FESTIVAL FANTAZIE
Posted: 22:19 27. May 2009
I kyvadlo osudu se rozhoupalo a po létech jsem se konečně odhodlal vyjet na proslulé setkání fantasmaniaků všeho druhu do Chotěboře a tímto si drobet připomněl dětské nadšení, se kterým jsem odhaloval první knížky fantastiky. I napadlo mě, že by bylo docela příjemné, kdyby se tam snad i setkalo pár lidí z Thalie, pokud někdo váhá nebo do tohoto odevšad vzdáleného města má také namířeno. O dostatečně hlučný doporvod mám postaráno, ale i tak by mě dost potěšilo potkat i jinou známou tvář.
Takže, o čem že to tu imaginárně blekotám?
FESTIVAL FANTAZIE (2. - 12. 7. 2009; CHOTĚBOŘ)
http://www.festivalfantazie.cz
Jedná se o neuvěřitelně pestrý soubor "conů" všeho druhu (no jo, ale jen zase zapomněli na NWNcon - proto jej nahrazujeme několikrát ročně po plzeňských hospodách
). Přednášky, promítání, představení, prezentace, pitomosti, povalování se, popíjení, soutěžení, hry deskové, RP, figurkové i občas počítačové, dokonce i trocha pohybu (např. v podobě Orklympiády), to vše nabízí FF. V průběhu dvanácti dní se střídá na různých místech ve městečku mnoho organizačních týmů se svými programy → něco si tam najde skoro každý, nějaká setkání jsou o britských sitcomech, další o LOTRu, vojenské historii, ženských fantasy hrdinkách, Star Treku, detektivkách....kompletní seznam je zde: http://festivalfantazie.cz/ff/index.php ... ogram_ff09 ; co na kterém místě si zjistíte třeba v tomto přehledu: http://festivalfantazie.cz/archiv/2009f ... i_ff09.gif.
Stránky webu FF jsou kvůli rozlehlosti celé akce drobet...zmatené, ale důležité je pročíst si důležité informace, projít si program, zaslintat si, rozhodnout se a už se hopem přihlásit přes systém http://amber.festivalfantazie.cz Proč honem? Páč kdo se přihlásí a zaplatí do konce května, tak má slevu...ale ta zase není tak zásadní, aby vám/nám zabránila se přihlásit i pár dní poté, bez ní.
Dá se bez problémů přijet i na blind a samozřejmě na libovolný počet dní, prostě dle chuti. Základní cena za vstupné ni připadá vyloženě fajn a při zemi (odvíjí se podle počtu strávených dní), fantazáci nebývají příliš vydatný zdroj zisku.
Takže toliko mnou přežvýkané informace. Přemýšlím, že by se FF dal využít i k pěkné propagaci Thalie a vůbec NWN, které nějací bláhovci mohou považovat za hru...no ne...ale ano, nebojme se toho nesmyslného a nehodícího se slova...zastaralou. Ještě mít na hrudi Thalie trika a můžem rovnou pořádat zanícené přednášky.
Ale snad příště, festival se odehrává v průběhu roku i na více místech, i když tento chotěbořsský je prostě jádro a zdaleka největší a nejrozmanitější ze všech fantasy srázků. Chápu, že píšu dost na poslední chvíli, ale určitě se tam někdo alespoň na pár chvil potkáme, což? Piště sem prosím, kdokoliv a hlavně vy, kdo byste měli zájem, ať se případně nějak identifikujeme nebo taktéž můžeme naplánovat společnou dopravu.
Podle všech zvěstí, co se ke mně donesly, jde o skvělý relax. Nevím, nakolik potěší nejpravovějrnější intelektuály, ale údajně je celý festival taková pohoda, zalidněná roztodivnými existencemi.
PS. Váš oblíbený a již opět se zde nacházející DM JÁ se v Chotěboři bude nacházet s nejvyšší pravděpodobností od pátého sedmý(neděle) až do konce, dvanáctého sedmý dvatisícedevět.
Takže, o čem že to tu imaginárně blekotám?
FESTIVAL FANTAZIE (2. - 12. 7. 2009; CHOTĚBOŘ)
http://www.festivalfantazie.cz
Jedná se o neuvěřitelně pestrý soubor "conů" všeho druhu (no jo, ale jen zase zapomněli na NWNcon - proto jej nahrazujeme několikrát ročně po plzeňských hospodách
Stránky webu FF jsou kvůli rozlehlosti celé akce drobet...zmatené, ale důležité je pročíst si důležité informace, projít si program, zaslintat si, rozhodnout se a už se hopem přihlásit přes systém http://amber.festivalfantazie.cz Proč honem? Páč kdo se přihlásí a zaplatí do konce května, tak má slevu...ale ta zase není tak zásadní, aby vám/nám zabránila se přihlásit i pár dní poté, bez ní.
Dá se bez problémů přijet i na blind a samozřejmě na libovolný počet dní, prostě dle chuti. Základní cena za vstupné ni připadá vyloženě fajn a při zemi (odvíjí se podle počtu strávených dní), fantazáci nebývají příliš vydatný zdroj zisku.
Takže toliko mnou přežvýkané informace. Přemýšlím, že by se FF dal využít i k pěkné propagaci Thalie a vůbec NWN, které nějací bláhovci mohou považovat za hru...no ne...ale ano, nebojme se toho nesmyslného a nehodícího se slova...zastaralou. Ještě mít na hrudi Thalie trika a můžem rovnou pořádat zanícené přednášky.
Podle všech zvěstí, co se ke mně donesly, jde o skvělý relax. Nevím, nakolik potěší nejpravovějrnější intelektuály, ale údajně je celý festival taková pohoda, zalidněná roztodivnými existencemi.
PS. Váš oblíbený a již opět se zde nacházející DM JÁ se v Chotěboři bude nacházet s nejvyšší pravděpodobností od pátého sedmý(neděle) až do konce, dvanáctého sedmý dvatisícedevět.