Page 1 of 2

lektvar Rozjasneni

Posted: 15:27 09. Jun 2009
by zachy
Jak funguje lektvar Rozjasneni? Jednou mi pomuze proti strachu jednou zase nee. Jednou mi pomuze na zachranu proti smrti (hod na vuli) jednou zase nee...

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 17:43 09. Jun 2009
by Prometheus
Lektvar rozjasneni by mal byt ucinny len proti mysl ovlivnujicim veciam.
Strach tam nepatri.

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 21:25 09. Jun 2009
by innfra
No právě že strach se hází na vůli a mysl ovlivňuje, jen je to kouzlo nekromancie, takže se obchází záchranej hod na mysl ovlivňující... podlemě dost ujetý, že se to počítá jinak...

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 16:31 11. Jun 2009
by zachy
Jooo takze mam chlastat zvlast lektvar proti kouzlum nekromancie co ovlivnuji mysl coz jsou jaky lektvary?? :( a k tomu jeste rozjasneni na ostatni skoly magie :D

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 20:26 11. Jun 2009
by Prometheus
Lektvar rozjasneni plati pre vsetky mysl ovlivnujici kouzla bez rozdielu na skolu magie.
Ale ne vsetko co sa hadze na vuli je mysl ovlivnujici.
Minimalne strach je extra kategoria a na to ti pomozu len dobre zachranne hody.
Viem ze klerici maju kuzlo odstran strach a daju sa kupit aj zvitky.

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 18:21 12. Jun 2009
by zachy
ááá sakra.. Grombo neumi cist ani jidelni listek natoz svitky :D

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 18:26 12. Jun 2009
by zachy
Noo i když počkej... kdyz mág začaruje kouzlo... ted nevim jestli to je Rozjasneni nebo to druhy (ma to stejnej efekt - takovej ten kruh nad hlavou) tak to odolám fearu

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 18:32 12. Jun 2009
by DenGrasse
podle popisu na NWN Wiki není Fear meziefekty, které kouzo rozptýlí.. někdy zkuste někdo vyzkoušet. A v seznamu efektů jsou Fear a Mind-affecting dvě různé kategorie.

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 19:40 12. Jun 2009
by Raziel
Neplati na fear (strach) kuzlo protection from evil (ochrana voci zlu) ?

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 20:10 12. Jun 2009
by Alviara
zachy wrote:Noo i když počkej... kdyz mág začaruje kouzlo... ted nevim jestli to je Rozjasneni nebo to druhy (ma to stejnej efekt - takovej ten kruh nad hlavou) tak to odolám fearu
Jen abych doplnil, myslím že máš na mysli kouzlo: "Vyčištění mysli"(Mind blank). :)

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 20:22 12. Jun 2009
by Daanri
Raziel wrote:Neplati na fear (strach) kuzlo protection from evil (ochrana voci zlu) ?
Myslim, ze sa v nom robili nake upravy a neplati, ale nie som si isty.

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 20:27 12. Jun 2009
by DenGrasse
Raziel wrote:Neplati na fear (strach) kuzlo protection from evil (ochrana voci zlu) ?
Nemá to být jenom proti efektům sesílaným zlým charakterem?

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 20:30 12. Jun 2009
by Daanri
Myslim, ze to poskytovalo celkovo imunitu proti mysl ovplyvnujucim kuzlam, avsak robili sa natom nake upravy, tak teraz to myslim nefunguje, ale ako vravim nemam uplnu istotu, ze to tak je. Treba odskusat. :wink:

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 22:12 12. Jun 2009
by Prometheus
Presne so strachom som mal problemy so svojou prvou postavou Sucelusom.
Vtedy som sa stazoval na fore ze som neodolal strachu aj ked podla zachranneho hodu s podporou nejakych veci som mal odolat.
Vtedy mi bolo povedane ze na strach neplati v podstate nic, je to extra kategoria a jedine cim si mozem zvisit odolnost na strach su veci ktore pridavaju body do zachrannych hodov priamo na strach.
Rozjasnenie urcite nie a co viem tak ochrana pred presvedcenim tiez nefunguje.
Ako je to s vicistenim mysle od carodeja to neviem.

Re: lektvar Rozjasneni

Posted: 00:31 13. Jun 2009
by Krata
Daanri wrote:Myslim, ze to poskytovalo celkovo imunitu proti mysl ovplyvnujucim kuzlam, avsak robili sa natom nake upravy, tak teraz to myslim nefunguje, ale ako vravim nemam uplnu istotu, ze to tak je. Treba odskusat. :wink:
Nefunguje, když sešleš ochranu proti zlu tak ti vyskočí imuta proti mysli ovlivnujícim, ale nefunguje.. na Thalii myslim funguje jen paladinova imka proti strachu

Kdysi sem ještě vymyslel pro trpasličí berserkry pásek.. "pásek trpasličího berserkra" s imkou na strach, ale musí být bojové povolání a nenosti žádnou zbroj, což je prakticky naprosto na nic :)