Page 1 of 3

masky

Posted: 09:49 21. Dec 2008
by Aznar
dlouho sem moc nehral a v karathe s tim nikdy problem nebyl, ale ted v ivory me vyzvala domobrana at ukazu ksicht (tzn. sundam masku, kterou bezne nosim ve mestech) a pak na me zautocila :mrgreen:
da se to nejak resit? bez masky s grulem chodit normalne nemuzu a zas si nemyslim, ze by kazdy na potkani poznal, ze mam masku, aby ji po me chtel sundat

Re: masky

Posted: 12:01 21. Dec 2008
by Kiri
je to nahodily, prave proto je cim dal vic riskantni chodit v maskach do mest..navrhuju proto zmenu strategie ;-) :D

Re: masky

Posted: 15:04 21. Dec 2008
by Aznar
zmena strategie v tomhle pripade nema zadnej IC duvod, straze nemaji sanci poznat, ze mam masku, anebo pokud maji, tak jenom velmi malou...
problem je v tom, ze masku to rozeznava stejne jako kapi a straze reagujou, jako kdybych mel ji

Re: masky

Posted: 15:25 21. Dec 2008
by Kiri
Hmm to je fakt...Ale stejne se to da otocit.

Re: masky

Posted: 15:36 21. Dec 2008
by skarbi
ToAznar: Tak to zkus ještě jinak s tou strategií, když víš, že maj i malou šanci to poznat, tak prostě choď tamtudy, kde máš zas malou šanci ty, že uvidí voni tebe. :wink:

Re: masky

Posted: 19:10 21. Dec 2008
by Krata
Maska se nebere jako nová vizáš xichtu ale jako maska.. tudiž věc co zakreje obličej ale je vidět že to neni váš obličej.. budte rádi že můžete něco co vám zakreje obličej.. a od toho ty kontroly sou, aby se našli hledaní lidé

Re: masky

Posted: 19:58 21. Dec 2008
by Aznar
Krata wrote:Maska se nebere jako nová vizáš xichtu ale jako maska.. tudiž věc co zakreje obličej ale je vidět že to neni váš obličej.. budte rádi že můžete něco co vám zakreje obličej.. a od toho ty kontroly sou, aby se našli hledaní lidé
no tak tohle je docela revolucni nazor z myho pohledu, zatim jsem se tu s podobnym nesetkal :?
doted aspon co sem mel moznost poznat, vsichni brali masku (zvlast pokud zobrazuje jiny oblicej). jako neco, co ti zmeni vzhled, ale na prvni pohled by nemelo byt poznat ze to je maska...
pro urcity druh postav nema hra bez masky, nebo s pojetim masky jak si popsal, smysl

Re: masky

Posted: 20:50 21. Dec 2008
by Kiri
Tak a ted se do toho opre pan pravnik :D sem s tebou Aznare ;-) :D pripadne Aznar zastupuje moji posstavu v OOC formalitach ;-) :D

Re: masky

Posted: 21:41 21. Dec 2008
by igor
Šlo by dát určitě na masku proměnná, aby to stráže nekontrolovali nebo aby byla fakt malá šance že si toho všimnou (třeba pár %).

Re: masky

Posted: 22:50 21. Dec 2008
by Aznar
igor wrote:Šlo by dát určitě na masku proměnná, aby to stráže nekontrolovali nebo aby byla fakt malá šance že si toho všimnou (třeba pár %).
to by bylo docela fajn :-)

Re: masky

Posted: 01:15 22. Dec 2008
by Rejty
To si myslis, ze mas masku jako fantomas? :mrgreen:

Re: masky

Posted: 01:34 22. Dec 2008
by Krata
Maska funguje jako maska.. tenhle vzhled byl v paletě, chtěli jste je protože zloděj nemohl používat helmy a přes kápi je vidět na obličej, máte ted masky

Nikde nebylo napsaný ani s tim nikdo tak nepočítal že maska ti totálně změní vyzáž.. maska nebude fungovat jako náhradní obličej

Re: masky

Posted: 02:16 22. Dec 2008
by Neithan1
z tychto dovodov Sigurd nosi zasadne plynovu masku typu CM - 10.

Re: masky

Posted: 08:56 22. Dec 2008
by Aznar
Rejty wrote:To si myslis, ze mas masku jako fantomas? :mrgreen:
vzhledem k tomu, jak ta maska vypada, mi prislo docela logicky, ze proste zmeni vzhled, navic to co ted rika Krata dosud nikde nezaznelo a docela zasadne to meni manevrovaci prostor postavy...

1) takova postava nemuze do zadnyho mesta (pokud nechce zneuzivat bugu, diky kterymu kontrola nefunguje vsude)
2) postava je v kontaktu s jinou postavou i NPC automaticky podezrela, a to vic nez kdyby mela masku nebo helmu, protoze kazda jina postava pozna, ze dotycny ma masku
3) postava, i kdyby se nahodou dostala pres straze do nejakyho obchodu, si nemuze nic koupit, protoze ji zadny rozumny obchodnik nic neproda (aspon by nemel, v Kratove pojeti masky)
4) postava nemuze cestovat lodemi, i pokud se na lod dostane pres straze, tak kazdy rozumny kapitan si ji na lod nevezme a zavola straze

urcite bych vymyslel i jiny duvody, ze kterych to postavu docela zasadne omezuje a ktere sem doted vubec nebral v potaz a nemusel se jimi zabyvat...
celkove z toho vychazi, ze takova postava bude velice obtizne hratelna, takze bych rad slysel nejake oficialni stanovisko tymu k maskam, abych se podle toho dokazal zaridit. Az dosud sem masky nejenom ja a jiny postavy, ktery masky nosi, ale i dalsi hraci, kteri prisli do kontaktu s mou nebo jinou postavou v masce, brali masky uplne jinak, nez ted pise Krata, tak by urcite bylo dobry to nejak vyjasnit

Re: masky

Posted: 10:57 22. Dec 2008
by kucik
Mě by teda nikdy nenapadlo, že může někdo považovat masku za ksicht. Nikdy jsem neviděl masku, o který bych si myslel, že je to skutečnej obličej. To leda tak ve filmech, kde hlavní hrdina strávil hodinu líčením s pomocí nejdokonalejší techniky a kamera ho ještě musela zabírat jen z omezenejch úhlů.

V tomhle ohledu bych třeba mnohem radši viděla nějaký kouzla na proměnu vzhledu, ale maska mi přijde až moc jednoduchá.