Page 1 of 2

Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 17:07 13. Oct 2008
by Marvin
Zdravim, chcem sa spytat. Prisiel som za trenerom trpasliciho obrancu, chcel som si nahodit 11lvl tohoto povolania, cize uz epicky lvl. Ale prekvapila a zaskocila ma cena. Pytal 50 711 zlatiek :shock: . Otazka teda znie: je ta cena spravne :?: pretoze 10.lvl stal nieco okolo 14K a 11.lvl by mal byt 4 krat drahsi?

Dakujem za odpoved.

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 17:51 13. Oct 2008
by Mortenten
No já platil taky kolem 50 tisíc za 11. level učedníka.

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 17:59 13. Oct 2008
by cmon
no borci na mě nemáte já platil 30k za 3 lvl stínového tanečníka

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 18:01 13. Oct 2008
by cmon
je blbý že se cena odvíjí od současných úrovní a ne od úrovně prestižního povolání, takže kdyby šel do SDčka od sedmý úrovně tak za výcvik od 1-10 zaplatím tak 30k a ted jsem jen za první tři úrovně zaplatil něco přes 70k

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 18:09 13. Oct 2008
by Rejty
A co je na tom blbyho, ze se cena odvozuje od celkovyho levelu? To bys chtel celkove 21. level platit jako za 1. level valecnika?

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 18:13 13. Oct 2008
by Marvin
Rejty wrote:A co je na tom blbyho, ze se cena odvozuje od celkovyho levelu? To bys chtel celkove 21. level platit jako za 1. level valecnika?
Teda neviem ci ja chapem zle teba alebo si to naozaj pochopil zle ty, ale Cmon to podla mna myslel tak, ze sa cena odvija od celkoveho lvl postavy, nie od lvl povolania, cize ano je to aj podla mna minimalne divne, ze platim za vycvik trp. obr. taku cenu ako keby som bol 21.lvl trp. obrancu a nie 11.

EDIT: porovnanie 21.lvl a 1. lvl je trochu absurdne, ale nicmene nikto nehovoril, ze by cena mala byt stale rovnaka ako na prvom lvli. Len by sa mohlo platit len za to, co sa postava skutocne uci

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 18:16 13. Oct 2008
by cmon
mě je to taky částečně divný že zaplatím mnohem víc za stejný schopnosti než někdo na menší úrovni

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 18:18 13. Oct 2008
by cmon
a bylo by dobrý platit stejně na 21. úrovni jako na 1. úrovni válečníka, ale připadlo by mi to divný takže ne to bych asi nechtěl :wink:

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 18:28 13. Oct 2008
by pepa48
vůbec nevim o co se to snažíte... je to nastavený tak, že prestižní povolání mají nejdražší přestup, a samozřejmě když máte přestup v prestižku na vysokym lvlu, tak to bude stát o dost víc než přestup neprestižního nekouzlícího povolání

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 18:41 13. Oct 2008
by cmon
nesrovnáváme prestižní a neprestižní povolání...srovnáváme prestižní povolání na nižší celkový úrovni (např. zloděj 7 stínový tanečník1, válečník 7 a trpasličí obránce 1) a prestižní povolní na vyšší celkový úrovni (např. zloděj 16 stínový tanečník 1, válečník 16 a trpasličí obránce 1) a při tomto srovnání je třeba cena 1. úrovně stínového tanečníka 10X ne-li víckrát vyšší než na nižší úrvni a přitom ten na vyšší úrovni nedostane o nic víc než ten na nižší úrovni...

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 18:45 13. Oct 2008
by Žorž
To já naopak zrovínka vím, co je myšleno. :) A je to napsáno dost srozumitelně.

Zkrátka jde o to, že se zdá (z reálného pohledu oprávněně, nevím z toho matematického a systémového) nelogické, aby postava na vysokém SOUHRNNÉM LEVELU musela platit více, než jiná, která má souhernný level nižší, ač přestupuje na ten samý level konkrétního klasu.

Příklad: Sem na 17. ourovni (jak vidíte, příklad je čistě teoretický, neboť něčeho takového bych v zásadě za všechny své hry nemohl dosáhnout :D ). Mám 15 levelů bojovníka a teď si k tomu beru DRUHÝ LEVEL SPECIÁLU, vepnmastra.

Vedle mě je kamarád, dělá to samé...až na to, že je dohromady na 12. úrovni. Má deset bojovníka a teď si začíná brát, stejně jako já, druhý level vepnmastra. A platí míň.


I dotaz zněl, zda-li je správně, že i když je v praxi práce mistra ouplně stejná (učí v obou případech 2. level jeho oboru vepnmastra), já, jakožto ten první, platím víc z toho důvodu, že mám 15 levelů bojovníka, nejen 10. Já myslím, že to správně je, holt ty vaše postavičky stárnou a už se jim hůř memoruje cokoliv...a tomu mladíkovi na desátým jde stejné studium o trošku snáze. ;)

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 18:49 13. Oct 2008
by Neithan1
Žorž wrote:To já naopak zrovínka vím, co je myšleno. :) A je to napsáno dost srozumitelně.

Zkrátka jde o to, že se zdá (z reálného pohledu oprávněně, nevím z toho matematického a systémového) nelogické, aby postava na vysokém SOUHRNNÉM LEVELU musela platit více, než jiná, která má souhernný level nižší, ač přestupuje na ten samý level konkrétního klasu.

Příklad: Sem na 17. ourovni (jak vidíte, příklad je čistě teoretický, neboť něčeho takového bych v zásadě za všechny své hry nemohl dosáhnout :D ). Mám 15 levelů bojovníka a teď si k tomu beru DRUHÝ LEVEL SPECIÁLU, vepnmastra.

Vedle mě je kamarád, dělá to samé...až na to, že je dohromady na 12. úrovni. Má deset bojovníka a teď si začíná brát, stejně jako já, druhý level vepnmastra. A platí míň.


I dotaz zněl, zda-li je správně, že i když je v praxi práce mistra ouplně stejná (učí v obou případech 2. level jeho oboru vepnmastra), já, jakožto ten první, platím víc z toho důvodu, že mám 15 levelů bojovníka, nejen 10. Já myslím, že to správně je, holt ty vaše postavičky stárnou a už se jim hůř memoruje cokoliv...a tomu mladíkovi na desátým jde stejné studium o trošku snáze. ;)
WOW, prvy DM ktory odpovedal na otazku ako clovek.. :mrgreen:

sorry za OT, ale nemohol som si pomoct

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 18:51 13. Oct 2008
by cmon
paráda tak takhle bych si to vůbec nevyvětlil :lol: :wink:

EDIT: možná by se to dalo vysvětlit tak, že když je postava na vyšší úrovni tak si na to dokáže líp vydělat jak ta na nižší úrovni.

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 18:55 13. Oct 2008
by Daanri
A ty ostatny DM odpovedali ako co??? Neclovek??? :roll:

Mne ich odpovede prisli vcelku srozumitelne a jasne. Zorz to len proste trosku rozpisal, ale je to v podstate to iste, holt ked ste na vyssom lvl tak platite viac. Mozem sa vam to zdat nefer ale v ramci systemoveho nastavenia je to dostatocne ferove a okecat si to okolo mozme ako uz chceme. :wink:

Re: Cena vyuky prestizneho trpasliciho obrancu

Posted: 19:01 13. Oct 2008
by Neithan1
No povedal by som ze ani nie.. kedze rejty odpisal az Cmonovi..a pokial viem Marvin sa pytal ci je to normalne.. ci to nieje chyba.. a nie ci by to neslo znizit na maximalne minimum.

A ako pisal zorz.. z logickeho hladiska to nieje normalne a ci to je nastavene systemovo schvalne si asi sam neoveri..