Jak som to kukla, hneď ma napadlo, že presne o tomto sme sa na zraze bavili ...
jednoducho toto je výsledok modernej doby, kde manželia alebo partneri majú názor: buďto jedno dieťa a psa, alebo dvoch psov.
Aby sa to zmenilo, museli by sa stať ľudia obetavejšími. Málokto chce upustiť od svojho pohodlia, od zredukovania svojich záľub, od karierizmu, od toho mať čo najviac peňazí ...
za jedno: načo mať deti, potom sa im musím venovať, starať sa o ne, kým sú malé byť v 24 hod smene. Načo? Radšej nemať deti a pozerať len na seba s myšlienkou, že ma zajtrajšom sveta fakt nemá čo trápiť
za druhé - toto sa skôr týka Slovenska: tí, čo by aj deti chceli mať, si ich veľa krát jednoducho dovoliť nemôžu, lebo štát zaplatí biednych 4500 mesačne za dieťa počas 3 rokov a za každé ďalšie bábo rovnako biednych 600 sk (nepočítam v eurách)
nejdem teraz rozoberať, jak je to finančne fakt náročné

lebo to platí len o určitom malom percente ľudí, ostatní to berú len ako výhovorku.
Poznám nespočet známych, ktorí majú jedno dieťa a hovoria, že už nikdy v živote ... majú dve a žena si nechá podviazať vaječníky .... majú tri a ľudia sa im vysmievajú, že sú blázni.
Moji rodičia majú 7 detí a všetci len krútia hlavou, že čo sa im porobilo
Krsní našej dcérky majú 12 detí a všetci sa ma pýtajú, že či nie sú počernejší. Akoby právo na viacero detí mali len cigáni.
Nik nedokáže pochopiť, že deti sú síce starosť, ale sú aj radosť a sú ľudia, ktorí majú veľké potomstvo nie preto, aby z toho vytrieskali prachy, ale preto, že majú z drobizgu fakt radosť.
EDIT: ešte ma napadlo. Ani nie pred 100-200 rokmi sa ženy predháňali, aby mali čím viac detí .. ani nehovorím o časoch pred Kristom, kde tá, ktorá deti mať nemohla, alebo ich mala málo, bola považovaná za prekliatu ... tá, čo ich mala viac bola Bohom požehnaná
A teraz? Tí, čo dieťa nemajú, lebo ho jednoducho nechceli, sa tým dobreže nechvália ... ľutujem ich. Prišli skutočne o veľa.