Page 1 of 1

Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 16:12 05. Jan 2010
by zachy
Napadlo me, ze by bylo fajn zrusit nektery nekonecny zasoby v obchodech treba lecive lektvvary by byly nejak omezeny aspon by se zamestnali alchymisti, rovnez treba jidlo v hostincich by bylo omezene a doplnovalo by se treba vykupem masa.
Rad bych videl nazor ostatnich

(jeste bych uvedl treba omezeni craftovych prisad ale to byste me asi ukamenovali) :D

Re: Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 16:18 05. Jan 2010
by Rejty
Aneb jeden doveda to po restartu rychle vše vykoupí a ostatní mají smůlu.

Re: Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 16:23 05. Jan 2010
by Luelle
zachy wrote:Napadlo me, ze by bylo fajn zrusit nektery nekonecny zasoby v obchodech treba lecive lektvvary by byly nejak omezeny aspon by se zamestnali alchymisti, rovnez treba jidlo v hostincich by bylo omezene a doplnovalo by se treba vykupem masa.
Rad bych videl nazor ostatnich

(jeste bych uvedl treba omezeni craftovych prisad ale to byste me asi ukamenovali) :D
ve zbraních a zbrojích by to nebyl tak úplně špatnej nápad

mě zas přijde hrozně divný, jak vetešník/ kožešník vykoupí všechno..i to maso, který bych prodala do hospody logičtěji

Re: Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 16:25 05. Jan 2010
by zachy
Myslel jsem ze by se postupne obnovovaly nezavisle po restartu... (Jestli to jde)

Re: Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 17:15 05. Jan 2010
by kucik
Vzhledem k poměru pracnosti a výsledný užitný hodnoty mě to nějak nenadchlo.

Re: Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 17:34 05. Jan 2010
by cmon
Líbí se mi omezení kvantity věcí v obchodech...spělo by to určitě k větší iterakci hráčů a možná bych to ještě okořenil trošku tím, že obchodník by neprodal vše co má jednomu člověku a tudíž by to bylo omezený kvantitou v obchodě a vůlí obchodníka kolik toho prodá jednomu člověku, aby mu tak pak vůbec chodili nějací lidi, když nebude mít pořád co prodávat, protože to koupí jen jeden...

Re: Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 18:18 05. Jan 2010
by DenGrasse
Mě osobně je fuk, že jeden vykoupí všechno, stejně bych celej prodej od NPC zrušil :twisted:

Re: Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 20:57 05. Jan 2010
by Necrooo
Rejty wrote:Aneb jeden doveda to po restartu rychle vše vykoupí a ostatní mají smůlu.
Alespon by vzniklo nove povolani: Obchodnik

*zacina si predstavovat jak by vydelal strasny prachy na tom*

Re: Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 21:51 05. Jan 2010
by zachy
by nebylo špatny :) hezky si ziskat nejakou prodejni licenci od svazu Karathskych obchodniku a penizky se hrnou

Re: Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 22:46 05. Jan 2010
by LDamian
Presneji receno, zalozis postavu... postavu nechas v obchode... po restartu lognes postavu... postava koupi vse cenne. Postava odlogne.

Jednou za cas to od postavy vezme nekdo z party a doplni postave penize. Parta ma monopol na dane zbozi /konkretni lektvary, jeden za 7-10k, dva v prodeji kazdy restart/.

To uz je no... Sice nevim, zda na to ma nekdo primo postavu, ale po restartu jsou hned pryc...

Nevim o tom, ze by to prispivalo k interakci hracu...

Jinak bezne je to tak, ze nekteri obchodnici maji jen par kousku nedostatkoveho zbozi, ktere ti kdo se v tom vyznaji vykupuji restart co restart a delaji si zasoby. Zbozi je to casto levne, ale jsou ho pokazde treba jen jeden az dva kousky. Normalni lidi ho tam nikdy neuvidi, takze ani nevi, ze si ho mohou koupit a tedy nemaji duvod toho obchodnika navstevovat a ani mit interakci s hraci kteri o tom vi a mlci o tom samozrejme. :wink:

Uz tohle se mi nelibi a bylo by fajn to zmenit, dalsi rozsirovani na dalsi typy vyrobku by bylo IMHO vazne nezadouci.

Normalni obchodnik by totiz zvysil cenu toho zbozi az na tu uroven, dokud se bude prodavat, kdyz uz ma byt dle zameru tymu vzacne a nedostatkove a neni to jen prehlednuti. A ne ze to bude levne, ale po kazdem restartu to bude hned vyprodane.

To je komunismus v praxi, statem rizena ekonomika. :) :) Veci sice levny, ale nekoupis je. :wink:

Re: Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 22:52 05. Jan 2010
by cmon
DenGrasse wrote:Mě osobně je fuk, že jeden vykoupí všechno, stejně bych celej prodej od NPC zrušil :twisted:
souhlas..když už ten craft je :wink:

Re: Nekonecny/limitovany zasoby v obchodech

Posted: 23:25 05. Jan 2010
by zachy
Bych to viděl právě bud doplnovanim zasob (jako u perzistentniho obchodníka ) hracema, nebo nejaky periodicky doplnovani treba jednou za thalijskou hodinu lektvary apod.