Page 1 of 4

Hraničář

Posted: 23:12 29. Mar 2009
by Jachym
Dnes jsem měl ve hře i mimo hru několik zajimavých diskusí a prekvapilo mne , že ne asi každý ví co je to hraničář - rangers . Má to něco společneho s hranicí ano, ale není to hranice mezi životem a smrtí , či hranice chudoby a dokonce se nejedná ani o hranici mezi státy. Hraničář není pohraničník a dokonce ani psohlavec.
Myslí se hranice mezi civilizací a divočinou. Mnohdy dříve i nekolk set kilometrů širokou a tisíc kilometrů dlouhou, jako např v 17 a 18 století v Americe.
Hraničáři byli lidé kteří uměli přírodu využívat k tomu aby v ní přežili, přírodě tak porozuměli a sladili se s ní aby se mohli v přírodě skrýt. Uměli stopovat i když samy stopy nenechávali atd. Hraničář rozhodně nebyl žádný Greenspace. Zvířata zabíjel pro maso a kožešinu, lovit uměl skvěle ,stejně tak se pohybovat rychle v přírodě.
V NWN je ranger outseider nic moc nevyniká. Někde na jiném serveru mu umožnili alespoň stopovat - dobrý nápad.

Re: Hraničář

Posted: 23:32 29. Mar 2009
by Pajule
hraničář podle mě v nwn vůbec neni slabej a stopovot RP můžeš určitě.Rozhodně s nim můžeš vymyslet spousty RP a i vlastní Q :wink:

Re: Hraničář

Posted: 07:10 30. Mar 2009
by Tretas
já hraničáře v Q vždy použival ke stopování stačí napsat:
Hraničář: *klekne si a dívá se kam vedou stopy*
DM: *podle stop vidíš že tudy probíhal nějaký hromotluk........*

Re: Hraničář

Posted: 09:26 30. Mar 2009
by kucik
Stopování je fajn, ale muselo by systémově fungovat, jako stopování a ne jako ,,prozkoumej lokaci". Systémově je ale docela těžký, udělat dobře stopování.

Re: Hraničář

Posted: 15:59 30. Mar 2009
by Skipp
kucik wrote:Stopování je fajn, ale muselo by systémově fungovat, jako stopování a ne jako ,,prozkoumej lokaci". Systémově je ale docela těžký, udělat dobře stopování.
Neviem si to predstavit ale bolo by to fajn,keby to na thalii mame

Re: Hraničář

Posted: 16:08 30. Mar 2009
by kucik
Mám nějaký představy, jak by to mohlo fungovat, ale napřed se musí vyřešit zátěž serveru.

Můžem řešit, co by asi tak stopování mělo umět.
Moje představa je, že hraničář byl schopnej zjistit, kdo v lokaci byl a jak je to zhruba dlouho a co zvláštního se v lokaci stalo. Například zabití posvátného bílého papouška.

Re: Hraničář

Posted: 16:16 30. Mar 2009
by Tretas
ještě bych přidal kterým směrem šel (pokud by to bylo možné)

Re: Hraničář

Posted: 16:19 30. Mar 2009
by Rejty
Já bych ještě chtěl určit číslo bot.

Re: Hraničář

Posted: 16:23 30. Mar 2009
by kucik
Jo, myslel jsem to tak, kudy přišli a kudy odešli.

Re: Hraničář

Posted: 16:31 30. Mar 2009
by Tretas
Rejty wrote:Já bych ještě chtěl určit číslo bot.
No pokud narážíš na ten směr tak:
Myslím že kterým směrem šel by bylo naprosto v pořádku, protože to pozná aji obyčejný člověk (jenomže má problém tu stopu najít).

Re: Hraničář

Posted: 16:35 30. Mar 2009
by Skipp
Tretas wrote:
Rejty wrote:Já bych ještě chtěl určit číslo bot.
No pokud narážíš na ten směr tak:
Myslím že kterým směrem šel by bylo naprosto v pořádku, protože to pozná aji obyčejný člověk (jenomže má problém tu stopu najít).

No a tymto bodom sa dostavame k tomu, ze by nebolo take lahke hocikoho vystopovat. Takeho pulcika zlodeja asi tazko a taktiez druida je tazko vystopovat pokial sa nemylim :mrgreen:
mimochodom...platilo by to aj pre druidov to stopovanie?

Re: Hraničář

Posted: 16:36 30. Mar 2009
by Tretas
podle mě pro druida ne... druid je ochránce přírody a ne stopař

hm... ty stopy třeba pulčík zloděj to je pravda no, jedině to dát podle obratnosti, ale to si neumím představit to skriptování

Re: Hraničář

Posted: 16:43 30. Mar 2009
by kucik
Rozhodně by se to muselo navázat na nějaký skill a možná i přidat skilly další. Nad tim je taky potřeba se zamyslet.

Zjištění čísla bot je samozřejmost, to pozná každej trouba :mrgreen:

Re: Hraničář

Posted: 16:44 30. Mar 2009
by Rejty
Nevymejšlíte hovadiny? Stopování je stejně využitelný akorát v DM Q. Neříkejte mi, že na cestě, kterou denně projde desítky lidí NPC a proběhne X zvířat zjistíte, že tudy šel půlork deset kroků vlevo a pak udělal čelem vzad.

Pro rozumbrady: Když chcete nějakou hovadinku tohohle typu, tak si jí naskriptujte a pokud to bude rozumný, tak není problém to přidat. Ale myslím, že máme důležitější věci na prác. Mimo jiné, nechce někdo pomoci v toolu místo toho rozumbradování? :mrgreen:

Re: Hraničář

Posted: 16:48 30. Mar 2009
by Tretas
*rozhlíží se* hlavně se nehlaste všeci!!! :-D
jinak to diskutování vymyslel kucik, on tu psal že tady mužem diskutovat co by mělo ve stopování být :twisted: