Page 1 of 2

NPCs

Posted: 12:44 15. Mar 2009
by kucik
Při kreslení postav do lokace si rozmyslete, jestli postava skutečně potřebuje všechy ty scripty. Každý script bere čas a především způsobuje často nechtěné chování NPC. (Schovávání se, boostování a boj, odchody z místa.)

Typicky obchodníci imho nepotřebují mít žádné scripty, protože se od nich nečeká, že budou s někým bojovat, nebo vykonávat komplikovanější činnost.

Strážím scripty musí zůstat, ale je třeba nastavit jim proměnnou AI_NOWALK int 1, aby nikam necamrali.

Re: NPCs

Posted: 14:14 15. Mar 2009
by Rejty
Stráže tu proměnnou mají. Obchodníci a jiný NPC mají zpravidla všechny skripty, protože nikdo neříkal, že se jim mají mazat. Zpetně to promazávat zabere dost času... To by opravdu nějak zásadně pomohlo výkonu?

Re: NPCs

Posted: 15:39 14. Apr 2009
by Skipp
Ked uz o tych NPCs, tak ja som prvy krat skusal v toole dat nieco do kopy..riadil som sa podla tohoto strucneho zakladneho tutorialu http://www.neverwinter.cz/modules.php?n ... age&pid=23 . Vsetko som spravil ako som mal a ked konecne spustam modul tak tam nemam ani jednu npc. Nevie niekto preco? Aj mi bez chyb zostavilo modul,ale npc sa proste neobjavili.

EDIT: Zistil som ze ked pomocou drag and drop presuniem do lokacie uz predtvorenu npc tak nieje ziadny problem. V tom pripade sa npc zjavi v hre. Ale ked obim postavu cez creature wizard tak s tym neviem pohnut.

Re: NPCs

Posted: 14:38 16. Apr 2009
by nomis_b
hm, ja nikdy nedelal postavu pres creature wizard. vzdy sem v palete (to napravo) dal NOVA a postupne ji oblikl svymi vecmi atd.. a nikdy se mi nestalo, ze by se tma to NPC neobjevilo.

nejni to tak, ze pres wizard udelas NPC, ale hodi se ti do palety, ale ty si ji z plaety nedal nekam stat do lokace??

Re: NPCs

Posted: 18:59 16. Apr 2009
by Skipp
nomis_b wrote:
nejni to tak, ze pres wizard udelas NPC, ale hodi se ti do palety, ale ty si ji z plaety nedal nekam stat do lokace??

Ee, cez wizard som ju vytvoril ,nasledne sa ocitla v palete a z tej som ju presunul do kokacie...ale pockaj teraz riesim nieco,lebo preinstaloval som si win vista z 64 na 32 bit a tak som sa rozhodol preinstalovat aj cele nwn tak davam todokopy a hadam to pojde.
Lebo na notebooku mi to v toole fungovalo cize problem bude umna v systeme

Re: NPCs

Posted: 20:05 12. Sep 2009
by LDamian
Tak jsem si po dlouhe dobe zacal hrat s toolem a zkusil jsem si vytvorit jednoduchou lokaci a do ni par npc a mam nejspis stejny problem. Nektere npc mi to normalne nacte kdyz to testuju s postavou, tak tam jsou a nektere sice vidim normalne v toolu, ale pak primo ve hre nejsou.

Zkousel jsem to jak komplet vytvorit pres pruvodce, tak upravit jako kopii uz existujici npc. Konkretne jsem mel takhle problem s npc se vzhledem asabi valecnik, pokud by to mohlo byt tim.

Nezjistil jsem v cem je problem.

Re: NPCs

Posted: 21:57 12. Sep 2009
by LDamian
Tak podle vseho skutecne delaji problem urcite vzhledy. Asabi nacelnik v poradku. Asabi saman v poradku. Asabi valecnik nefunguje. Nevim cim to je, mozna mam nejaky bordel v hakach.

EDIT: nove zjisteni na me trnite ceste za poznanim. Problem neni vzhled, ale zrejme to, kdyz smejdum pri upravach odeberu humanoid z povolani co ma.

Re: NPCs

Posted: 12:52 14. Nov 2009
by kucik
Pridana paleta NPC z modulu.

Re: NPCs

Posted: 14:00 23. Jun 2010
by Bluud_Elf
Jak je to tedy se scriptama u NPC? Normalni NPC tedy nepotrebuji zadne scripty nebo jen nejake? Ve vetsine lokaci si prohlizim npc a poupravuji, takze pokud mi reknete jaky scripty mam u npc nechat a jaky odebrat, rad to poupravim.

Taky bych se chtel zeptat jestli by nebylo mozne nahrat do haku serveru vic portretu postav? Drovove maji v mem WB modulu presne 2 portrety. Duergari 1 a temny gnomove na tom nebudou asi o moc lip.

Re: NPCs

Posted: 15:51 24. Jun 2010
by kucik
Portréty bych radši držel mimo haky. Pokud je nemáš v haku, tak tam nejdou vpravit? Případně můžu udělat jednoúčelovej hak s portréty.

NPC obecně potřebují AI scripty je v případě, že mají nějak popocházet, nebo se od nich očekává boj. Pokud NPC jen stojí a nic nedělá, tak žádné scripty mít nemusí a jsou tam spíš na obtíž.

Samovolně kecací NPC potřebujou jen heartbeat script.

Re: NPCs

Posted: 16:49 24. Jun 2010
by Bluud_Elf
kucik wrote:Portréty bych radši držel mimo haky. Pokud je nemáš v haku, tak tam nejdou vpravit? Případně můžu udělat jednoúčelovej hak s portréty.

Samovolně kecací NPC potřebujou jen heartbeat script.
Kdybys udelal bylo by to super. Jen treba 5 portretu pro podzemni rasy. Je tam fakt skromnej vyber. Budu teda odstranovat scripty od NPC co nic nemaj delat.

Re: NPCs

Posted: 13:03 25. Jun 2010
by Bluud_Elf
kucik wrote:NPC obecně potřebují AI scripty je v případě, že mají nějak popocházet, nebo se od nich očekává boj. Pokud NPC jen stojí a nic nedělá, tak žádné scripty mít nemusí a jsou tam spíš na obtíž.

Samovolně kecací NPC potřebujou jen heartbeat script.
A co scripty na nahodnej pohyb npc v urcitym okruhu? Rejty rikal, ze zatezovaly server, tak se nepouzivaji. Mam nechavat NPC stat na miste, nebo muzu aspon par nastavit pohyb. A pokud jo renes mi jakej je script na nahodej pohyb, nebo jim mam nastavovat pohybovy kontrolni body?

Re: NPCs

Posted: 14:51 25. Jun 2010
by kucik
Myslim, že on heartbeat a on spawn scripty pro náhodnej pohyb stačí. Ale lovim to jen z hlavy.

Re: NPCs

Posted: 14:59 25. Jun 2010
by DenGrasse
Náhodnej pohyb neni moc dobrej, pač potom různě narážej do zdí a tak. Dej jim kontrolní body,a le obecně to s pohybem moc nepřeháněj. Většině NPC neublíží, když stojí na místě.

Re: NPCs

Posted: 15:34 25. Jun 2010
by Bluud_Elf
DenGrasse wrote:Náhodnej pohyb neni moc dobrej, pač potom různě narážej do zdí a tak. Dej jim kontrolní body,a le obecně to s pohybem moc nepřeháněj. Většině NPC neublíží, když stojí na místě.
Kdyt jo. Nechal bych jen tak dve az tri v lokaci at to nevypada uplne mrtve.