Samozřejmě souhlasím se zmiňovaným kreativním proklínáním, zapadajícím do světa. (jako "gnómí frňáku", "stokáckej cucáku", "seš vostrej jak trpasličí kladivo", "zelenej slize z tý jeskyňky u Ivory", v případě nejkrutějším i "Zeirovu poskoku", "půldrowácká špíno" apod.).
Kromě toho ale mám dojem, že bych mohl udat i příklad použití určitých klasických, ale vyloženě sprostých slov, která jsou ve světě reálném zažitý už po staletí.
Vemte si starý domácí humor, v tomto případě takovýho Menšíka. Ten člověk dokázal použít ve svých vtipech a historkách dost jadrné výrazy, ale když už se tak stalo, mělo to určitý význam. Jakmile už to "hovno" řekl, bylo to vypointované, slovo bylo přesně umístěné, aby mělo smysl, padnocí, abych tak příznačně napsal, jako pr*el na hrnec.

To
nezevšednilo, tedy nebylo vyloženě vulgární. Člověk si pak pamatuje část jeho vyprávění, zdůrazněnou sprostým výrazem, po celý život, i když ji slyšel jen dvakrát.
Ale pak to porovnáte s některými (samozřejmě nejenom dnešními) krávovinami, který si samozvaně říkaj "zábava". žádný slovo tam neni strčený z nějakýho důvodu, prostě maj tu chabou snahu pobavit jen pohoršováním. To mě dokáže dosti...nas..iritovat.
Takže abych tak shrnul: ANO, můžete ve hře i využít drsný a nadčasový (všichni víme, o kterých píšeme

) nadávky, pokud budou dobře nastrčeny (a víte, že nikoho ve vašem okolí to nesloží). Ale rozhodně nadávání z postavy neudělá zlou nebo strach nahánějící. Spíš to beru jako vhodný výraz pro určitou situaci....jedním dobře vybraným slovem vyprovokovat vzorného paladina apod. A samozřejmě platí, že ČÍM MĚNĚ ČASTO JSOU APLIKOVANÉ, TÍM MAJÍ VĚTŠÍ DŮRAZ A VLIV!. Pokud zopakujete za hodinu tucet VYLOŽENĚ sprostých slov, jen těžko budete přesvědčovat ostatní, soudné hráče, že nejste jakožto hráč blbec a mnohem hůř.
Toliko o vulgarismech VERSUS zábavně použitých jadrných slovech