Bílá Lilie
Posted: 22:34 09. Jul 2009
Vysoká elfka seděla v trávě pod velkym prastarým dubem a v elfské vesničce v samotném srdci prahvozdu byl podezřele veliký klid.Domky v korunách stromů byly prázdné aspoň většina a na pasece pod nimi bylo několik mladých elfů.Vypadalo to tak , že většina obyvatel kamsi vyrazila a odrostlé děti zůstaly samotné.Ono ostatně co se mohlo stát tak daleko od Alwarielu?*//přeloženo z elfštiny:** ,,Hele co takhle si tu udělat náš ples?"Řekla jedna menší elfka s kratšíma hnědýma vlasama a rozhlédla se po ostatních.,,To není vůbec špatný nápadl Siril!"Křikla vesele další elfka , světlovlasá , co seděla na nízké větvi a drnkala si na liru.,,No jo , jenže kluci jsou zase někde nevim kde."Rozesmála se zrzavá elfka , která akorát slezala ze stromu.Siril se rozesmála na celé kolo.,,To je pravda, ty než přijdou tak padne tma , ale zase bych to možná neviděla tak , černě Anriel." .Zrzavá Anriel se přidala k Sirilině smíchu a světlovlasá elfka koukla na vysokou elfku sedící v trávě , která si něco četla. ,,Ami , nečti už a raději se zapoj , potřebujeme víc hlaviček." .Elfka zvedla hlavu od knihy a upřela na ní kočičí oči v barvě modrých kvítků co měla ve světle blondatých vlasech. ,,Co jsi říkala Mirulin?Byla jsem začtená.".Všechny elfky se nanovo rozesmály , ale o nějakém plese raději dál nemluvily.Anriel zrzavá elfská dívčina šla odpočívat , Anriel si dál v korunách stromů drnkala na liru a dokonce i Siril šla raději vysoko do bezpečí.
O NĚKOLIK HODIN DÉÉÉÉLE
Nad Prazvozdem padala tma i tři elfský mládenci se vrátili z lovu a raději se schoulili za slečnamy k ohni , který byl vysoko v korunách.Když vyšplhala poslední elfka Amárië , vytáhnuly lanové žebříky nahoru , aby měli klid , že jsou v bezpečí.Ono přeci jen ono čtyři elfky a tři elfové a ještě k tomu ty co nedovršili dospělosti. ,,Zítra se všichni vrátí."Řekla Anrien , když pozrovala oheň.Její vlasy se teď tomu ohni podobaly. ,,Hele Anrien , nikdo nás nenutil tu zůstávat i tvůj bratr šel s nimi." Zamumlal hnědovlasý mladík. ,,Jo Anriel , Amis má pravdu a vůbec jsme tu přece já Amis a Nardil.Co by se vám mohlo asi stát?"Řekl zase jiný elf se stejným odstínem barvy jako Mirulin. ,,Brácha kroť se a ty si z něj nic nedělej Anriel."Řekla konejšivě a drnkala si na liru opět. ,,Měli by jsme jít už spát holky."Řekla rozhodně nejstarší , hnědovlasá Siril a Mirulin i Anriel se okamžitě zvedly.Ami v klidu seděla do ohně a něco si zapisovala do deníku. ,,Ami nejdeš?"Koukla na ní Siril. ,,Nene Sirilko , musím ještě dopsat pár věcí."Usmála se Ami. ,,Dobrá , přijď pak." Završila Siril a s přáním dobré noci odešly všechny elfky spát do jednoho domku. ,,Fyrale?Co si myslíš o Anriel?"Řekl Amis a pozoroval kamaráda , bratra Miruien. ,,Je hezká a roztomilá s tim jak si myslí ,že se jí něco stane."Rozchechtal se a dál si povidali o dnešní výpravě jen Nardil
byl zticha.
Ami si dopsala to co chtěla do deníku a vydala se nejprv k domku rodu F´ane Indil.U domku rostla krásná bílá lilie , znak rodu.Až tam si uvědomila , že spí u Anriel a vrátila se zpět.Elfky si v tichosti ještě povidaly , zanedlouho však všechny usnuly.
....TMA a NOC ani HVĚZDA nesvítila....
Ami se probrala.Mohlo být něco po půlnoci.Slyšela jak někdo leze po žebříku dolů.Vstala , aby se šla podívat co se stalo.Jen co vystrčila hlavu , uviděla u ohně dvě mrtvoly Amise a Fryala.Zakryla si rty rukou a okamžitě vzbudila ostatní tři elfky. ,,Siril,Anriel,Miruien ...Musíme utéct! Křikla v šepotu.Všechny tři se rozespale divily. ,,Co se děje Ami , že nás budíš?" Řekla Siril.Ami však nemluvila a vzala jí za ruku , aby jí ukázala co se stalo. ,,U Lothiana!Musíme pryč!!" Všechny okamžite vstaly.Když viděli venku mrtvá těla jen ze zakously do rukou. ,,Vyndáme žebřík nahoru Siril , prosím."Prosila uplakaná Anriel. ,,To nemůžeme." Žekla Siril a Anriel se dala do tichého pláče. ,,Ten někdo leze stále dolů." Řekla Ami , ale hlas se jí hrozně klepal. ,,Vezmeme to zadem , okolo domu Amise." Navrhla Siril a všechny čtyři se rychle vydaly k onomu žebříku.Lezla dolů jedna za druhou , když uviděly světla , světla ohňů.Ani jedna strachy nedutala.Ohně se blížily rychle , byla to skupina mužu na koních.Chtěli se dát na útěk , ale byl příliš pozdě. ,,Ale , ale copak křehotinky!" Řekl jakýsi muž na černém koni.Sám byl celej v černém ovšem elfky obecným jazykem umět neuměly a tak mu nerozuměly. ,,Zkusíme útěk , snad jich tu není víc , ty co jedou s ohňem nsá neuvidí." Navrhla Siriel a začala utíkat , k níž se přidaly i ostatní.Muž na koni byl možná rrychlejší a ve výhodě ovšem elfky les znaly lépe a v hustém porostu a nízkých větvích kůn špatně projel.Každá utíkala jiným směrem.Ami běžela a běžela co jí nohy stačily.Bílé šaty na spaní za ní vlály a bosé nožky měly vypočítaný snad každý krok.Modlila se k Lothianovi za pomoc, ale marně.Jistý kořen neviděla bum!Padla k zemi , rána do hlavy o tupý kámen byla velká tak , že omdlela.
O NĚKOLIK HODIN DÉÉÉÉLE
Nad Prazvozdem padala tma i tři elfský mládenci se vrátili z lovu a raději se schoulili za slečnamy k ohni , který byl vysoko v korunách.Když vyšplhala poslední elfka Amárië , vytáhnuly lanové žebříky nahoru , aby měli klid , že jsou v bezpečí.Ono přeci jen ono čtyři elfky a tři elfové a ještě k tomu ty co nedovršili dospělosti. ,,Zítra se všichni vrátí."Řekla Anrien , když pozrovala oheň.Její vlasy se teď tomu ohni podobaly. ,,Hele Anrien , nikdo nás nenutil tu zůstávat i tvůj bratr šel s nimi." Zamumlal hnědovlasý mladík. ,,Jo Anriel , Amis má pravdu a vůbec jsme tu přece já Amis a Nardil.Co by se vám mohlo asi stát?"Řekl zase jiný elf se stejným odstínem barvy jako Mirulin. ,,Brácha kroť se a ty si z něj nic nedělej Anriel."Řekla konejšivě a drnkala si na liru opět. ,,Měli by jsme jít už spát holky."Řekla rozhodně nejstarší , hnědovlasá Siril a Mirulin i Anriel se okamžitě zvedly.Ami v klidu seděla do ohně a něco si zapisovala do deníku. ,,Ami nejdeš?"Koukla na ní Siril. ,,Nene Sirilko , musím ještě dopsat pár věcí."Usmála se Ami. ,,Dobrá , přijď pak." Završila Siril a s přáním dobré noci odešly všechny elfky spát do jednoho domku. ,,Fyrale?Co si myslíš o Anriel?"Řekl Amis a pozoroval kamaráda , bratra Miruien. ,,Je hezká a roztomilá s tim jak si myslí ,že se jí něco stane."Rozchechtal se a dál si povidali o dnešní výpravě jen Nardil
byl zticha.
Ami si dopsala to co chtěla do deníku a vydala se nejprv k domku rodu F´ane Indil.U domku rostla krásná bílá lilie , znak rodu.Až tam si uvědomila , že spí u Anriel a vrátila se zpět.Elfky si v tichosti ještě povidaly , zanedlouho však všechny usnuly.
....TMA a NOC ani HVĚZDA nesvítila....
Ami se probrala.Mohlo být něco po půlnoci.Slyšela jak někdo leze po žebříku dolů.Vstala , aby se šla podívat co se stalo.Jen co vystrčila hlavu , uviděla u ohně dvě mrtvoly Amise a Fryala.Zakryla si rty rukou a okamžitě vzbudila ostatní tři elfky. ,,Siril,Anriel,Miruien ...Musíme utéct! Křikla v šepotu.Všechny tři se rozespale divily. ,,Co se děje Ami , že nás budíš?" Řekla Siril.Ami však nemluvila a vzala jí za ruku , aby jí ukázala co se stalo. ,,U Lothiana!Musíme pryč!!" Všechny okamžite vstaly.Když viděli venku mrtvá těla jen ze zakously do rukou. ,,Vyndáme žebřík nahoru Siril , prosím."Prosila uplakaná Anriel. ,,To nemůžeme." Žekla Siril a Anriel se dala do tichého pláče. ,,Ten někdo leze stále dolů." Řekla Ami , ale hlas se jí hrozně klepal. ,,Vezmeme to zadem , okolo domu Amise." Navrhla Siril a všechny čtyři se rychle vydaly k onomu žebříku.Lezla dolů jedna za druhou , když uviděly světla , světla ohňů.Ani jedna strachy nedutala.Ohně se blížily rychle , byla to skupina mužu na koních.Chtěli se dát na útěk , ale byl příliš pozdě. ,,Ale , ale copak křehotinky!" Řekl jakýsi muž na černém koni.Sám byl celej v černém ovšem elfky obecným jazykem umět neuměly a tak mu nerozuměly. ,,Zkusíme útěk , snad jich tu není víc , ty co jedou s ohňem nsá neuvidí." Navrhla Siriel a začala utíkat , k níž se přidaly i ostatní.Muž na koni byl možná rrychlejší a ve výhodě ovšem elfky les znaly lépe a v hustém porostu a nízkých větvích kůn špatně projel.Každá utíkala jiným směrem.Ami běžela a běžela co jí nohy stačily.Bílé šaty na spaní za ní vlály a bosé nožky měly vypočítaný snad každý krok.Modlila se k Lothianovi za pomoc, ale marně.Jistý kořen neviděla bum!Padla k zemi , rána do hlavy o tupý kámen byla velká tak , že omdlela.