Page 1 of 1

Bardi a ich piesne

Posted: 14:04 12. Oct 2008
by Prometheus
Mal by som dotaz ako to je s bardskou piesnou.Mam 16 lvl a umenie dam s pomocou harfy na 30 ale aj tak mi to akosi nesedi s popisom.Bola piesen nejak upravovana? Nikde sa mi nepodarilo najst zmienku o tom.Dalej by som sa chcel opytat na Bardsku akademiu.... Ci sa objavy v dohladnej dobe alebo to este nejaky cas potrva a na co sa taky bard moze tesit? :D Dakujem

Re: Bardi a ich piesne

Posted: 14:07 12. Oct 2008
by Rejty
Mely by se pocitat body ze zakladu (tj. bez bonusu za charisma) a bonus za predmety. Kdy bude bardska akademie je ve hvezdach...

Re: Bardi a ich piesne

Posted: 14:11 12. Oct 2008
by Prometheus
Aha... takze ta harfa za par tisic je mi na prd.No nevadi.OK dakujem za odpoved.

Re: Bardi a ich piesne

Posted: 14:13 12. Oct 2008
by Rejty
Pisu, ze by se mel pocitat bonus za predmet, ale ne bonus za charisma.

Re: Bardi a ich piesne

Posted: 14:13 12. Oct 2008
by pepa48
já myslim že se počítá i za bonus za charisma...

Re: Bardi a ich piesne

Posted: 14:14 12. Oct 2008
by Daanri
Nie je, do bardskej piesne sa pocita aj bonus do umenia z harfy a podobnych veci.

Bardska akademia bude ked bude. :wink:

Re: Bardi a ich piesne

Posted: 23:27 12. Oct 2008
by Prometheus
Potom to nejak nesedi. Charizmu mam 16 to je +3, bez bonusov.To nemam ziadne.A harfa pridava do umenia +5.Proste umenie mam 31.Podla popisky na 16 lvl by som mal pridavat piesnou +5 do AC ale davam len +4 a 20HP ale pridavam len 16HP.No a este podla popisu by mi malo stacit umenie 25.Preto som sa pytal ci tam boli nejake upravy.

Re: Bardi a ich piesne

Posted: 23:37 12. Oct 2008
by Rejty
Nic se nemenilo.

Re: Bardi a ich piesne

Posted: 01:55 13. Oct 2008
by pepa48
na 16. lvlu je třeba pro AC+5 mít umění 30, tak nevim no..

Re: Bardi a ich piesne

Posted: 07:17 13. Oct 2008
by Theogil I
Tady to je hezky rozepsáno:

http://nwn.wikia.com/wiki/Bard_song

Výpočet umění dle tvých podkladů:

Základ je na 16 lvl 19bodů v umění, bonus za CHa +3, bonus za harfu +5, to je rovných 27 bodů v umění a dle tabulky potřebuješ 30. variantou je feet zaměření na dovednost umění to dává +3 a jsi na těch požadovaných 30. Dle toho co píšeš se mi zdá, že hodnotu umění odečítáš po zazpívání, což ti přidává all skil bonus +4, ale do vlastní písně se to nepropíše a zpívat znovu nemůžeš. Dá se to otestovat pokud máš prokletou píseň po dohodě se spoluhráčem .... zazpíváš svou píseň a jemu pak zavřeštít tu prokletou ... dám krk na to, že pocítí slabost přesně podle tohoto

http://nwn.wikia.com/wiki/Curse_song

a to tak jak je psáno pro 16 lvl protože v tu chvíli budeš mít umění zvedlé svou písní 31. T.

Re: Bardi a ich piesne

Posted: 08:01 13. Oct 2008
by Prometheus
Ano ano ano........ je to tak :idea: :oops: Dnes rano som si to overil.Vsetkym dakujem za zaujem a radu

Re: Bardi a ich piesne

Posted: 13:30 19. Oct 2008
by Skipp
Prosím vás to Bard-studio existuje? prej by malo byt na vaulte ale ja som ho nenasiel...zevraj sa tam daju sladat vlastne piesne ktore moze bard spievat v hre..sa mi to zda ako celkom slusna zabava