EDIT: reakce na Phottera: ok, diky za odpoved. Pokud tedy frakce otrok nerusi postihy povrchnanu v podtemnu, pak to co jsem slysel jsou proste zvasty. Omlouvam se, ze jsem nebyl dost trpelivy a rovnou zacal s navrhama.
Ty predchozi odpovedi mne svadely k tomu, ze otroci v podtemnu ty postihy nemaji. Jeste jednou diky.
Ty navrhy tu necham pro pobaveni, kdyz uz jsem je psal, jinak je to samozrejme vybavene.
----------------------------------------------------------------------------------------
Informacni minimum (aby tu nepsali lide s absolutni neznalosti problematiky):
Povrchnan v podtemnu ma: -4 na utok, -4 na obranu, 30% selhani seslani kouzel
Podtemnacke rasy na povrchu maji: trvalou slepotu na svetle
Ani jeden postih neni stoprocentni a da se zrusit prislusnym zpusobem, ale je to brano jako obchazeni systemu a zneuziti bugu.
----------------------------------------------------------------------------------------
Pokud z nejakeho duvodu nebyly u frakce otrok nastaveny postihy, dam tri, respektive ctyri navrhy z hlediska vyvazeni, podle toho, k cemu se prikloni DM tym. Je samozrejme mozne rict i to, ze otrok ma zustat bez postihu, tedy orientujici se v podtemnu jako doma a zaroven bez potizi na slunci. Ale je fakt, ze tim vznika jakasi nova nadrasa. Vzhledem k tomu, ze prave tato skupina casto citelne zasahuje do CvC boju, neprijde mi to rozumne.
Takze tri, respektive ctyri navrhy. Nektery z nich by mohl byt vybran a pouzit pro nastaveni frakce otrok. Obdobne by mohla byt v budoucnu nastavena i frakce otrok pro podtemnany (treba svirfnebliny), kteri budou zit na povrchu, pokud k necemu takovemu rp dojde.
1a. Zdeptany otrok
Otrok si nedokaze zvyknout na zivot v podtemnu a strada. Postupem casu je navic vlivem jidla v podtemnu, nedostatkem svetla a celkove nuznym zivotem natolik zdeptany, ze do urcite miry ztraci i schopnost vratit se na povrch a trpi tam fobiemi, coz jeho veznitele jeste podporuji prislusnou magii, drogami, mucenim a podobne, aby si zajistili, ze jen tak neutece.
Otrok ma v podtemnu -4 na utok, -4 na obranu, 30% seslani
Otrok ma na povrhu -4 na utok, -4 na obranu, 30% seslani
1b. Prizpusobeny otrok
Stejna varianta, ale budeme v ni brat, ze otroci si preci jen na podtemno dokazi casem zvyknout a ani jejich problem na povrchu neni tak velky.
Otrok ma v podtemnu -2 na utok, -2 na obranu, 15% seslani
Otrok ma na povrhu -2 na utok, -2 na obranu, 15% seslani
2. Otrok je stale povrchnan
Tato mi prijde jednoducha a osobne se mi libi asi nejvic.
Otrok v podtemnu strada, ale ani po dlouhe dobe neztraci svou schopnost vratit se na povrch, ktery mu zustava pravym domovem, kde jedine se muze citit skutecne dobre. S otroky je tak treba zachazet opatrne, jejich schopnost bojovat na povrchu bez problemu je cenna, ale zase nemaji takovy problem utect, kdyz dostanou prilezitost. V podtemnu jsou oslabeni a mnoho ras v podtemnu chradne a umira postupne.
Otrok ma v podtemnu -4 na utok, -4 na obranu, 30% seslani
Otrok je na povrchu bez zvlastniho postihu, jako kazdy povrchnan.
3. Otrok si casem plne na podtemno zvykne
Tahle varianta se mi moc nezamlouva z rp hlediska, ale systemove by asi byla taky ok jakz takz.
At uz postihy v podtemnu zpusobuje Xian, Helgaron, Zeir ci jiny buh, zrejme jsou spise magickeho puvodu. A nebo je to cele jeste nejak jinak a nikdo nevi jak. Kazdopadne otroci, kteri jsou dlouhou dobu v podtemnu a neumrou si na nej casem zvyknou natolik, ze i kdyz nemaji primy problem se sluncem, jen tezko se vraci na povrch.
Otrok je v podtemnu bez postihu, jako kazdy skutecny obyvatel podtemna.
Otrok ma na povrhu -4 na utok, -4 na obranu, 30% seslani