Page 1 of 1

Karatha - svaz obchodníků - Kupec co od vás vykoupí lektvary

Posted: 02:04 26. Oct 2009
by Danseur
Mluvil jsem s kupcem, který tvrdil, že potřebuje vyrobit dodávku flašek a zaplatí mi za ně 3x více. Flašky jsem mu vyrobil, jenže místo prázdných flašek mě obral o všechny lektvary z craftu a zaplatil za ně sumu jako by to byly prázdné flašky.

Re: Karatha - svaz obchodníků - Kupec co od vás vykoupí lektvary

Posted: 11:04 26. Oct 2009
by DenGrasse
Jo tak tomu se říká bejt napálenej při obchodování... :mrgreen:

Re: Karatha - svaz obchodníků - Kupec co od vás vykoupí lektvary

Posted: 21:31 26. Oct 2009
by Bahnak
Danseur wrote:Mluvil jsem s kupcem, který tvrdil, že potřebuje vyrobit dodávku flašek a zaplatí mi za ně 3x více. Flašky jsem mu vyrobil, jenže místo prázdných flašek mě obral o všechny lektvary z craftu a zaplatil za ně sumu jako by to byly prázdné flašky.
Doporučuji: kdykoliv obchoduješ, použij nejdříve hlášku typu: "A kolik by stálo to co mám na stolku?" Případně: "Kolik by stáloto co mám u sebe?"

Je to všude u všech obchodníků a když ti nabídnou nějak málo, nahlaš to, o nic nepřijdeš a můžeme pak přijít na chybu...

Re: Karatha - svaz obchodníků - Kupec co od vás vykoupí lektvary

Posted: 21:53 26. Oct 2009
by Danseur
Bahnak wrote:
Danseur wrote:Mluvil jsem s kupcem, který tvrdil, že potřebuje vyrobit dodávku flašek a zaplatí mi za ně 3x více. Flašky jsem mu vyrobil, jenže místo prázdných flašek mě obral o všechny lektvary z craftu a zaplatil za ně sumu jako by to byly prázdné flašky.
Doporučuji: kdykoliv obchoduješ, použij nejdříve hlášku typu: "A kolik by stálo to co mám na stolku?" Případně: "Kolik by stáloto co mám u sebe?"

Je to všude u všech obchodníků a když ti nabídnou nějak málo, nahlaš to, o nic nepřijdeš a můžeme pak přijít na chybu...
No ono jde o to, že ten kupec chtěl vyrobit 24 lahví, tak jsem mu je vyrobil. Tím, že dám "kolik by stálo to co mám u sebe" si moc nepomůžu, protože nemůžu tušit, že za peníze co mi nabízí odě mně nakonec vezme lektvary místo prázných flašek. U jiných obchodníků to řeším pro jistotu přes stůl, aby nevykoupili to co nechci, ale tento se jen potuluje a žádný stůl nemá. Zmizelo mi tedy deset lektvarů, z toho 5 léčení středních zranění, 3 neviditelnosti a dva ještě neozkoušené za což mi dal 150zl. Prázdné flašky mi zůstaly. Když jsem se ho zeptal znovu, abych si ověřil, že jsem se nespletl, chtěl už jen 14 flašek, takže to sedí. Přikládám screen, aby teda bylo jasné o kterého obchodníka jde.