Page 1 of 2
falchion
Posted: 18:24 05. Dec 2009
by cmon
Obojruční šavle má na thalii rozsah kritického zranění 18-20/x4, což mi přijde vzhledem k nynějšímu nastavení featů dosti převážené oproti 18-20/x2, jak mají bioware, a také vzhledem k jiným obojručním zbraním, které takových kvalit nedosahují...Proto se ptám jestli je to tak správně a zda by se to nemělo změnit.
Re: falchion
Posted: 18:50 07. Dec 2009
by Bahnak
S tímhle perořízkem by šel udělat velmi krásný WM...škoda jen že se musí jet 10 lvlu, 7 by k dokonalé kráse bohatě stačilo...
Jinak vzhledem k tomu že se nikdo z teamu k tomuto nevyjádřil a tato zbraň na servru už nějakej ten pátek je, počítám že ji používat můžeš, a pokud k tomu Kucik opravdu spáchal ty featy tak comeon!
(jestli to někdo dá do pracek tomu hiranovi, tak potěž pánbůh, to budou devasty...)
((i be zdevastu to s WM bude šílené, owerhelm k tomu přihodí 4k6..., a to je kritický rozsah 13-20 bez ostrosti... stojí to za zvážení tahle hračka))
(((no, ono je to vážně šílené...(2k8+bonus síly+bonus zbraně+enchant)x5 + overhelm ... s zaplym drtivym utokem se dostavam k šíleným číslům a to je kritik každým druhým hodem... sice je třeba kritik potvrdit, ale při takovém množství kritických zásahů určitě nějaký potvrdí...)))
EDIT: sorry sobiku
((((u dmg., kdyby šel teoreticky udělat craftovej simitárek jeden s vlastnostma +5/+dmg navíc/+2k6dmg enchant a s načarovaným ohněm a ostrostí by se z WM doslova a do písmene stal smrtonoš, devast je zde zcela nepotřebný...proč házet na smrt která stejně nastane díky utrpenému dmg... dostal jsem se k dmg kolem 300... s haste a 5 utoky při rozsahu 12-20/x5 ... nepřítomnost štítu je zde zcela v pořádku, k čemu štít když všechno hned chcípne...))))
Re: falchion
Posted: 19:15 07. Dec 2009
by Sobik
Jestli počítám správně, tak se s tím daj vytáhnout kritiky 13-20/x5, což je vážně trochu drsný.

Edit: Aha, tak mě už bahňák předehnal.

Re: falchion
Posted: 19:25 07. Dec 2009
by DenGrasse
taky je to strašná zbraň

znám z praxe...
sice mi to přijde přestřelený, ale co naděláš?
já osobně bych většinu zbraní zrušil a nechal jenom nějaký základní, protože je jenom pár variant a nad to se už vymejšlej pitomosti (jako třeba tohle), takže mně se na názor neptejte

Re: falchion
Posted: 19:33 07. Dec 2009
by Bahnak
DenGrasse wrote:taky je to strašná zbraň

znám z praxe...
taky potvrzuji z praxe, i když dost záleží na typu zbroje do které buší... ale cokoliv se zaoblenou čepelí je z šermířského hlediska sviňárna... alespoň z hlediska použité techniky šermu... u mě kupříkladu stále vede katana...
No, počítám že do týdne se tu objeví nějaké velmi veselé WM s nějakým neprofláknutým názvem - co třeba:
Berserk "tupý falchion" ???
Re: falchion
Posted: 19:37 07. Dec 2009
by DenGrasse
Ani moc nezáleží, pokud s tím umíš trochu zacházet

Re: falchion
Posted: 21:34 07. Dec 2009
by LDamian
Je to IMHO chyba. Pokud to neni chyba, tak to imho je nevyvazene a je treba to upravit. Zadna obourucni zbran by nemela davat 18-20 x4, pokud zakladni damage neni 1k4.
EDIT: rozhodne ne, pokud se stou zbrani pocita do craftu a do ocarovavani.
Ale vychazim jen z infa zde publikovanych.
Re: falchion
Posted: 11:33 08. Dec 2009
by kucik
S dotazy na sílu zbraní se obracejte na Rejtyho.

Re: falchion
Posted: 11:46 08. Dec 2009
by Rejty
Falchion má mít 18-20/x2. Jestli je tam něco jinýho, tak je to chyba a hovadina!
Re: falchion
Posted: 11:52 08. Dec 2009
by kucik
OK, opravim.
Re: falchion
Posted: 10:58 23. Apr 2010
by rysan
Ahoj,
ve hře mi to v popisu Falchionu stále ukazuje 18-20 x4.
Featy by nyní měli fungovat i na CEPové zbraně, ale když chci dát postavě feat Zaměření na zbran (Weapon focus), tak mi to nabídne jen zbraň Trident (s anglickým popisem).
Schovává se snad např Falchion pod obouručními meči?
Mám CEP 2.1, patch 1.69, komplet balík haků z 28.02.2010.
Craft jsem nezkoušel.
Rozmýšlím se, zda se s novou postavou zaměřit na klasický obouručák nebo falchion a nerad bych se s volbou falchionu setkal s nefunkčními featy apod.
Rozlišuje se typ Falchion a Falchion 2 ? (dle WB modulu - možná se to týká jen vzhledu, nejsem zase takovej odborník)
Díky
Re: falchion
Posted: 19:38 23. Apr 2010
by kucik
Kouknu na to.
Re: falchion
Posted: 18:32 27. Apr 2010
by Lenulasek
jaký je rozdíl mezi obouručním scimitarem a obouručním falchionem?
EDIT: Zjištěno.
Re: falchion
Posted: 11:36 23. May 2010
by DarK_cz
safra podle mě to žadna chyba neni protože falhcion je obouruční tak proto ma 18-20 x4 a scimitar ktery je do jedny ruky ma polovični kritik rozsah, zkuste si si vzit dva scimi a dopadnete podobne na dmg jako mit jeden falhcion v ruce . Tak to hlavně neměnte protože to dava smysl.

Re: falchion
Posted: 11:57 23. May 2010
by Derken-
DarK_cz wrote:safra podle mě to žadna chyba neni protože falhcion je obouruční tak proto ma 18-20 x4 a scimitar ktery je do jedny ruky ma polovični kritik rozsah, zkuste si si vzit dva scimi a dopadnete podobne na dmg jako mit jeden falhcion v ruce . Tak to hlavně neměnte protože to dava smysl.

Hrál si někdy WM přes kukry? Já ano a vím co to umí, dle mě to je dost devastující i přesto že základní dmg je 1d4... a to jsem neměl keen. Ted si představ že je to obouruční, ze síly máš 1,5 dmg a rozsah 13-20 popřípadě s keenem 10-20 jestli se nepletu.. Už chápeš co je na tom špatně?