Page 1 of 9

Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 10:08 15. Apr 2009
by Anderson I
Měl bych dotaz/návrh k druidům a hlavně hraničářům:

Všiml jsem si (a na jiném serveru i vyzkoušel), že celkem bezpečná taktika lovu a sběru XPů je ovládnout zvíře a poslat ho proti jinému (ze stejného druhu). Pak už stačí to zvířátko jen z bezpečné vzdálenosti ostřelovat. Zejména to asi bude výhodné v Prahvozdu, kde se to high lvl zvěří jen hemží a ty XPy za to budou slušné. Přijde mi to trochu divné z RP hlediska a na to, kolik za to bude XPů, málo rizikové.

Nemělo by se do AI zavést, že když bojují proti sobě dvě stejná zvířata (jedno ovládnuté PC), aby byla možnost, že se to nepřátelské přednostně pustí do PC? Neříkám vždy, ale tak 50:50.

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 10:23 15. Apr 2009
by Krata
to by nebylo špatné.. přece jen medvěd vůdce smečky z ničeho nic nepůjde zabíjet své následovníky

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 14:41 15. Apr 2009
by Skipp
Kazdopadne zostan radsej pri tych hraniciaroch lebo ak by druid uvidel ako hraniciar takymto sposobom zneuziva schopnost porozumiet zvieratu,asi by to riesil dost nahnevany :? .

Hraniciar by podla mna ani nemal mat "schopnost" porozumiet zvieratam...kuzlom mozno,ale to je len moj pohlad na vec.

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 15:05 15. Apr 2009
by DenGrasse
no u hraničáře je to porozuměné jen systémově, spíš ho dokáže zmámit...

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 15:06 15. Apr 2009
by Gorrgorroth
Skipp wrote:
Hraniciar by podla mna ani nemal mat "schopnost" porozumiet zvieratam.
no a proč by si hráči potom zakládali postavu hraničáře?

myslím že je to teď standartně udělané, hraničář je slabší v boji, ma slabé kouzla, ale aspoň má ta zvířata.

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 15:09 15. Apr 2009
by Rejty
Tam je hlavně trapný, že ovládne mnohem vyšší level zvířete, než má on sám. Viděl jsem už hraničáře s multipovoláním s max. 14. levelem hraničáře, co přiběhl v invis do doupěte zuřivých goril v prahvozdu, ovládl starou zuřivou potvoru (s kterou by se většinou mohla měřit až parta epickýh postav) a vymlátil s ní dung, sebral loot a běžel dál...

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 15:21 15. Apr 2009
by Anderson I
Rejty wrote:....Viděl jsem už hraničáře s multipovoláním s max. 14. levelem hraničáře, co přiběhl v invis do doupěte zuřivých goril v prahvozdu, ovládl starou zuřivou potvoru (s kterou by se většinou mohla měřit až parta epickýh postav) a vymlátil s ní dung, sebral loot a běžel dál...
A to je právě ten důvod, proč navrhuji, že by ta zvířátka mohla občas trochu „stávkovat“. Ať to není taková „bezstarostná jízda“.

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 16:45 15. Apr 2009
by MaSo
Myslím že je dost pravděpodobné že jde zrovna o moji postavu :oops: :mrgreen: ... ač velmi nerad....ale navrhnu...jesli by nebylo možne třeba zvyšit těm potvoram hod na ochoovani... sice by mi to hooodně zkomplikovalo život na světě :D ale bylo by to zajimavějši :)

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 17:02 15. Apr 2009
by innfra
Hele když je to ten vůdce smečky, nebyla by sranda, když si ochočí vůdce, aby se automaticky k němu přidaly všechny potvory v lokaci kterým má vládnout ? :P pak je ale zase problém s pokladem že ho může vybrat... takže je to stejně k prdu... a nebo tam dát skriptík že když vybere poklad tak se na něj zaútočej, ale kdo by se stím programoval :twisted:

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 17:07 15. Apr 2009
by Addieau
No, doufám, že se zde do diskuse zapojí hlavně ti, co za hraničáře hrajou a jsou znalí věci 8) Mě přijde trefné to, co říkal Gorrgorroth - ta zvěř je prostě jednou z výhod povolání, která ho balancuje vzhledem k povoláním dalším. Obávám se, že nějaké velké zásahy by nadělaly více škody, než užitku.

Každopádně pokud už nějakou změnu, tak ta páně Andersona není vůbec špatná a je i docela logická. Mohloby být rozhodně těžší navést zvíře k útoku na vlastní smečku (druh), ovšem nějak víc přehodnocovat celý vztah hraničářů x zvěře... ne.

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 17:15 15. Apr 2009
by Krata
at si ji poštve na cizou zvěř.. ale jak už sem psal, aby druh zabíjel druha ze stejné slůje je trochu blbost, na druhou stranu se tim veme jedna ze zbraní těch postav.. tahat si zvířata z venku nebo z jinejch dungů asi nikoho bavit nebude.. možná tak ověřovat hod víš a víš při několika počtech útoků na stejnej druh... ale jesli to nebude moc scriptů pro málo práce

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 18:52 15. Apr 2009
by Tretas
já jsem hraničáře hrál, měl jsem 7 lvl hraničáře a 6 lvl vraha a naprosto v klidku jsem si chodil na samicu sněžného tygra, což na 7 lvl hraničáře je dost nepřípustné... na zvířata stejného druhu jsem chodil vždy a všude, protože jsem neměl jinou možnost, ale není to moc RP, teda podle mě :-)
asi bych byl pro těžší ochočení všech zvířat a utočení na stejný druh zakázat nebo hoodně omezit, ale je pravda že to by byla nevýhoda hraničářů a přece každý musí mít nějakou výhodu že. :wink:

jinak tot muj nazor, ale hraničáře teď nehraju, takže do toho nechci moc kecat

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 19:29 15. Apr 2009
by Marvin
innfra wrote:Hele když je to ten vůdce smečky, nebyla by sranda, když si ochočí vůdce, aby se automaticky k němu přidaly všechny potvory v lokaci kterým má vládnout ?
Suhlasim. A mozno by nebolo od veci dat hraniciarovi na 2. lvl automaticky este feat "imunity na zranenie vsetkeho druhu".

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 19:31 15. Apr 2009
by Tretas
:mrgreen: heh taková nesmrtelná korba... to sou nápady :?

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Posted: 19:48 15. Apr 2009
by Prometheus
Ja teda neviem ale hraniciar sa mi nezda az tak slabe povolanie.Ak clovek spravne rozdeli bodiky a featiky a bude to aj spravne pouzivat tak je vyrovnanym superom pre ktorekolvek povolanie.
A co sa tyka ovladnutia zvierata a poslat ho bojovat proti vlasnemu druhu... Co je na tom divne???
Zviera je ovladnute a teda plne oddane hraniciarovi a teda je to len a len na nom.
A tiez nechapem preco vadi ze si hraniciar ovladne rovno bossa.Je to jedna z vyhod povolania a nemyslim ze by bolo mudre mu to brat.
Ja neviem ale mam sa citit previnilo ked zneuzijem bardsku piesen na to aby som zdvihol body v odhade ceny napriklad?????????? :shock:
Len si myslim ze sa tu teraz riesi dalsia blbost.To uz neni co riesit?