosti monster.

Re: CEPove zbrane

Posted: 09:54 13. Aug 2008
by Shifter
Právě proto jsem nemyslel vylepšení, ale bonus k útoku kterej přidá pouze ten útok, ale to je asi jedno ;)

Re: CEPove zbrane

Posted: 10:08 13. Aug 2008
by darmonlor
Jsem pro přidání nějaké části, takových těch "stylovek", jako například vrahova dýka. Zařídit nějak nakouzlitelnost už tuším jde (alespoň na EQ je to prý implementováno), s featama je to horší.

Re: CEPove zbrane

Posted: 10:16 13. Aug 2008
by kucik
Já teda nevim, jaký to jsou base itemy, ale kouzla by na to udělat šly a možná i ty featy. Chtělo by to jen trochu se v tom povrtat. Jsem pro, aby to ve hře bylo. Třeba i s OOC nálepkou //Na tuto zbraň nejde kouzlit a brát featy. Je pořád lepší mít možnost vzít si zbraň jen kvůli vzhledu, než abych si jí nemohl vzít vůbec.

Re: CEPove zbrane

Posted: 11:50 13. Aug 2008
by Morendred
Jenom doplnim. Nove zbrane ve hre, prima. Ale souhlasim s Rejtym. Pri tomhle stavu veci to je pouze otazka vzhledu a to se mohlo a muze vyresit pomoci DM a zmeny vzhledu.

- base items jsou nove, proto na to nejdou kouzla ani featy
- pozitivni je, ze maji i upravene graficke efekty, takze neni problem jako u nekterych vzhledu tradicnich zbrani (vzpominam si ma kamy, daly se upravit jako drapy, ale po nakouzleni ohne horeli nekde v prostoru)
- a konkretne u vrahovy dyky je problem s bojou animaci, pouziva stejnou jako na normalni dyku, takze vecinou mlati a boda jilcem a jeste daleko od obektu

Re: CEPove zbrane

Posted: 12:00 13. Aug 2008
by darmonlor
Morendred wrote: - a konkretne u vrahovy dyky je problem s bojou animaci, pouziva stejnou jako na normalni dyku, takze vecinou mlati a boda jilcem a jeste daleko od obektu
Konkrétně tu bych použil jenom k RP *za XXX se vynořila jakoby odnikud postava zahalená v kápi, jednou rukou mu hbitě zakryla ústa a druhou mu vrazila nůž pod krk* A ani hnout, smrade. Nebo ochutnáš vlastní krev. *sykl vrah a zatáhl svou oběť do tmavé uličky*
Pro boj je to kvůli animacím naprd, ale k tomuhle se to vzhledem hodí :D

Re: CEPove zbrane

Posted: 12:15 13. Aug 2008
by Rejty
Shifter wrote:Právě proto jsem nemyslel vylepšení, ale bonus k útoku kterej přidá pouze ten útok, ale to je asi jedno ;)
NWN nerozlisuje vylepseni a bonus k zasahu, kterej by nemel prorazit snizenou zranitelnost.

Jinak ty zbrane jsou fakt zbytecna prace, neni problem pozadat DM, pokud po tom nekdo silne touzi. On to tu kazdej odsouhlasi, protoze pro nej to neni zbytecna prace navic, ale jen klik na anketu. Hru postav to nijak neovlivni. Ty animace jsou dalsi vec, u spousty zbrani budou nevhodny, treba s tim obourucnim kladivem se mlati jak s halapartnou...

Re: CEPove zbrane

Posted: 12:49 13. Aug 2008
by kucik
Tak ať si to rozhodne Daanri, když to bude dělat. Mě by se to líbilo a ty kouzla na to klidně udělám.