Dobré brzké ráno Vážený teame Thalie a tvůrci světa,
včera večer jsem se vrátil z pětidenních galejí, kdy jsem od slunce zrodu do slunka západa dřel jako barevný a při životě mě s troškou nadsázky držela jen myšlenka na útulné křeslo před kouzelnou krabičkou a pomyšlení na svět jménem Thalie. Včera večer jsem nebyl ve stavu něco napsat, protože cenzoři fóra by to až s totalitní škodolibou radostí smazali. Celou noc jsem nespal a to z dvou důvodů, za prvé jsou to vleklé střevní potíže jež mě nutí zhruba co hodinu uctívat keramického boha a za druhé jsem hledal slova jak slušně napsat to co bych Vám rád sdělil.
Nové úpravy craftu jsou nechutné z mnoha různých pohledů, některé jsou pochopitelné, jiné snad vymyslel chorý mozek bez špetky rozmyslu. Napíši dvě věci, které mi přijdou velmi špatné (tady jsem původně chtěch použít jiné slovo, ale ... ) a odůvodním je. Alespoň u těchto případů bych rád požádal o prošetření, zda kroky provedené v tomto směru jsou správné či nikoli, popřípadě pouvažování nad tím vrátit věc do původního stavu.
1) Změna potřebných atribut pro vykonávání povolání s ohledem na "progresi" přidělování craftových exp. v závislosti na atributě.
Po pravdě, tady si doteď myslím, že se tvůrce/i této změny zbláznil/i. Tohle mi už přijde nechutné, jednou to tu už bylo, s Rejtyho pomocí jsem si přeskládal postavičku na novou (starý Boindil/ nový Boindil) a byl ujištěn, že se to nebude opakovat. Technickou úpravu nastavení, např. přidělování expu za craft bych ještě pochopil, ale tuhle sprosťárnu, jako že prioritní vlastností pro krejčovinu se stane po roce a půl chodu světa moudrost, když to původně byla obratnost, tak tu nejsem ochoten pochopit. To je prostě řečeno hnus a podvod na hráče. Stejných příkladů jistě ostatní hráči uvedou více.
2) "Progrese" přidělování craftových exp.
No tady dokážu pochopit snížení přidělených craft. expů, pokud se tvůrcům světa zdálo, že expení craftu je moc rychlé, mě to sice nepřišlo, ale v tomto nemohu soudit, nemám jejich nadhled a globální hodnocení. Co je však naprosto mimo mísu je významné zohlednění vůdčí atributy ve výpočtu přidělovaných craft exp.. Pokud se nepletu a věřím, že v tomto ne, byla koncepce taková, že jakákoli postava s jakýmkoli povoláním může dělat prakticky cokoli, dosavadní systém to umožňoval a přitom tam byly patrný rozdíly jež se odvíjely od vlastností postavy. To co jste provedli teď je krok k unifikaci a opouštíte možnost volby, tohle chcete ... wow.
Máš li drujda či klerika budeš krejčím, mášli zaklínače či bárda budeš zlatníkem ... pokud chceš dělat nějaké povolání na které nemáš atributy top budeš dostávat po gulách tak dlouho dokud tě to neomrzí a nesekneš s tím. S tím se nese i přidělování craft, exp. za trivialitu, ten jeden exp. je k smíchu, zvláště ve chvíli kdy se na triviální věci chcete dostat o jeden lvl. výše, v mém případě je to 14 000 pokusů na sušení a louhování kůží, tak pokud se Vám někomu nelíbilo, že jsou lidé moc zalezlí v dílnách, tak tímto jste nápravě velmi pomohli.
P.S. ekonomiku kazí už od začátku chybné nastavení cen věcí v obchodě v poměru s lootem a výdělkem z craftu ne craft a jeho nastavení jako takové, jsou to spojené nádoby a nekoncepční nastavení a přidávání věcí Vám to sprasilo a místo toho aby se pracovalo na věcech, které jsou ve velkém očekávání večejnosti a jež by pomohli ekonomice větší měrou než tenhle "výmysl" tak se pracuje na věci o které víte, že to lidi jen popudí, otráví a vyžene, je mi líto, že si své práce tak málo vážíte, když jste se rozhodli jít cestou, která nikomu neprospěje a uznání se za ní nedočkáte