Zamykání témat na fóru
Posted: 12:12 15. Jun 2009
A dost, to si ze mě děláte snad srandu ne? Co je to za chování, pokud někdo něco zamkne má to zůstat zamčeno. Pokud se jedná o veřejnou debatu, a má být násilně ukončena pak by snad oznámení o uzamčení mělo obsahovat zdůvodnění a konečné vyjádření za nimž budou stát všichni DM/WB. Co je to za móresy si pak s pozice síly DM/WB topik znovu odemykat, něco do něj vepisovat a následně uzamykat bez možnosti toho aby se k dalším postojům mohl kdokoli vyjádřit. Pokud to chcete v rámci DM/EB teamu pak to řešte na místech tomu určená tj. na části fóra na které mají přístup pouze tyto skupiny, pokud něco řešíte na veřejné části fóra, pak bych Vás rád požádal o dodržovaní alespoň základních pravidel slušného chování a komunikace. Doba cenzury a umlčování cizích názorů spolu propagací jen jendoho a to svého názoru snad již skončila, ne?
A teď se vrátím k těm batohům, protože jsem to psal celkem dlouho a je tam pár věcí na které bych rád dostal odpověď ..... myslím tím technické otázky na Kucika. Vše co jsem psal jsem myslel vážně, následující text neobsahuje žádné vulgarity či cokoli co by se vymikalo slušnému chování nebo porušovalo pravidla fóra.
..........................................................................................................
Díky Nomískovi, že to znovu otevřel. To zamykání a pak opětovné odemykání a zamykání z pozice WB, DM je krajně nepatřičné. Pokud to musíte komentovat pak nechte prostor k diskuzi všem nebo to prodiskutujde na DM/WB fóru a sem dejte pouze stanovisko - konečné, platné a neoddikutovatelné. To jen tak na okraj.
To, že je v užití předmětu snižujících nebo nesnižujících váhu nesených věcí dlouhodobá obtíž a spor nemusím opakovat. To, že návrhů padlo vícero také ne. Že jsou zavazedla běžnou součástí hry a jiných světů snad také ne, takže co zbývá? Neutuchající lítá řež mezi zastánci a odpůrci cestovních zavazadel no a vzhledem k tomu, že patřím do skupiny č. 1 dovoluji si představit jeden návrh rozepsaný do několika postupných kroků, které snad neuškodí nikomu. Jeho základ se točí okolo použití jednoho "batohu" (a to v právém slova smyslu) a několika specializovaných předmětů na drobnosti.
Tak tedy:
1) bude existovat pouze jeden batoh a to "arcimágův cestovní vak" jež bude váho obsahu snižovat o 100%, cenu bych vyděl někde na úrovni 500 000,- zl. (tady lze dikutovat o dostupnosti, mám v tomto špatný odhad), tento artefakt by podléhal výskytu v několika procentech v dobrodruhově/démonově krámku
zdůvodnění: proč 100%, protože tento dru je již ve hře a některé postavy ho vlastní (Boindil taky aby někdo nezačal hned prskat)
2) pokud již postava vlastní z dřívější doby jiný druh zavazadla a bude mít zájem o koupi tohoto vaku, pak by mu dobrodruh/démon sdělil něco v tomto smyslu: už máš jedno zavazadlo, ale pokud si je přeješ vyměnit mohu ti z celkové ceny arcimágova cestovního vaku slevit - 400k za 80% odlehčení, 300k za 60% odlehčení, 200k za 40% odlehčení, 100k za 20% odlehčení atd. (opět čísla bez jakékoli zpětné vazby, tedy čistě smyšlená). Pokud hrdina souhlasí vyzve ho dobrodruh/démon k vyprázdnění původního zavazadla a potvrzením koupě se původní zavazadlo nahradí novým (tady bych možná poprosil Kucika o vyjádření, zda je vůbec možno nějaký takovýto skript vytvořit). Tímto krokem by se po určité době dosáhlo obměny všech původních zavazadel za jedno schválení a platné. Porušení pravidla o počtu arcimágových cestevních vaků by mělo za následek:
1) výmaz inventoráře
2) výmaz postavy
3) ban na 1 měsíc
4) ban na neurčito
jak vidíte jsem zastánce teorie 3x a dost.
3) no a potom postupné zavedení drobných tzv. příručních zavazadel, které by mohlo, ale nemuselo být omezeno číslovkou 3 (opět diskutovatelné), tato zavazadla nijak nezlehčují obsah, mohou mít tvar krabičky, tubusu, vyztužené kožené tašky, váčku, mošny atd. tj. celkem fuk a má to jen dekorativní charakter, ale a teď to důležité .... jestli se nepletu (a nezastírám že možná ano, protože to v práci nemám jak ověřit) tak úložné pole v batozích je 5x7 polí, toto pole by bylo nahrazeno 2x polem o velikosti 2 pole na výšku, 7 polí na šířku .... prostřední vodorovný řádek by prostě nebyl aktivní a nedalo by se do něj ukládat, čímž pádem ,nelze do těchto "příručních" zavazadel rvát pláty, halapadtny a jíné zhýralosti jež spoustě lidem leží v žaludku (celkem pochopitelně). Tady bych zase rád poprosil Kucika o názor, zda je to možné naskriptovat.
Na závěr, tímto by se vyhovělo těm, kteří mají přání mít batoh s odlehčením, pro větší konfort a zabavu hraní (taky by se mi líbil a užil bych ho), těm kteří jsou pořádkumilovní a nemají rádi drobnosti po celém invu (taky by se mi líbil a užil bych ho) a tem, jež razí realistično a omezení s tím spojená, jež vychazí z logiky věci a nikdo by nevlastnil nic co by se nedalo při troše dobré vůle obhájit. Tak si o tom ó nejvyšší pěkně popovídejte a Kucika bych poprosil zda by mi pokud se mu nebude chtít odpovídat do tohoto tématu nemohl napsat alespoň PM zda navržené úpravy jsou schudné co se týče úpravy systému a skriptů. Díky za pozornost.
........................................................................................................
No má úcta.
A teď se vrátím k těm batohům, protože jsem to psal celkem dlouho a je tam pár věcí na které bych rád dostal odpověď ..... myslím tím technické otázky na Kucika. Vše co jsem psal jsem myslel vážně, následující text neobsahuje žádné vulgarity či cokoli co by se vymikalo slušnému chování nebo porušovalo pravidla fóra.
..........................................................................................................
Díky Nomískovi, že to znovu otevřel. To zamykání a pak opětovné odemykání a zamykání z pozice WB, DM je krajně nepatřičné. Pokud to musíte komentovat pak nechte prostor k diskuzi všem nebo to prodiskutujde na DM/WB fóru a sem dejte pouze stanovisko - konečné, platné a neoddikutovatelné. To jen tak na okraj.
To, že je v užití předmětu snižujících nebo nesnižujících váhu nesených věcí dlouhodobá obtíž a spor nemusím opakovat. To, že návrhů padlo vícero také ne. Že jsou zavazedla běžnou součástí hry a jiných světů snad také ne, takže co zbývá? Neutuchající lítá řež mezi zastánci a odpůrci cestovních zavazadel no a vzhledem k tomu, že patřím do skupiny č. 1 dovoluji si představit jeden návrh rozepsaný do několika postupných kroků, které snad neuškodí nikomu. Jeho základ se točí okolo použití jednoho "batohu" (a to v právém slova smyslu) a několika specializovaných předmětů na drobnosti.
Tak tedy:
1) bude existovat pouze jeden batoh a to "arcimágův cestovní vak" jež bude váho obsahu snižovat o 100%, cenu bych vyděl někde na úrovni 500 000,- zl. (tady lze dikutovat o dostupnosti, mám v tomto špatný odhad), tento artefakt by podléhal výskytu v několika procentech v dobrodruhově/démonově krámku
zdůvodnění: proč 100%, protože tento dru je již ve hře a některé postavy ho vlastní (Boindil taky aby někdo nezačal hned prskat)
2) pokud již postava vlastní z dřívější doby jiný druh zavazadla a bude mít zájem o koupi tohoto vaku, pak by mu dobrodruh/démon sdělil něco v tomto smyslu: už máš jedno zavazadlo, ale pokud si je přeješ vyměnit mohu ti z celkové ceny arcimágova cestovního vaku slevit - 400k za 80% odlehčení, 300k za 60% odlehčení, 200k za 40% odlehčení, 100k za 20% odlehčení atd. (opět čísla bez jakékoli zpětné vazby, tedy čistě smyšlená). Pokud hrdina souhlasí vyzve ho dobrodruh/démon k vyprázdnění původního zavazadla a potvrzením koupě se původní zavazadlo nahradí novým (tady bych možná poprosil Kucika o vyjádření, zda je vůbec možno nějaký takovýto skript vytvořit). Tímto krokem by se po určité době dosáhlo obměny všech původních zavazadel za jedno schválení a platné. Porušení pravidla o počtu arcimágových cestevních vaků by mělo za následek:
1) výmaz inventoráře
2) výmaz postavy
3) ban na 1 měsíc
4) ban na neurčito
jak vidíte jsem zastánce teorie 3x a dost.
3) no a potom postupné zavedení drobných tzv. příručních zavazadel, které by mohlo, ale nemuselo být omezeno číslovkou 3 (opět diskutovatelné), tato zavazadla nijak nezlehčují obsah, mohou mít tvar krabičky, tubusu, vyztužené kožené tašky, váčku, mošny atd. tj. celkem fuk a má to jen dekorativní charakter, ale a teď to důležité .... jestli se nepletu (a nezastírám že možná ano, protože to v práci nemám jak ověřit) tak úložné pole v batozích je 5x7 polí, toto pole by bylo nahrazeno 2x polem o velikosti 2 pole na výšku, 7 polí na šířku .... prostřední vodorovný řádek by prostě nebyl aktivní a nedalo by se do něj ukládat, čímž pádem ,nelze do těchto "příručních" zavazadel rvát pláty, halapadtny a jíné zhýralosti jež spoustě lidem leží v žaludku (celkem pochopitelně). Tady bych zase rád poprosil Kucika o názor, zda je to možné naskriptovat.
Na závěr, tímto by se vyhovělo těm, kteří mají přání mít batoh s odlehčením, pro větší konfort a zabavu hraní (taky by se mi líbil a užil bych ho), těm kteří jsou pořádkumilovní a nemají rádi drobnosti po celém invu (taky by se mi líbil a užil bych ho) a tem, jež razí realistično a omezení s tím spojená, jež vychazí z logiky věci a nikdo by nevlastnil nic co by se nedalo při troše dobré vůle obhájit. Tak si o tom ó nejvyšší pěkně popovídejte a Kucika bych poprosil zda by mi pokud se mu nebude chtít odpovídat do tohoto tématu nemohl napsat alespoň PM zda navržené úpravy jsou schudné co se týče úpravy systému a skriptů. Díky za pozornost.
........................................................................................................
No má úcta.