Page 1 of 2

Odhad ceny

Posted: 17:46 19. Jan 2010
by -RoF-
Ahoj ahoj

není nějak upravený a nebo dokonce zrušený odhad ceny?
Páč v obchodech nějak zmizelo ve výpisu jestli mám příznivou, neutrální a nebo nepříznivou cenu.
A když si zvýším nebo snížím odhad ceny, tak se cena věci nijak nemění.

Je to tak schválně nebo je to chybka?
Dřív to fungovalo normálně.

Díkas za odpověď :wink:

Re: Odhad ceny

Posted: 17:47 19. Jan 2010
by kucik
Kouknu na to.

Re: Odhad ceny

Posted: 17:47 19. Jan 2010
by Agnoros
-RoF- wrote:Ahoj ahoj

není nějak upravený a nebo dokonce zrušený odhad ceny?
Páč v obchodech nějak zmizelo ve výpisu jestli mám příznivou, neutrální a nebo nepříznivou cenu.
A když si zvýším nebo snížím odhad ceny, tak se cena věci nijak nemění.

Je to tak schválně nebo je to chybka?
Dřív to fungovalo normálně.

Díkas za odpověď :wink:
TAKY jsem to postřehl :(

Re: Odhad ceny

Posted: 18:47 19. Jan 2010
by Bahnak
divné, mě to tu hlášku normálně vypisuje...

Re: Odhad ceny

Posted: 19:04 19. Jan 2010
by Sapal
Před pár dny jsem si toho taky všimnul. Pokud třeba Bahnak ten odhad ceny pořád má, tak je asi chyba u postav. U mě se nevypisuje ani hláška, ani se odhad ceny nezohledňuje na věci v obchodě. 8x za sebou mi padla stejná cena.

Re: Odhad ceny

Posted: 19:32 19. Jan 2010
by Bahnak
mě to tedy pro upřesnění funguje pořád stejně. Občas tam skočí příznivá a koupím lektvary lečení za 47, občas padne nepříznivá a mám to za 54, občas něco mezitím, určitě to tak fungovalo i dnes...

Re: Odhad ceny

Posted: 20:31 19. Jan 2010
by kucik
Jde nejspis o rozdilny scripty u ruznejch obchodniku.

Re: Odhad ceny

Posted: 22:30 19. Jan 2010
by Bahnak
Obdobný topic vznikl před cca rokem, zakládal jsem ho já, a řešilo se v něm jak a kde obchodování funguje. Dost věcí se pak měnilo a přenastavovalo a já mezitím založil novou postavu která obchodování neřešila. Teď hraji dole a ještě jsem si tam nudělal uplně obrázek, přesto pár postřehů mám:

Nejvíce se obchodování projeví u obchodníků kde je bedna s věcmi, item se dá k sobě a jde se k obchodníkovi koupit item přes dialog ("chci se zeptat kolik by stálo to co mám teď u sebe"), tam jsem alespoň zaznamenal opravdu velký rozdíl kdo to kupuje, jestli někdo kdo má bodíky a maxuje, nebo někdo uplně bez skillu. (příklad: plná plátová zbroj +1 stála hráče s obchodováním cca 24k a hrace bez obchodování 27k)

V podstatně menší míře se projeví u obchodníků typu obyčejný kovář, item v ceně cca 9000gp koupí jeden čistě za 9000 a obchodník za 8990...

Samozřejmě záleží na tom jak je skill maxly, da se samozřejmě boostit (milujme sveho barda) . Oba příklady uvedeny ze stejneho období, samozřejmě to není jen že by se zrovna nepovedl hod, jsou zde cca popsány příklady jak to vypada vzdycky a jsou velmi přibližné...
Craftové přísady se daly kdysi také kupovat levněji, nevím zda je zachováno i dnes...

Re: Odhad ceny

Posted: 12:27 20. Jan 2010
by nomis_b
Bahnak wrote: Craftové přísady se daly kdysi také kupovat levněji, nevím zda je zachováno i dnes...
není

Re: Odhad ceny

Posted: 08:25 25. Jan 2010
by Radim
Tak problém s cenami sem neměl až do dneška.Jednou hláška o příznivý vyskočí (mám ji teda vždy díky bodům) jindy vůbec a cena se rázem u katalyzátoru například v počtu deseti kusů vyšplhá o 1000 výš.

Re: Odhad ceny

Posted: 10:27 25. Jan 2010
by kucik
Radim wrote:Tak problém s cenami sem neměl až do dneška.Jednou hláška o příznivý vyskočí (mám ji teda vždy díky bodům) jindy vůbec a cena se rázem u katalyzátoru například v počtu deseti kusů vyšplhá o 1000 výš.
Kdyby jsi napsal kde se ti to stalo, tak to je i řešitelný :wink:
Mimoto hod na skill aapraise se logicky neprovádí pokaždé, ale jen po určitém intervalu u toho samého obchodníka.

Re: Odhad ceny

Posted: 10:34 25. Jan 2010
by Istvan
Prekupnik pro prodej veci od hracu jde nyni ovlivnit skillem appraise. Mozna by to u nej chtelo zrusit. Drive ho tento skill, stejne jako prodavace craft surovin nezasahoval.

Re: Odhad ceny

Posted: 13:36 25. Jan 2010
by Radim
kucik wrote:
Radim wrote:Tak problém s cenami sem neměl až do dneška.Jednou hláška o příznivý vyskočí (mám ji teda vždy díky bodům) jindy vůbec a cena se rázem u katalyzátoru například v počtu deseti kusů vyšplhá o 1000 výš.
Kdyby jsi napsal kde se ti to stalo, tak to je i řešitelný :wink:
Mimoto hod na skill aapraise se logicky neprovádí pokaždé, ale jen po určitém intervalu u toho samého obchodníka.

Alchymista u Ivorskýho hřbitova :wink:

Re: Odhad ceny

Posted: 17:38 25. Jan 2010
by DenGrasse
Tam určitě nefungoval, to vypadá, že se zas nahrála nějaká stará verze.

Re: Odhad ceny

Posted: 17:40 25. Jan 2010
by kucik
Ne, já jsem jenom laboroval se scriptama, kde byl a nebyl odhad ceny na nevim kdo kde jaký použil.