Page 1 of 1

Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 20:29 18. Oct 2009
by Bahnak
dnes ve všech lokacich pod krynem dostava ma i dalsiho hrace postava postih k utoku, obrane, snizeni zraneni a selhani kouzla... Je to zamer a nebo bug? oba jsme trpaslíci a tudíž to tím že je tu tma být nemůže? potřebuji to docela nutně vedet, postavu mi to totiž degraduje o 3 AB, 3body OC a vic jsem nezjistil...

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 20:40 18. Oct 2009
by Gorrgorroth
Tam už začíná podtemno, o kousek hlouběj se dostaneš už do těch tmavých jeskyní.

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 21:46 18. Oct 2009
by Bahnak
Gorrgorroth wrote:Tam už začíná podtemno, o kousek hlouběj se dostaneš už do těch tmavých jeskyní.
to je duvod k snizeni utoku a obrany? tak to slysím prvne...

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 21:58 18. Oct 2009
by loadr
to mají aji zlouni jak jdou nahoru?

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 00:15 19. Oct 2009
by Lord_Berserk
dyt to uz se tu probiralo stokrat :mrgreen: jen prohledejte vodpadak :P

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 07:12 19. Oct 2009
by Tretas
V podtemnu jsou jednoduše postihy, které se ti započítávají aji v písečných dolech. Vše je v pořádku.

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 14:40 19. Oct 2009
by Bahnak
pochopil bych postih pro postavu, která nemá vidění ve tme... takhle to nechápu... stále mi chybí vysvetlení od jakehokoliv člena teamu, zda je to OK a zda mají ten samý postih i dolňáci nahoře... Pokud ano, mlčím, pokud ne tak je to přinejmenším divné.

At hrabu jak hrabu, asi jsem slepy ale nikde jsem to v topicích nenašel... Zajímavé na tom je, že jsem byl s jinou svou postavou v podtemnu a nejsem si redukce OC a Ab nijak vedom...

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 14:57 19. Oct 2009
by Theogil I
Bahnak wrote:pochopil bych postih pro postavu, která nemá vidění ve tme... takhle to nechápu... stále mi chybí vysvetlení od jakehokoliv člena teamu, zda je to OK a zda mají ten samý postih i dolňáci nahoře... Pokud ano, mlčím, pokud ne tak je to přinejmenším divné.

At hrabu jak hrabu, asi jsem slepy ale nikde jsem to v topicích nenašel... Zajímavé na tom je, že jsem byl s jinou svou postavou v podtemnu a nejsem si redukce OC a Ab nijak vedom...
Zdarec palec starý brachu ... byť nejsem tentononc ... člen teamu .... snad dokážu věc objasnit.

Postihy byli rozděleny při tvorbě světa takto:

1) povrchňané sestupující do podtemna dostali postih na AB, AC a pokud mě paměť neklame tak i drobný postih na sesílání elementárních kouzel - bylo to vždy B+B to v pískovcových dolech měli od nepaměti, co se týče toho postihu na selhání kouzla tak se u Boindila nikdy neprojevil, ale byl to kněz takže asi v cajku

2) tento postih byl vykoupen ze strany podtemňanů trvalou slepotou (neodstranitelnou) ve dne na povrchu (ve volných lokacích), tj. pokud jsi vylezl na povrch v pravé poledne a opustil jeskyni, důl, budovu atd. naskočil efekt jako když vstoupíš do temnoty, nyní vidět na krok, nevíš odkud na tebe kdo střílí atd. a krom těchto nepříjemností je to napytel i v orientace a chození kamkoli, takže přes den nelze za podtemňana na povrchu hrát.

No a ešivá staré brachu inší postava postih neměla tak to byl velmi prospěšný bug .... takže pššššt ať si toho Kucik nevšimne. :mrgreen:

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 14:58 19. Oct 2009
by kucik
Stručně:

Povrchňani mají v podtemnu výše popsané postihy (přesná čísla si z hlavy nepamatuju)
Podtemno má na povrchu postihy jiné a to výhradně za dne. Je to slepota a slow.

IC odůvodnění:
Podtemno je od hranice bývalé neprodyšné bariéry chráněno kletbou temných božstev.
Tvorové podtemna naproti tomu oslepuje denní světlo.

Herní odůvodnění:
Za třecí plochy podtemna a povrchu byly určeny konkrétní místa povrchu a to pouze v noci. Ve dne je na povrchu postava podtemna bezbranná.
Co se podtemna týče. Postavy povrchu jej můžou prozkoumávat, ale mají prostě oproti domácím nevýhodu.

Tohle všechno bylo už tolikrát omýlané, zpochybňované a diskutované, takže prosim neřešte proč a jestli to tak má bejt. Pokud vás to zajímá, pohledejte v koši ty desítky stránek na toto téma.

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 15:01 19. Oct 2009
by Theogil I
kucik wrote:Stručně:

Povrchňani mají v podtemnu výše popsané postihy (přesná čísla si z hlavy nepamatuju)
Podtemno má na povrchu postihy jiné a to výhradně za dne. Je to slepota a slow.

IC odůvodnění:
Podtemno je od hranice bývalé neprodyšné bariéry chráněno kletbou temných božstev.
Tvorové podtemna naproti tomu oslepuje denní světlo.

Herní odůvodnění:
Za třecí plochy podtemna a povrchu byly určeny konkrétní místa povrchu a to pouze v noci. Ve dne je na povrchu postava podtemna bezbranná.
Co se podtemna týče. Postavy povrchu jej můžou prozkoumávat, ale mají prostě oproti domácím nevýhodu.

Tohle všechno bylo už tolikrát omýlané, zpochybňované a diskutované, takže prosim neřešte proč a jestli to tak má bejt. Pokud vás to zajímá, pohledejte v koši ty desítky stránek na toto téma.
Pozdě :P , dneska jsem byl náhodou dřív.

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 21:28 20. Oct 2009
by Gorrgorroth
kucik wrote:Stručně:

Povrchňani mají v podtemnu výše popsané postihy (přesná čísla si z hlavy nepamatuju)
Podtemno má na povrchu postihy jiné a to výhradně za dne. Je to slepota a slow.

.
Myslím že na to je takový fish, prostě si dáš lektvar obnovy vše je OK, teda tak mi to někdy šlo.

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 21:40 20. Oct 2009
by kucik
To by jit nemelo. Uz jen proto, ze ty efekty jsou supernatural a kouzlo je tudiz nesmi shodit.

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 21:47 20. Oct 2009
by jachyra
Ale ba, niektoré postihy to zhodí ;) hlavne postihy na znížené AB a OC, myslím, že kúzlenie ostáva

Re: Lokace pisečne doly pod Krynem snizuji hodnoty - proč?

Posted: 21:52 20. Oct 2009
by Czech_Luthor
Souhlas... Například i rasový postih u Okřídleného elfa...

V interiéru -2 AB a -2 AC, po použití lektvaru obnovy se to vynuluje.