Heldronův deník
Posted: 20:18 26. Jan 2010
Zápis první
Seděl jsem venku na lavičce. Byla krásná jarní noc a měsíc v úplňku ozařoval vršky zasněžených hor. V těchto krajích máte jedno jaké je roční období, tady vládne zima, mráz, sníh a led. Již delší dobu jsem věděl co jsem vlastně zač, ale tuto noc mě cosi táhlo k tomu, aby jsem v tom hledal to dobré nikoli špatné. Musel jsem se smířit s tím, že nikdy nebudu jako ostatní mé rasy. Děsilo mě to. Pozoroval jsem hvězdy a přemýšlel nad tím až do chvíle…
„Helde, Helde!“ ozval se za mnou vystrašený dětský hlásek a já hned pochopil, že chvilka dumání končí. Ohlédl jsem se.„Zase tě někdo postrašil Lauro?“ Skočila mi do náručí a rozbrečela se. Objal jsem ji a pohladil po vláskách.„Copak se děje?“. Vyděšeně odpověděla.„Děda! Umírá!“Tato zpráva mě zasáhla jako blesk z čirého nebe. Zůstal jsem stát jak přikovaný. Po chvilce jsem sebou trhl, vzal Lauru do náručí a běžel k Jahrakovu domu, domu jejího dědečka. Jahrak ležel v posteli a chvěl se. Mávnul na mě ať jdu dál. Položil jsem Lauru u dveří do jeho pokoje a zavřel jsem za sebou. Nyní jsem tam byl jen já a on. Než zemřel tak mi stihl říct poslední část pravdy. Nyní to dávalo smysl, každičká informace do sebe zapadala. Již jsem věděl vše potřebné.
Nastávající dny jsem strávil pomáháním Lauře se s ztrátou, která ji postihla. Zbytek její rodiny se s tím nějak vyrovnal sám. Ztráta to ale byla i pro mě a to nevyčíslitelná. Byl to člověk, který mě našel v horách těsně po mém *zde je místo vynecháno a poté následuje další věta* Muselo mu být od počátku jasné, kdo alespoň přibližně jsem. Přesto se mě ujal. Naučil mě věci nejnutnější pro přežití a základům magie. Byl to jakoby můj otec.
Seděl jsem venku na lavičce. Byla krásná jarní noc a měsíc v úplňku ozařoval vršky zasněžených hor. V těchto krajích máte jedno jaké je roční období, tady vládne zima, mráz, sníh a led. Již delší dobu jsem věděl co jsem vlastně zač, ale tuto noc mě cosi táhlo k tomu, aby jsem v tom hledal to dobré nikoli špatné. Musel jsem se smířit s tím, že nikdy nebudu jako ostatní mé rasy. Děsilo mě to. Pozoroval jsem hvězdy a přemýšlel nad tím až do chvíle…
„Helde, Helde!“ ozval se za mnou vystrašený dětský hlásek a já hned pochopil, že chvilka dumání končí. Ohlédl jsem se.„Zase tě někdo postrašil Lauro?“ Skočila mi do náručí a rozbrečela se. Objal jsem ji a pohladil po vláskách.„Copak se děje?“. Vyděšeně odpověděla.„Děda! Umírá!“Tato zpráva mě zasáhla jako blesk z čirého nebe. Zůstal jsem stát jak přikovaný. Po chvilce jsem sebou trhl, vzal Lauru do náručí a běžel k Jahrakovu domu, domu jejího dědečka. Jahrak ležel v posteli a chvěl se. Mávnul na mě ať jdu dál. Položil jsem Lauru u dveří do jeho pokoje a zavřel jsem za sebou. Nyní jsem tam byl jen já a on. Než zemřel tak mi stihl říct poslední část pravdy. Nyní to dávalo smysl, každičká informace do sebe zapadala. Již jsem věděl vše potřebné.
Nastávající dny jsem strávil pomáháním Lauře se s ztrátou, která ji postihla. Zbytek její rodiny se s tím nějak vyrovnal sám. Ztráta to ale byla i pro mě a to nevyčíslitelná. Byl to člověk, který mě našel v horách těsně po mém *zde je místo vynecháno a poté následuje další věta* Muselo mu být od počátku jasné, kdo alespoň přibližně jsem. Přesto se mě ujal. Naučil mě věci nejnutnější pro přežití a základům magie. Byl to jakoby můj otec.