Page 1 of 4
Dynamicke zbrane
Posted: 20:53 19. May 2007
by Sylmael
Sem piste vsetky chyby ktore sa vyskytnu v systeme dynamickych zbrani. A poprosim aby ste u danej chyby uviedli rasu postavy(napr clovek) , typ zbrane (napr dlhy mec) a co sa stalo. Pripadne prilozte obrazok.
Posted: 11:46 20. May 2007
by photter
elfka, dlouhej luk, šípy

[/img]
Posted: 11:53 20. May 2007
by Sylmael
@photter : tak to spravilo ked si si prvykrat dal na seba luk a sipy alebo az casom sa tie veci poposuvali?
Posted: 13:13 20. May 2007
by photter
když sem se lognul, nebylo to videt, pak sem to vzal do ruky a když sem to schoval, bylo to takhle
Posted: 13:32 20. May 2007
by Sylmael
Zatial to vyzera ze ta chyba je viditelna len u hraca ktoremu to zbugne. Ale iny hrac mu vidi zbrane na spravnom mieste. Cize by to mohlo byt sposobene nejakym lagom (?)... *pokrci plecami* cas ukaze viac
Posted: 13:53 20. May 2007
by photter
je tak, vostatní to viděj, jak maj

Posted: 14:28 20. May 2007
by Krata
Mě se to taky stalo u pulčíka, zbraně šli naležato skrz něj
Posted: 14:43 20. May 2007
by photter
tak, dělá se to po restu, relog pomůže
Posted: 14:44 20. May 2007
by Daanri
Mne to zacalo nak blbnut. Mam na chrbte mec, luk a sipy. Tasim mec tak mi zmizne z chrbta vsetko aj luk aj sipy. Jedna sa o cloveka.
Posted: 14:44 20. May 2007
by Sylmael
Skusali ste okrem relogu cez to menu predmetu "Dusa bytosti" vypnut a znova zapnut zobrazenie zbrani?
Posted: 15:03 20. May 2007
by chlor
dělá mi to to samý co photterovi... Ne vždy, ale občas jo a dokonce mam pocit, že je to vidět blbě i pro ostatní (a nedělá to jen luk, ale i meče). Poprvé se mi to stalo potom, co jsem se napil, teď se mi to stalo podruhé-hned po logu. Vypnout a zapnout zobrazování taky nepomáhá (možná jak kdy?) a relog taky, jak z výše napsané situace vyplývá

, nepomůže vždy...
Ale jinak, když to funguje, tak je to fakt hustotka. Tohle mi v NWN vždycky chybělo
A jak tak na to koukam, tak mam pocit, že ty zbraně zaujmou polohu, jako když je postava skrčená... Oni jsou vlastně ve správný pozici, ale ne vůči stojící postavě

Posted: 15:22 20. May 2007
by Rejty
Rano mi to jeste slo na postave jak ma. Tedka odpoledne mi to dela to samy co photterovi. Pres tu dusi bytosti to zobrazovani nejde vypnout.
Posted: 15:40 20. May 2007
by Sylmael
Zistil som dost zavaznu vec. Ze vraj poziciu VFX efektu(cize viditelne zbrane) na postave nicia animacie postavy. Vraj to robi od patchu 1.65. :-\
Hladam alternativne moznosti... vyckajte
Posted: 18:12 20. May 2007
by Fidorka
Takže napřed pochavala...je to pěkné.
A teď připomínky

:
1, Zkoušela jsem to u Vroga a pokud má plášť tak všechny zbraně jsou zapíchnuté do pláště a to tak že koukají jen kousky vršků.
2, Pokud nasedne na koně tak všechny zbraně , štít , šípy atd...má pod zadkem. Prostě na všem sedí.
3, Použila jsem rybářský prut a na zádech se mi pak oběvila ohromná dřevěná tyč
4, Vypnutí efektů sice odstraní všechny věci , ale po zapnutí jsou tam zase všechny...takže jak mile postava jednou tu věc vezme už se ji ze zad nezbaví jinak než vyhozením z inventáře.
Takže se jen zeptám nešlo by při plášti posunout zbraně dál od těla ? Nešlo by udělat aby zbraň byla viditelná na zádech i při jízdě na koni ?
A nešlo by udělat že po vypnutí zobrazování zbraní a novém zapnutí se budou ty zbraně načítat opět postupně podle toho jak je postava bere ?
// Ufff... jsem otravná co ?

Posted: 18:21 20. May 2007
by Sylmael
Za pochvalu diky.
1. ak by som to nejak posunul dalej od plastu, vsetky postavy ktore by nemali plast by nadavali ze ich zbrane su prilis daleko od tela (skus si v reale dat na chrbat sekeru a cez nu natiahnut plast

)
2. kon ma posunuty bod od ktoreho engine vie kam kreslit zbrane, mozno by sa to dalo "presunut" vysie uvidim este
3. rybarsky prut je predmet typu palica, cize zobrazi sa ako palica
4. kludne mozem spravit ten vymaz zbrani z tela, ale neviem neviem.. ked si predstavim ze niekto tak skryva zbrane ako halapartna ci kosa do batohu aby ostatny nevideli co je zac.. takze je to na vas ci chcete vidiet zbrane ktore pouzivate alebo si chcete sami zvolit co zobrazit
PS:uz som zistil ako by bolo mozne ten bug zo zlym umiestnenim zbrani odstranit ale to riesenie necham ako posledne