Page 1 of 1

Operační pamět

Posted: 18:18 06. Nov 2009
by -RoF-
Mám v počáku na základní desce dva sloty pro operační pamět. Oba jsou obsazené pamětí 1Giga....takže bych měl mět 2Giga.
Ale systém mi ukazuje jen 1 giga.
A program Everest ukazuje to viz. obrázek.

Mohl by mi někdo poradit, jak to opravit?

Dík moc :wink:

Re: Operační pamět

Posted: 19:30 06. Nov 2009
by Tretas
No mě napadá jedině, máš je správně vložené? A máš tu druhou ten typ který má do toho kompu být? :)

Re: Operační pamět

Posted: 20:45 06. Nov 2009
by -RoF-
Ano mám je správně vložené, protože jinak tam dát ani nejdou.
Obě jsou typově stejné.

Měl sem počitač nový a měl 2giga, pak sem ho dal na reklamaci skrz grafiku a po delší době jsem si všiml že je jen 1g a druhá ramka nešla.
Spíš jestli nerozdrbali Bios....to mě napadlo. Ale nevím jak se to tam nastavuje.

Re: Operační pamět

Posted: 01:18 07. Nov 2009
by Danseur
-RoF- wrote:Ano mám je správně vložené, protože jinak tam dát ani nejdou.
Obě jsou typově stejné.

Měl sem počitač nový a měl 2giga, pak sem ho dal na reklamaci skrz grafiku a po delší době jsem si všiml že je jen 1g a druhá ramka nešla.
Spíš jestli nerozdrbali Bios....to mě napadlo. Ale nevím jak se to tam nastavuje.
V biosu to nijak nenastavíš. co musíš udělat je, že vyndáš jednu ramku, pustíš počítač a otestuješ. Pak je zas vyměníš a opět otestuješ. Pokud nějaká nefunguje, takhle na to jednoduše přijdeš. Pokud obě budou fungovat, zkus aspoň jednu dát do jiného slotu než byla předtím.

Re: Operační pamět

Posted: 13:40 07. Nov 2009
by -RoF-
Díky, já to zkusím otestovat teda.

Re: Operační pamět

Posted: 16:09 16. Nov 2009
by -RoF-
Tak zkoušel sem různé kombinace ramek ve slotech.
Obě ramky sou funkčí a zdá se že je chyba v základní desce, že jeden slot nefunguje, ale nevím proč nefunguje a nevím jestli to jde nějak zpravit.
Opravdu není v biosu nějaké nastavení?

Re: Operační pamět

Posted: 22:59 17. Nov 2009
by innfra
Ne, jestli to máš v záruce, hoď jim to na hlavu...
Přes dovolenou odešl tátovi jeden slot na paměť a to bylo PCko vyplý celou dobu. Naštěstí má 4 sloty, takže jsem to jen proházel a pořád jede 2 G v dualchanellu, jen doufám že za čas zase neodejde další slot... deska už je prošlá, ale na paměti mám doživotní záruku :lol: