Page 1 of 2

Carozpyt

Posted: 00:21 31. Mar 2009
by Prometheus
Chcem sa len opytat kolko bodov poptrebujem mat v carozpyte aby som mohol citat zvytky 9 urovne?
Mohol by mi niekto poradit?

Re: Carozpyt

Posted: 09:24 31. Mar 2009
by Rejty
Vyzkoušej. :mrgreen: Jestli seš zloděj nebo bard, tak je čteš skrz dovednost použití magických předmětu, když to nejsou tvoje kouzla...

Re: Carozpyt

Posted: 09:48 31. Mar 2009
by kucik
Někde se to tu nedávno podrobně rozepisovalo. Zkus hledat.

Musíš přehodit DC 20 + lvlkouzla(tedy 9) kostkou d20 + čarozpyt
nebo 25 + lvlkouzla(tedy 9) proti d20 + UMD
Pokud máš víc než pět bodů v jednom z těch skillů, máš +2 bonus i do druhýho.

Těma +20 a +25 si nejsem jistej. Závisí to na nastavení obtížnosti.

Re: Carozpyt

Posted: 09:58 31. Mar 2009
by Theogil I
kucik wrote:Někde se to tu nedávno podrobně rozepisovalo. Zkus hledat.

Musíš přehodit DC 20 + lvlkouzla(tedy 9) kostkou d20 + čarozpyt
nebo 25 + lvlkouzla(tedy 9) proti d20 + UMD
Pokud máš víc než pět bodů v jednom z těch skillů, máš +2 bonus i do druhýho.

Těma +20 a +25 si nejsem jistej. Závisí to na nastavení obtížnosti.
Kuciku nepamatuješ si proč se dával jiný základ pro čarospyt a jiný pro UMD? Nerejpu jen se ptám bo mě to celkem zajímá.

Re: Carozpyt

Posted: 10:09 31. Mar 2009
by kucik
Protože čarozpyt je na svitky (a na counterspell samozřejmě), kdežto UMD je používání kdejakýho itemu a kdyby to DC bylo stejně, tak uměj bardi a zloději číst svitky líp než prskavky.

Dokonce jsem už i četl názor, že UMD by na svitky nemělo fungovat a už se schylovalo k jeho realizaci (ne tady, samozřejmě).

Re: Carozpyt

Posted: 10:19 31. Mar 2009
by Theogil I
kucik wrote:Protože čarozpyt je na svitky (a na counterspell samozřejmě), kdežto UMD je používání kdejakýho itemu a kdyby to DC bylo stejně, tak uměj bardi a zloději číst svitky líp než prskavky.

Dokonce jsem už i četl názor, že UMD by na svitky nemělo fungovat a už se schylovalo k jeho realizaci (ne tady, samozřejmě).
:shock: ... hmmm, no při ceně za svitky a absenci písaře mi to přijde zvláštní, zase pokud někde jsou svitky jednoduše dostupné za pár šušňů tak to chápu, dík za info.

Re: Carozpyt

Posted: 10:23 31. Mar 2009
by kucik
Ajo, Nomisi, nevymyslíme craft toho písaře? Já už vim, jak by se dalo učit z těch pseudosvitků.

Re: Carozpyt

Posted: 10:23 31. Mar 2009
by Rejty
Mně se ten písař moc nelíbí. Pak bude mít každej tuny svitků. Ať si taky hráči musí něco kupovat...

Re: Carozpyt

Posted: 10:26 31. Mar 2009
by kucik
Záleží na ceně, za jakou se bude svitek vyrábět.

Re: Carozpyt

Posted: 10:30 31. Mar 2009
by Rejty
Spíš na času... Se u všeho upravila doba výroby, jen alchymie se nechala. Přijde mi to trochu nefér.

Re: Carozpyt

Posted: 11:03 31. Mar 2009
by nomis_b
Rejty wrote:Spíš na času... Se u všeho upravila doba výroby, jen alchymie se nechala. Přijde mi to trochu nefér.
no ad alchymie:
potrebujes hafo lektvaru, coz je dobre. spis bych tam upravil, jak si vsichni stezovali, ze maji furt za vsechno furt 25 xpu a u netrivilanich veci je to furt stejne.. furt nemaji vice, nez 25

takze muj navrh:
zkrouhnout alchymistum trivialku na 10xpu a uvidi, jak si hned netrivialky budou vazit :D
s dobou vyroby sem snad pohnul tim, ze se mi povedlo (nebo ne?) pouzivat do kotle stacky, a ne furt rozdelovat bylinky jak idiot.

ad svitky v craftu:
kdyz bude 9kovy kouzlo trvat 30minut na vyrobu a naklady budou cca polovicni, nez v obchode. Mohly by se na to vyuzit ty nevyuzite trofeje, napr ze svitky se budou delat separaci magie napr z :
mozku licha, srdce puldraka, magicke ohnisko....

Re: Carozpyt

Posted: 11:06 31. Mar 2009
by kucik
Možná jo. Na druhou stranu alchymie dělá spotřební zboží.

O craftu písaře už tu bylo dost návrhů. Jako nejlepší mi přišlo rozlišovat kvalitu inkoustu a papíru (nebo na co se to vlastně píše)

Re: Carozpyt

Posted: 11:08 31. Mar 2009
by Theogil I
Mě se taky svitkař/písař moc nelíbí, doufám, že to nebylo zle pochopeno ....
Jen mi přišla zvláštní ta diference mezi čarospytem a UMD v kombinaci s odůvodněním, vážně si myslím, že při dostupnosti svitků a jejich ceně to nemá až takový vliv, ale tím nechci vůbec nic říct, jen uvažuji na hlas.

Re: Carozpyt

Posted: 11:16 31. Mar 2009
by kucik
Já si nemyslim, že by s tim cena a dostupnost měly moc co do činění. V bioware se rozhodli, že číst svitky přes UMD je těžší, než přes čarozpyt a myslim, že to má smysl, protože čarozpyt by pak bylo je trochu očesaný UMD.

Re: Carozpyt

Posted: 11:19 31. Mar 2009
by Rejty
Povolání nemají primárně využívat schopnosti a kouzla jiných povolání. Jedinou výjimkou je UMD u zloděje a barda. Je to nadstandart a proto je to obtížnější. Navíc postava nemůže pomocí čarozpytu sesílat kouzla jinýho povolání.