Page 1 of 2
Craftové šaty
Posted: 17:56 24. Jan 2010
by artaxas
Zdravíčko, chtěl bych se optat na craftové šaty. Omlouvám se jestli se to už někde řešilo, ale prostě sem to přehlídl. Jde o to, že všechny šaty s jakkýmkoliv kamenem kromě legendárních s rubínem jsou v podstatě k ničemu. Legendární s rubínem mají tyto vlastnosti: +5 pohltí 5 hp, +5 OC, +6 výcvik, 20 odolat oheň, přičemž šaty z velmistrovské kůže s tím samým kamenem jsou už leda do odpadu: +5 pohltí 5 hp, -2 obratnost, +1 OC. Otázka teda zní takhle: je to záměrně ?
Re: Craftové šaty
Posted: 19:23 24. Jan 2010
by Modrovousice
Taky mě docela zaskočili ty šaty a zbroje. Mistrovská je třeba jen +1 OC... kámen si nepamatuji. Možná jde o oslabení mágů, DM ví...
Re: Craftové šaty
Posted: 20:43 24. Jan 2010
by Necrooo
Jedna se o saty nebo o robu? To jsou dva rozdilne pojmy totiz.
Pokad o robu, tak je to divne, pokad se ale opravdu jedna o saty, tak v poradku. Nikdo nebude bojovat v satech a hlavne saty jsou saty, spolecenske obleceni.
Re: Craftové šaty
Posted: 20:50 24. Jan 2010
by Modrovousice
Roba a šaty spadají v krejčařině pod jedno ne?
Re: Craftové šaty
Posted: 21:14 24. Jan 2010
by kucik
Dost mozna se budou predelavat. Saty byly asi trochu spichnuty horkou jehlou.
Re: Craftové šaty
Posted: 21:21 24. Jan 2010
by Modrovousice
Pobavilo mě když jsem ušila šaty z jednoduché kůže a měli -5 nebo -6 OC

Re: Craftové šaty
Posted: 22:11 24. Jan 2010
by artaxas
Necrooo wrote:Jedna se o saty nebo o robu? To jsou dva rozdilne pojmy totiz.
Pokad o robu, tak je to divne, pokad se ale opravdu jedna o saty, tak v poradku. Nikdo nebude bojovat v satech a hlavne saty jsou saty, spolecenske obleceni.
Z hlediska craftu a systému je to totéž.
Re: Craftové šaty
Posted: 11:45 25. Jan 2010
by Necrooo
artaxas wrote:Necrooo wrote:Jedna se o saty nebo o robu? To jsou dva rozdilne pojmy totiz.
Pokad o robu, tak je to divne, pokad se ale opravdu jedna o saty, tak v poradku. Nikdo nebude bojovat v satech a hlavne saty jsou saty, spolecenske obleceni.
Z hlediska craftu a systému je to totéž.
Tak to se omlouvám, myslel jsem že to je oddělené. Přeci jen v tomto řemeslu nevynikám

Re: Craftové šaty
Posted: 14:57 25. Jan 2010
by Xantipa
Take bych se primluvila o napravu vlastnosti u craft vyrobku krejciho:
saty a pak zbroje (jednickova az trojkova)
Protoze saty i zbroje z legendarni kuze maji zakladni AC +5 (dalsi vlastnosti jsou asi podle kamene), ale vsechny vyrobky z levnejsich kuzi (velmistr, mistr, kvalitni, lepsi a obycejna) maji AC 1 az -5, tim padem se velmi divim, kdyz NPC krejci prodava mistrovske i velmistrovske zbroje (ty jednickove az trojkove) a maji rozumne AC.
Timto zpusobem jak to ted funguje to vidim spise tak, ze jsou v nevyhode postavy do 22 levelu, ktere potrebuji mit zbroj nebo saty, ktere neomezuji obratnost.
Re: Craftové šaty
Posted: 17:34 25. Jan 2010
by Modrovousice
Také mi přijde nelogické ušít zbroj s OC1 a následně nalepit šutr který způsobí že celkový bonus OC je -4

.
Re: Craftové šaty
Posted: 17:37 25. Jan 2010
by DenGrasse
Ehm.. a přijde ti logické na ně nalepit šutr, který způsobí, že mají OC +4?

Re: Craftové šaty
Posted: 17:53 25. Jan 2010
by Xantipa
DenGrasse wrote:Ehm.. a přijde ti logické na ně nalepit šutr, který způsobí, že mají OC +4?

rada bych na to reagovala a uvedla to na pravou miru:
Mne osobne prijde nelogicke, ze u NPC krejciho jsou zbroje z mistrovske kuze a velmistrovske kuze a maji AC +2 +3 a stejne kvalitni z craftu maji AC v minusu.
Re: Craftové šaty
Posted: 18:46 25. Jan 2010
by artaxas
DenGrasse wrote:Ehm.. a přijde ti logické na ně nalepit šutr, který způsobí, že mají OC +4?

Dobrá hláška, ale takhle bychom tu mohli řešit spousty věcí.

Jde o to, že hadry do kterých dáte 115 000 zl mají +5 pohltí 5 hp, -2 obratnost, +1 OC. Jak již někdo psal, pod 22 lvl si to na sebe nikdo dobrovolně nedá, dle mě se to dá používat spíš jako svěrací kazajka, protože ty funkční z legendy se dají použít až od 22 lvlu.
Re: Craftové šaty
Posted: 09:08 26. Jan 2010
by nomis_b
Je fakt, ze zbroje vice zaviseji na sutru, nez na kuzi.. Veskrze to bylo udelane, aby odpovidali lehke zbrojem moznostem tezkych kovovych zbroji.
A jinac, planuju prave tohel na srazu probrat, takez uvidime.. sraz uz je pristi vyikend, pokud tam prijedete, muzete tam mit i svuj dil na slovu

Re: Craftové šaty
Posted: 12:24 26. Jan 2010
by rotona
Postřehy začínající crafterky :
Zpočátku jsem zkoušela sušit kůže , ale bylo mi líto zlatek za spálené kůže.Jednou jsem našla u mrtvolky
dřevorubeckou sekeru a zkusila posekat nedaleké vrby. Zkusila jsem dřevorubectví , šlo to dobře a bavilo mne to.
Hned po tom jsem zkusila i truhlařinu a i ta mi celkem šla a bavila mne. U NPC lukaře jsem uviděla dobrý luk
s označením ořechový dlouhý luk. Tak ořechový , pomyslela jsem si , takový si vyrobím sama , věděla jsem totiž
že ořech následuje hned po vrbě. Začala jsem se fest snažit a začala i kazit - občas. Když jsem zkazila ořechový luk vůbec mi nebylo do smíchu.
Bohužel ořechové luky které jsem vyrobila nebyli vůbec dobré, vrbové byli -1 to jsem pochodpila proč to tak je,
no nic ořechové jsou obyčejné nedá se nic dělat , ale další druh dřeva , dubový luk už musí být jistě v něčem lepší než obyčejný bez jakehokoli bonusu .
Dřela jsem tedy na dubu , praskl mi velký dubový štít , no nevadí sem si řekla a makala dál.
Ale ouha ani dubový luk nebyl ale vůbec, ale vůbec k ničemu. To už bylo na mne moc na 6 lvlu truhlářky jsem nevyrobila nic kloudneho,
mimo jednoho jedineho vyjmečneho velkého štítu, který jsem dala překupníkovi a který si stejně nikdo nekoupí!
Prodělala jsem ovšem asi 6-7000 zl sice se mi něco vrátilo na výrobcích, ale to prodělek zalepí tak max na 50%,
popravdě jsem se snažila nekazit a nědělat příliš naročné výrobky neměla jsem toliko zlatek.
Tak jsem asi pred týdnem , deseti dny s craftem praštila a raději lítám s balíky to alespon vydělám nějaké zlatky.
Craft mne bavil - mrzí mne to , ale s prodělkem jej dělat nebudu.
Omlouvám se za tento príspevek snad není off topic , kdyby byl tak ho prostě vyhoďte.