Page 1 of 1

Jazyky

Posted: 12:05 12. Nov 2008
by Jeanes
Jsem se chtěl zeptat, sem to nenašel. Jestli existují na thálii jiné jazyky než je ten obecný (čeština), je nějaká reálie o nich? Určo skřetí, trpasličí a podobně... Co kdyby se přišel potencionální hráč ne-čech a spustil svojí hatlamatilkou? Jak by se to odůvodnilo? Jako, že je třeba z nákýho dalekýho vidlákova, kde neuměj kloudně mluvit? Mě by se jiný jazyk hodil do RP :D

Re: Jazyky

Posted: 12:11 12. Nov 2008
by Neithan1
ja napriklad ako severan pouzivam hlasky v norstine, nikdo tomu aj tak nerozumi a znie to tak cudzokrajne *caka na potlesk*

Re: Jazyky

Posted: 12:19 12. Nov 2008
by Krata
*Nabije do ruky rajče a míří*

Re: Jazyky

Posted: 12:32 12. Nov 2008
by Neithan1
no ja som vedel ze krata boh a spol s.r.o a ma miesto ruky pulzny kanon

+ k teme : myslim ze vacsina ludi rozne jazyky ktore existuju v realite neovlada, takze by sa mohla v klidku pouzivat a na nete slovniky idu najst rozne..

Re: Jazyky

Posted: 13:04 12. Nov 2008
by Jeanes
Krata wrote:*Nabije do ruky rajče a míří*
někde to tu je! :shock: :shock: :shock: sem slepej?

Re: Jazyky

Posted: 13:28 12. Nov 2008
by Krata
jj, v podtemnu se dost využívala drowština, elfština jde taky dobře najít, trpasličina už ne ale pár sovíček se taky dá

Re: Jazyky

Posted: 14:43 12. Nov 2008
by kucik
Jsem chvilku uvažoval o on-fly překladači. Hráč by psal česky/anglicky, to by se překládalo do drowštiny pro ty, co nejsou drowové a ostatní by dostali drowštinu + překlad.

Ale zas je to zbytečná zátěž pro server.

Re: Jazyky

Posted: 15:27 12. Nov 2008
by George
kucik wrote:Jsem chvilku uvažoval o on-fly překladači. Hráč by psal česky/anglicky, to by se překládalo do drowštiny pro ty, co nejsou drowové a ostatní by dostali drowštinu + překlad.

Ale zas je to zbytečná zátěž pro server.
Ale zas je to hodně hustý ;)

Re: Jazyky

Posted: 15:41 12. Nov 2008
by igor
kucik wrote:Jsem chvilku uvažoval o on-fly překladači. Hráč by psal česky/anglicky, to by se překládalo do drowštiny pro ty, co nejsou drowové a ostatní by dostali drowštinu + překlad.

Ale zas je to zbytečná zátěž pro server.
Kdyby se tak udělaly třeba jen ty hlášky co se vybíraj přes písmena tak by to tak hrozný nebylo ne? Sice by to nefungovalo pořád, ale když by si třeba potřeboval říct "zaútočte" tak by to stačilo na to aby druhá strana stojící vedle tebe nerozumněla. A asi by to tolik nezatěžovalo.

Re: Jazyky

Posted: 16:38 12. Nov 2008
by Anderson I
igor wrote: Kdyby se tak udělaly třeba jen ty hlášky co se vybíraj přes písmena tak by to tak hrozný nebylo ne? Sice by to nefungovalo pořád, ale když by si třeba potřeboval říct "zaútočte" tak by to stačilo na to aby druhá strana stojící vedle tebe nerozumněla. A asi by to tolik nezatěžovalo.
No 10 hlášek se snad můžete naučit ne? Jak říká Labir: „To na všechno potřebujete systém?“ ;-)

Re: Jazyky

Posted: 16:38 12. Nov 2008
by Neithan1
bohate stacia makra podla mna.. a vacsina by mala ovladat obecnu rec

Re: Jazyky

Posted: 16:50 12. Nov 2008
by DenGrasse
Neithan1 wrote:bohate stacia makra podla mna.. a vacsina by mala ovladat obecnu rec
drowové na to mají speciální předmět... kdo neobstojí ve zkoušce, není připuštěn k výpravám na povrch a je považován za podřadného, neboť nedokáže rozkazovat otrokům z povrchu :mrgreen:

Re: Jazyky

Posted: 19:34 12. Nov 2008
by Pajule
s Elewy´el sem používala elfštinu občas a jedna postava mluvila jenom elfsky..obecnou chuděrka neuměla :D