Page 1 of 3

Oblíbené staré hry

Posted: 18:55 15. Sep 2009
by Žorž
Vaše zamilované staré hry

Poučen vlastní zkušeností, že kdykoliv člověk nadhodí toto nostalgické téma, celá společnost se zapojí, přikládám jistotu konverzace i sem. Opovažte se nechat toto vlákno bez odpovědi, to byste mi všechnu filosofii popřeli. :mrgreen:

Takže, když už tu máme kulturu v podobě filmů a hudby, nesmíme opomenout v žádném případě ani PC. Jaké počítačové hry máte /vyjma NWN, pochopitelně/ nejraději? Pohled na jakou krabici od CD vyvolává hluboký povzdech? Na jakou ze starobylých kostičkovaných grafik nedáte dopustit? Preferujete klasické RPG, adventury, strategie...či snad miny?

_________________________________________________

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 18:57 15. Sep 2009
by Grunt
U mě rozhodně Baldurs Gate a Fallout 1 a 2.

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 19:07 15. Sep 2009
by Krata
Jazz Jazzckrbit nebo jak.. Kenn, Dukem Nukem :)

a srdcovka je Heart of Darknes :)

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 19:32 15. Sep 2009
by ripatko
Might and Magic VI.....kdyz sem se tam za mlada prohanel po Novym Sorpigalu, to byla parada :)

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 19:39 15. Sep 2009
by Prometheus
Ja som zaryty konzolista a presnejsie PS, ked vysla na trh PS3 hned som ju musel mat :twisted:
Ale su dve hry ktore som ochotny hrat na PC.Prvou je pochopitelne NWN a druhou je Civilizacia.
Ale nie ta klasicka od Sid Majera (pis ako pocujes).Presne sa to vola Civilization call to power.
Neni to az taka strasna starina, myslim ze to je z roku 1998 +-

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 19:40 15. Sep 2009
by Skipp
Baldurs Gate, Fallout, Albion, Ishar, Brany skeldalu,Dagerfal, Quest for Glory 1,3,4, Polda,Duke nukem,Descent,Heretic,Mortal kombat 1-3,-quake 1, Another world....
AAAAAAAAAAA!!!! nostalgiaaa :)

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 20:04 15. Sep 2009
by mandos
Tak Oba Baldurs Gate, Diablo II a Star Lancer a jej málem bych zapoměl na TES takže Morrowind to je klasika ale hra kterou fakt miluju je Final Fantasy VIII :)

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 20:07 15. Sep 2009
by jachyra
že staré hry tssss píšte tu nie moderné, ale fakt staré hry :mrgreen: :mrgreen:

moje top staré hry: Dune 2, Civilizácia 1, prastaré textové adventúry, Larry 6 ;P, Gabriel Knight, Broken sword všetky diely, Indiana Jones a ostatné ...
a jedna srdcovka, keď som mala fakt asi ešte len .. 10? 12? rokov? tak to keď sme si s bratom naprogramovali labyrint, tak to bolo fakt drsné ;)

a čo sa týka toho, že z tých novších samozrejme BG2 .. ale o trochu menej rada, ale predsa ohromne totálnu prvotinu tohto žánru: Planescape Tornament

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 20:24 15. Sep 2009
by Krata
jachyra wrote: Dune 2,
Jeeee *utře slzu*

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 20:50 15. Sep 2009
by Žorž
Řekněme, že cokoliv z devadesátých let je dnes staré - koneckonců, dělá to deset roků a víc. :mrgreen:

Osobně mám rád hry, co dokáží vyčarovat pořádnou atmosféru, právě na takové se vzpomíná nejlépe. S Baldur's Gate, Fallouty atd. se naprosto ztotožňuji, ještě k nim bych zmínil oboje Icewind Dale, to kvůli krásně malovanému prostředí.

Po dechu lapám při vzpomínce na takové Stíny nad Rivou, ze série Říše Arcanie. Dokonalejší vyprávění příběhu jsem nezažil, k tomu připočtěte úchvatnou hudbu. A navíc to převratně mluvilo česky, což mě v tom věku dostalo, že jsem dokonce rozuměl tomu, co hraji. :mrgreen: Jako v Bránach Skeldalu. A až teď jsem se dostal ke starému Feistovskému Betrayal at Krondor - konečně chápu, oč tam jde, a i v současnosti se mi líbí.

Kromě klasických RPG se do mne zaryly zvlášť adventury, zmiňované Quest for Glory, dál zapeklitá Legend of Kyrandia, ale i připitomělej Kapitán Mlíčňák. Zatímco na Gobliiins jsem nikdy neměl hlavu. Z novějších, ne-sierrovitých, rozhodně sérii Atlantis -naprosto parádní, melancholická "first person adventura", český Posel smrti a magická The Longest Journey.

Dál mám vzpomínky i na pár strategií jako Warcraft II, taky Dune 2, první SimCity...ale jen málokteré mě uhranuly něčím jiným než perfektní zábavností. Skvělou atmosféru měl snad jenom docela neznámý Dark Reign a samozřejmě Heroes of Might and Magic.


PS. A pochopitelně DUCK TALES, Kačeří příběhy! Jenom tak nezapomenu na Rampu v jeho dvoujplošníku, jak komentuje, když vlítne do mraku...

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 20:54 15. Sep 2009
by monstera
Nezapomeňte na Rawenloft....

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 20:54 15. Sep 2009
by Tretas
No mě vždycky bavil pampuch, ještě ho mám v kompu :-D A to je aspoň stará hra!

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 21:11 15. Sep 2009
by Corollus
urcite Baldurs Gate I a II a vsetky datadisky, a videl som du aj Migh and Magic VI - tak to bolo moje uplne prve RPG a bola to genialna hra s perfektnou atmoskou, dejom a straaasne dlha..... no a este asi aj prve Sim City nad tym som stravil fakt vela casu...

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 21:21 15. Sep 2009
by Czech_Luthor
Za mě určitě taky Baldur Gate I a II + datadisky, potom určitě Diablo I a II, je toho pak další tuna, to bych tu byl dozejtra :D

Pool of Radiance například.

Re: Oblíbené staré hry

Posted: 21:56 15. Sep 2009
by LDamian
Albion, Dungeon Master II, Baldurs Gate I, II, Fallout I, Fallout II

Sim City, Civilization II, Ufo Enemy Unknown, Jaged Aliance, HOMAM II, III

Wolfenstein, DoomII

ADOM

Ultima Online

Playstation: série Final Fantazy, Tekken NES: Little Nemo: The Dream Master

(tucne vyznacene stale obcas hraju i po vsech tech letech, cervene bych rad znova hral, pokud by to slo na PC)