Page 1 of 2

Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 13:51 06. Apr 2010
by KaTo
Kdysi dááávno se tu řešilo (viz Staré věci: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... %ADk#p2903 ), že Tajemný lučištník v nastavení maximálně "dvě" povolání může být jen nad bardem, sorckou nebo wiznou a WB (ať jsem konkrétní - Daanri) tam s DMky meditovali, že na úpravě se pracuje. Dopracovali se někam (třeba podmíněno "arcane" povolání maximálně jeden lvl, a základ pro lučištníka může být hraničář/bojovník) nebo to odumřelo a Lukostřelec i nadále může být jedině v dual classu s bardem/sorckou/wiznou?

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 16:08 06. Apr 2010
by Daanri
Odumrelo a moze byt jedine dual class bard/sorc/wiz.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 17:37 06. Apr 2010
by -RoF-
Hmm no nevím, to bych pak mohl říct, že bych chtěl upravit abych mohl 1 lvl bard a pak si dát učedníka rudého draka a k tomu třeba bojovníka.
A nebo 1lvl čaroděj, dát pána smrti a k tomu dát zloděja.

Myslím že solidní AA jde postavit i na ten dualclass :wink:

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 17:48 06. Apr 2010
by Luelle
mě osobně hodně baví lučištnická povolání, AA je moje nejoblíbenější, ale jedině ve spojení s hrandou a ten dual class se mi taky hrubě nelíbí

protože z principu nerada hraju kouzelnická povolání, protože se snažím hrát povolání se všemi dovednostmi IC a na ta kouzla mi prostě chybí ta matematická a astrální dovednost vymýšlet, jak to kouzlo vzniká kolik má telfů a bláblábláb

určitě znáte na nwnwikipedii ta různá povolání navíc...

mě by se moc líbilo tohle LINK

když se to upraví, vyškrtají se ty pitomosti o výrobě a za ně se nedá NIC předešlo by se, aby si to někdo bral pro powerbuild a ten kdo chce hrát hrandu/lučištníka by byl nadmíru spokojen...

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 18:03 06. Apr 2010
by Derken-
Luelle wrote:mě osobně hodně baví lučištnická povolání, AA je moje nejoblíbenější, ale jedině ve spojení s hrandou a ten dual class se mi taky hrubě nelíbí

protože z principu nerada hraju kouzelnická povolání, protože se snažím hrát povolání se všemi dovednostmi IC a na ta kouzla mi prostě chybí ta matematická a astrální dovednost vymýšlet, jak to kouzlo vzniká kolik má telfů a bláblábláb

určitě znáte na nwnwikipedii ta různá povolání navíc...

mě by se moc líbilo tohle LINK

když se to upraví, vyškrtají se ty pitomosti o výrobě a za ně se nedá NIC předešlo by se, aby si to někdo bral pro powerbuild a ten kdo chce hrát hrandu/lučištníka by byl nadmíru spokojen...
Tak budeš mít 10bard/30AA, jedna z jejo zálib bude třeba zpěv a ty kouzla vůbec nemusíš používat, když bys chtěl prostě lučištníka. Ale ten Arcane archer je právě o tý magii, povznáší se nad normálními střelci a dokáže tu magii vstřebat do jeho šípů a jeho luku. Tak to vidím já, ale třeba nemám pravdu :)

Ps. Ten link co si postovala je docela zajímavý, ale mě to nějak nesedí :) Ikdyž by to asi bylo dobré.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 18:14 06. Apr 2010
by sandoftime
já bych prostě povolil hraničáři od levelu 9 si dát AA a je to, to určitě upravit jde

žádná složitost, žádné zbytečné vyjímky na triple class atd.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 19:13 06. Apr 2010
by černý vlk
hranda bojovník na luk přece není tak špatný ;) pěkně zhouba nepřátel a rázem je to nebezpečný soupeř...za válečníka DMG +6 za specky, to máme proti nepříteli zranění opravdu ultimátní, u nikoho nevídané ;)

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 10:06 07. Apr 2010
by kucik
Podle myho nazoru je to AA i z barda dost silnej class a zatim jsem nevidel smysluplnou upravu, aby to nerozhazovalo neco jinyho.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 10:18 07. Apr 2010
by KaTo
Z buildovacího hlediskla chápu že AA je WM na dálku a u AA je podmínka "arcane" magie, aby v NWN tu nevznikaly strašná zvěrstva typu Druid/Klerik+Mnich+AA.
Trochu nerozumím některým reakcím o "přesílenosti" AA. Koneckonců nad buildem Fighter+WM (+Devast), nejlépe na kamy :wink: , se tu nikdo nepozastaví a jaký je takový WM prasopes :twisted: . Ale to jsem OT, sorry.

Z RP hlediska mi k AA sedí buď fighter nebo ranger. Dělat AA nad sockou/prskavkou mi přijde (čistě pocitově, takové...minimálně divné). Zbývá bard, mno proč ne, ale... :) Proto jsem se ptal, zda se tu povolila výjimka. Nejlépe i buildově ošetřená, kdy a "co" se z toho Arcane povolání smí vzít do "trojpovolání" (aj třeba na povolení DM, jako jsou dneska půl-démoni/andělé).
Pro mě odpověď dostačující, že vyjímky (zatím :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ) nelze.

P.S.
A stejně se točí! :lol:

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 12:14 07. Apr 2010
by monstera
Daanri wrote:Odumrelo a moze byt jedine dual class bard/sorc/wiz.
wiz ? když čaroděj může jen kuši, ne luk ?

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 12:35 07. Apr 2010
by Rejty
monstera wrote:
Daanri wrote:Odumrelo a moze byt jedine dual class bard/sorc/wiz.
wiz ? když čaroděj může jen kuši, ne luk ?
Ještě je požadavek elf a ten může luk používat jako rasovou zbraň. Půlelf si musí vzít feat.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 17:13 07. Apr 2010
by sandoftime
KaTo wrote: Trochu nerozumím některým reakcím o "přesílenosti" AA. Koneckonců nad buildem Fighter+WM (+Devast), nejlépe na kamy :wink: , se tu nikdo nepozastaví a jaký je takový WM prasopes :twisted: . Ale to jsem OT, sorry.
tady s tebou nesouhlasím, AA je povolání které vytáhne jak největší útočné číslo ze všech a to opravdu nejvyšší, tak také nejvyšší dmg, kritický zásah od opravdu vysokolevelového AA je takový minidevast sám o sobě a normální rány dávají ťafky, o kterých se bojovníkům může jen zdát a co je nejhorší, trefí opravdu všechno, trefí sei tam kde bojovník ne

jeho jediná konkurence může být WM s opravdu hodně levely WM, s tím rozdílem, že AA přidává za 3 epické levely +1 jak k utoku, tak k výslednému dmg, WM pouze k utoku

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 17:22 07. Apr 2010
by Luelle
sandoftime wrote:
KaTo wrote: Trochu nerozumím některým reakcím o "přesílenosti" AA. Koneckonců nad buildem Fighter+WM (+Devast), nejlépe na kamy :wink: , se tu nikdo nepozastaví a jaký je takový WM prasopes :twisted: . Ale to jsem OT, sorry.
tady s tebou nesouhlasím, AA je povolání které vytáhne jak největší útočné číslo ze všech a to opravdu nejvyšší, tak také nejvyšší dmg, kritický zásah od opravdu vysokolevelového AA je takový minidevast sám o sobě a normální rány dávají ťafky, o kterých se bojovníkům může jen zdát a co je nejhorší, trefí opravdu všechno, trefí sei tam kde bojovník ne

jeho jediná konkurence může být WM s opravdu hodně levely WM, s tím rozdílem, že AA přidává za 3 epické levely +1 jak k utoku, tak k výslednému dmg, WM pouze k utoku
ovšem srazíš ho na zem a končí a každej kdo jede na obratnost to OČ nemá nijak valné

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 18:28 07. Apr 2010
by Bahnak
pokud je to AA pres barda tak ma docela pekne AC.
Tak nebo tak maxuje DEXTRu, díky bardovi má peknou akrobacii a co mu schazi to si dozpiva umenim...
V PvP težko řict, nezkoušel jsem, ale proti NPC ve skupině je AA hodne hustej. Prave diky vyššímu AC na nej NPC docela dlabou a zpivani uvita kazda grupa. Nemluve o boostech kterymi muže pomahat jak sobe tak ostatnim...
Ono když to zapne rychlou střelbu a předtím se boostne HASTEm... ne nadarmo ma přezdívku kulomet...

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 18:29 07. Apr 2010
by sandoftime
Luelle wrote: ovšem srazíš ho na zem a končí a každej kdo jede na obratnost to OČ nemá nijak valné
dexter má vždycky větší OC než silák, pokud ne, je špatně postavený ;)