Page 1 of 4
Záhady persistence
Posted: 10:56 29. Apr 2009
by monstera
Sandra dostala na protiúčet od zákazníka rudu ohnivého opálu a živce, kterou měl pravděpodobně uloženou v trezoru v bance. Tuto rudu nebylo možno vybrousit. Uložila ji tedy do své persistentní bedny ve svém domě ( staré bedny ), a po následném otevení zjistila, že se ruda záhadně změnila v jakési bílé krabice s popisem MiscMedium 2 - Persistent.
Na thalii je mnoho podivných věcí, ale i dějů, a tento patří mezi ně.
Jo a mimochodem, stále ještě nejdou lovit dušičky !
Re: Záhady persistence
Posted: 11:18 29. Apr 2009
by kucik
monstera wrote:Uložila ji tedy do své persistentní bedny ve svém domě ( staré bedny ), a po následném otevení zjistila, že se ruda záhadně změnila v jakési bílé krabice s popisem MiscMedium 2 - Persistent.
Psal jsem, že se tam věci nemají dávat?
Re: Záhady persistence
Posted: 12:24 29. Apr 2009
by Kiri
Psal?
Re: Záhady persistence
Posted: 12:46 29. Apr 2009
by Bahnak
stokrat se tu psalo ze si nemate do truhel davat nic z craftu ze to meni promenne a podobne ale neee.....
Re: Záhady persistence
Posted: 12:59 29. Apr 2009
by innfra
Možná to co se tu už stokrát psalo, by stačilo napsat ještě jednoukrát a hodit to do topiku co se má a nemá dělat

Re: Záhady persistence
Posted: 13:01 29. Apr 2009
by Kiri
nebo trebas do uvodu na web, kte by to bylo lip na vocich nez vsecko vyhledavat na foru, kde je tuna informaci

Re: Záhady persistence
Posted: 13:48 29. Apr 2009
by kucik
Ty starý truhly jsou asi tři nebo čtyři a všem těm lidem jsem to psal osobně. Víc už nevim, co dělat.
Re: Záhady persistence
Posted: 15:02 29. Apr 2009
by Krata
jenže to je pořád dokola... truhla mi dělá špatný věci s craftovejma věcma.. nefunguje.. za měsíc znova truhla blbne tak se jen zopakuje věta, nefunguje, a pak znova.. kdyby se ptali nově příchozí hráči tak to beru, ale ptají se pořád ty stejný

Re: Záhady persistence
Posted: 15:08 29. Apr 2009
by monstera
kucik wrote:Ty starý truhly jsou asi tři nebo čtyři a všem těm lidem jsem to psal osobně. Víc už nevim, co dělat.
Do pr.... surová ruda není ještě nic z kraftu !!!!!!
Tu by nic měnit nemělo !
Kdyby to byla řekněme už broušená ruda, nic neřeknu !
Děláte ze mě blba !!!
Já moc dobře vím, co bedna má a nemá umět !
Re: Záhady persistence
Posted: 15:13 29. Apr 2009
by kucik
Promiň, ale pokud se napíše, aby se tam nedávalo nic, tak to znamená, že se tam nemá dávat vůbec nic.
Tedy ani craftové věci, ani necraftové věci, ani broušená ruda a ani surová ruda. Prostě nic.
Že se tam neuchovávaj proměnný, je pravděpodobně problém kompatibility knihoven a dost možná i stejnej problém, proč padá server. Snažíme se s tim něco udělat, ale je to docela pracný.
Re: Záhady persistence
Posted: 15:37 29. Apr 2009
by monstera
kucik wrote:Promiň, ale pokud se napíše, aby se tam nedávalo nic, tak to znamená, že se tam nemá dávat vůbec nic.
Tedy ani craftové věci, ani necraftové věci, ani broušená ruda a ani surová ruda. Prostě nic.
Že se tam neuchovávaj proměnný, je pravděpodobně problém kompatibility knihoven a dost možná i stejnej problém, proč padá server. Snažíme se s tim něco udělat, ale je to docela pracný.
Pokud si vzpomeneš, s tebou a s Rejtim jsem měl přímou korespondenci o tom,že nová truhla věci nazachovává a že v ní zmizej, výsledek tý debaty byl, že jsme se dohodli, že budu používat starou truhlu, ze který věci nemizej, a pokud se tam nedávaj kraftový, tak se ani neměněj. Slibils, že se na tu novou podíváš, ale žádný signál, že už je v pořádku jsem nedostal a tak dál používám starou, která dosud fungovala dobře. V konkrétním případě je chyba už v tom, že ruda kterou měl zákazník v trezoru v bance nešla brousit - obdoba toho, nač si stěžuje u dřeva Menhiri. Tyto dva kousky rudy, zřejmě již narušené v tom bankovním trazoru, se potom v mé staré truhle proměnily v bílé škatulky... Jinak mi stará bedna slouží dobře a já bych ji za novou ani neměnil....Pokud zaručíš,že moje nová bedna nebude již ztrácet věci, přestěhuju je do nové....
Re: Záhady persistence
Posted: 15:42 29. Apr 2009
by kucik
Vim, že jsi mi jednou napsal, že ten script umřel na časovou prodlevu. Tou dobou byl nasazenej testovací server, kterej vykazoval i jiný chyby při práci s databází. Od té doby jsem o podobné chybě neslyšel.
Podstatný asi je kolik věcí a jakejch tam bylo. Pokud se tam ty věci uloží, tak se neztratí. Může se stát chyba při jejich obnově, ale v DB zůstanou a jdou z ní vytahat.
Re: Záhady persistence
Posted: 16:06 29. Apr 2009
by Kiri
Krata wrote:jenže to je pořád dokola... truhla mi dělá špatný věci s craftovejma věcma.. nefunguje.. za měsíc znova truhla blbne tak se jen zopakuje věta, nefunguje, a pak znova.. kdyby se ptali nově příchozí hráči tak to beru, ale ptají se pořád ty stejný

tak funguje, nebo ne? este nedavno mela fungovat ptal sem se raci i melvika...

Re: Záhady persistence
Posted: 17:50 29. Apr 2009
by Krata
taky sem nevěděl že nefachá, jen sem myslel že se tam nesměj dávat craft věci..
Re: Záhady persistence
Posted: 17:52 29. Apr 2009
by Kiri
jakobych nic nerek.....nepouzivejte truhly!!!!