Page 1 of 1
Odpor
Posted: 06:55 03. Jul 2009
by Esuliams
Zdravím, nevím kam dát tenhle dotaz(y), tak jsem to dala sem.
Někde jsem četla, že pokud chtějí záporné postavy útočit (PvP), musejí si nastavit odpor.
Jak je to u zloděje, který chce postavu okrást? Co při přepadení zlodějem, který má třeba komplice a oni ví, že se přepadený bude chtít bránit? Musejí/nemusejí mít odpor?
Popřípadně, jak se nějak bránit, pokud mám zákonně dobrou postavu? A jak bránit přepadeného? (např. Jsem schovaná v invisu, můj společník není, jdeme vedle sebe...)
Díky za odpovědi
Re: Odpor
Posted: 09:00 03. Jul 2009
by Grunt
Tak to je na charakteru postavy. Někdo by za zlodějem běžel, někdo by mu domlouval. Někdo by nastavil odpor a namístě by ho zabil tak jak by tam stál.
Re: Odpor
Posted: 09:13 03. Jul 2009
by Esuliams
Je problém hrát nějaké rp, když ty postavy, co chtěli přepadnout dotyčného, ihned bez odporu útočí.
A je problém se ubránit SD, když se ti pokaždé schová.
Vidění nevidtelného(kouzlo klerika) to prohlédne? popřípadně něco jiného?
Re: Odpor
Posted: 09:15 03. Jul 2009
by Grunt
Pokud někdo bez odporu útočí tak je to proti pravidlům.
To že má nastavený odpor, ale je neviditelný a zaútočí bez varování je věc jiná.
Re: Odpor
Posted: 09:16 03. Jul 2009
by photter
odpor je především technická OOC záležitost, je to proto, že na "modrý" postavy nejdou zacílit útočný kouzla a použít některý útočný techniky
to znamená, že na to, že je postava "červená" by se nemělo reagovat nijak a vůbec, reakce by měla přijít až po projevení nepřátelství nějakým IC způsobem
pochopitelně na stvůru z podtemna se reaguje hned

Re: Odpor
Posted: 09:22 03. Jul 2009
by Czech_Luthor
Třeba na tebe *na ruce mu zuří Isaacovka větší bouře střel*
Re: Odpor
Posted: 10:05 03. Jul 2009
by kucik
Přepadení zlodějem je fyzický útok, tudíž postava bezpodmínečně musí dát odpor.
Odpor nastavuje každá postava, která má v úmyslu na někoho zaútočit.
Re: Odpor
Posted: 10:06 03. Jul 2009
by Esuliams
Pak je otázka jak dlouho před útokem by to měl nastavit... Dát odpor několik sekund před útokem?
(zpravidla SD se schová a zaútočí ze stínů)
A znova se ptám, je proti SD zlodějům nějaká obrana? je možno je vidět? Kouzlo vidění nevidtelného nebo něco jiného?
Re: Odpor
Posted: 10:09 03. Jul 2009
by Tretas
Esuliams wrote:Pak je otázka jak dlouho před útokem by to měl nastavit... Dát odpor několik sekund před útokem?
A znova se ptám, je proti SD zlodějům nějaká obrana? je možno je vidět? Kouzlo vidění nevidtelného nebo něco jiného?
1) Odpor je jedno kdy ho dáš, hlavně ať je to před prvním utokem.
2) Proti SD je obrana pouze všímavostí a naslouchání. (mód hledání)
Re: Odpor
Posted: 10:25 03. Jul 2009
by Esuliams
ou, nepotěšil jsi mě, ale díky
Re: Odpor
Posted: 10:41 03. Jul 2009
by cmon
Hlavně je tu SD omezený tím, že se jen tak neschová potřebuje, deset sekund (jedno kolo) po každým schování, utíkat aby se mohlo schovat znova. Takže například lepší kouzelník si ho dá ke svačině...
Re: Odpor
Posted: 10:46 03. Jul 2009
by Esuliams
možná bojovník se sražením taky, když se trefí.
Nevím já mám kněze, takže postavu proti těmhle zatím nepoužitelnou
Re: Odpor
Posted: 10:48 03. Jul 2009
by cmon
Kněz je dost dobrej, protože má pohodový smrtící kouzla který SDčko zabijou jak nic...
Re: Odpor
Posted: 10:51 03. Jul 2009
by Glumišek
Esuliams wrote:Pak je otázka jak dlouho před útokem by to měl nastavit... Dát odpor několik sekund před útokem?
(zpravidla SD se schová a zaútočí ze stínů)
A znova se ptám, je proti SD zlodějům nějaká obrana? je možno je vidět? Kouzlo vidění nevidtelného nebo něco jiného?
Kouzla pravdivé vidění a možná i prohlédni neviditelnost přidají do schopností naslouchání a všímavost body, ve hře jsou předměty s bonusy do těchto vlasností, pokud si hrdina alespoň jednu z těchto dovedností "šlechtí" mohl by mít slušnou šanci na úspěch. V CvC je SD protivník silným soupeřem, ale není neporazitelný. Nevýhodou SD je úprava na Thalii.
Re: Odpor
Posted: 12:46 03. Jul 2009
by photter
vláknu se jmenuje "odpor"
k věci nebo mlčet
