Page 1 of 1
Pasti
Posted: 20:41 26. May 2009
by Tretas
Při putování po Thalii jsem narazil na hodně pastí. Jenže i když jsem tu past viděl a byla například v zůžené chodbě, tak jsem na ni musel šlápnout.
Tak mě napadlo, jestli by nešlo viditelné pasti označit i bez pokládání pastí (nebo co se k tomu využívá) a prostě bez zranění přejít. V realu by člověk taky neskočil do zakryté díry o které ví že tam je.
Ale nevím jestli to zas není "kažení" zloděje a že mi neřeknete ať si najdu zloděje do party.
No co vy na to?
Re: Pasti
Posted: 20:59 26. May 2009
by kucik

Ta past tam je prave proto, abys pres ni nemohl prejit.
Re: Pasti
Posted: 21:26 26. May 2009
by Tretas
No když to bereš takhle... Já jsem myslel že past je od toho aby zneškodnila (poškodila) nepřítele. A když člověk vidí před sebou dárt tak do něj schválně nevrazí že.
No jak myslíte byl to přece jen návrh.

Re: Pasti
Posted: 22:00 26. May 2009
by Miky
Tretas wrote:No když to bereš takhle... Já jsem myslel že past je od toho aby zneškodnila (poškodila) nepřítele. A když člověk vidí před sebou dárt tak do něj schválně nevrazí že.
No jak myslíte byl to přece jen návrh.

Zkus zapojit fantazii. Postava uvidí drát, uvědomí si, že to bude past (pro nás červené pole). Tak se připraví, vyléčí a přeskočí ho. Najednou se ozve cvaknutí, a podlahy se vymrští bodák. Postava zkusí zareagovat (hod na reflex), ale protože je to trpoš co přes svoje panděro nevidí na podlahu, nestihne uhnout a bodák mu pořeže nohy. Pro příště si raději sežene odborníka co pastem rozumí, protože drát byl jen násraha, past byla v podlaze za ním....
Re: Pasti
Posted: 22:37 26. May 2009
by ATom
Na pasti máme hody na reflexy, a to je si myslím dostačující.

Re: Pasti
Posted: 23:09 26. May 2009
by monstera
Miky wrote:Tretas wrote:No když to bereš takhle... Já jsem myslel že past je od toho aby zneškodnila (poškodila) nepřítele. A když člověk vidí před sebou dárt tak do něj schválně nevrazí že.
No jak myslíte byl to přece jen návrh.

Zkus zapojit fantazii. Postava uvidí drát, uvědomí si, že to bude past (pro nás červené pole). Tak se připraví, vyléčí a přeskočí ho. Najednou se ozve cvaknutí, a podlahy se vymrští bodák. Postava zkusí zareagovat (hod na reflex), ale protože je to trpoš co přes svoje panděro nevidí na podlahu, nestihne uhnout a bodák mu pořeže nohy. Pro příště si raději sežene odborníka co pastem rozumí, protože drát byl jen násraha, past byla v podlaze za ním....
Postava když uvidí červené pole, a neumí odstraňovat pasti, začne do toho pole střílet šíp za šípem až se jí podaří tu past trefit. Nebo pokud umí vyvolat sumona, pošle ho tam napřed...
Re: Pasti
Posted: 00:06 27. May 2009
by Miky
monstera wrote:Nebo pokud umí vyvolat sumona, pošle ho tam napřed...
A když summona neumí?
*všimne si pasti a skloní se* Běžte napřed chlapi, rozšněrovala se mi tkanička

Re: Pasti
Posted: 06:47 27. May 2009
by Tretas
Miky wrote:monstera wrote:Nebo pokud umí vyvolat sumona, pošle ho tam napřed...
A když summona neumí?
*všimne si pasti a skloní se* Běžte napřed chlapi, rozšněrovala se mi tkanička

Dík za tip.

Tak nic, dál to tu rači nebudem rozebírat.

Re: Pasti
Posted: 07:43 27. May 2009
by photter
to bys chtěl spojit dvě dovednosti do jedný
na odhalení pasti funguje search
pokud máš dostatečný, pasti si všimneš, fajn, to ale neznamená, že máš tušení, jak past funguje a jak se za ni dostat
na to je jiná dovednost a to disable trap - nemusí nutně znamenat, žes past zneškodnil nebo sebral (ačkoli engine to jinak neumí) ale může zrovnatak znamenat, že ses tou pastí nějak protáhnul aniž spustila
koneckonců nejeden zloděj to tak dělá, že pasti před sebou sbírá a za sebou zas pokládá, že

Re: Pasti
Posted: 07:55 27. May 2009
by Prometheus
Tretas mal asi namysli ze ked zbadas past a neni mozne ju obist je blbost na nu skocit.Normalne by si ju preskocil ale to je asi zbytocne zachadzanie do detailov.
Re: Pasti
Posted: 09:35 27. May 2009
by kucik
Prometheus wrote:Tretas mal asi namysli ze ked zbadas past a neni mozne ju obist je blbost na nu skocit.Normalne by si ju preskocil ale to je asi zbytocne zachadzanie do detailov.
Mno a odpovězeno mu bylo, že by přece jenom blázen dělal past, která jde přeskočit, kdyžuž si jí kdekdo všimne.
