Page 1 of 2
Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 13:51 06. Apr 2010
by KaTo
Kdysi dááávno se tu řešilo (viz Staré věci:
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... %ADk#p2903 ), že Tajemný lučištník v nastavení maximálně "dvě" povolání může být jen nad bardem, sorckou nebo wiznou a WB (ať jsem konkrétní - Daanri) tam s DMky meditovali, že na úpravě se pracuje. Dopracovali se někam (třeba podmíněno "arcane" povolání maximálně jeden lvl, a základ pro lučištníka může být hraničář/bojovník) nebo to odumřelo a Lukostřelec i nadále může být jedině v dual classu s bardem/sorckou/wiznou?
Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 16:08 06. Apr 2010
by Daanri
Odumrelo a moze byt jedine dual class bard/sorc/wiz.
Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 17:37 06. Apr 2010
by -RoF-
Hmm no nevím, to bych pak mohl říct, že bych chtěl upravit abych mohl 1 lvl bard a pak si dát učedníka rudého draka a k tomu třeba bojovníka.
A nebo 1lvl čaroděj, dát pána smrti a k tomu dát zloděja.
Myslím že solidní AA jde postavit i na ten dualclass

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 17:48 06. Apr 2010
by Luelle
mě osobně hodně baví lučištnická povolání, AA je moje nejoblíbenější, ale jedině ve spojení s hrandou a ten dual class se mi taky hrubě nelíbí
protože z principu nerada hraju kouzelnická povolání, protože se snažím hrát povolání se všemi dovednostmi IC a na ta kouzla mi prostě chybí ta matematická a astrální dovednost vymýšlet, jak to kouzlo vzniká kolik má telfů a bláblábláb
určitě znáte na nwnwikipedii ta různá povolání navíc...
mě by se moc líbilo tohle
LINK
když se to upraví, vyškrtají se ty pitomosti o výrobě a za ně se nedá NIC předešlo by se, aby si to někdo bral pro powerbuild a ten kdo chce hrát hrandu/lučištníka by byl nadmíru spokojen...
Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 18:03 06. Apr 2010
by Derken-
Luelle wrote:mě osobně hodně baví lučištnická povolání, AA je moje nejoblíbenější, ale jedině ve spojení s hrandou a ten dual class se mi taky hrubě nelíbí
protože z principu nerada hraju kouzelnická povolání, protože se snažím hrát povolání se všemi dovednostmi IC a na ta kouzla mi prostě chybí ta matematická a astrální dovednost vymýšlet, jak to kouzlo vzniká kolik má telfů a bláblábláb
určitě znáte na nwnwikipedii ta různá povolání navíc...
mě by se moc líbilo tohle
LINK
když se to upraví, vyškrtají se ty pitomosti o výrobě a za ně se nedá NIC předešlo by se, aby si to někdo bral pro powerbuild a ten kdo chce hrát hrandu/lučištníka by byl nadmíru spokojen...
Tak budeš mít 10bard/30AA, jedna z jejo zálib bude třeba zpěv a ty kouzla vůbec nemusíš používat, když bys chtěl prostě lučištníka. Ale ten Arcane archer je právě o tý magii, povznáší se nad normálními střelci a dokáže tu magii vstřebat do jeho šípů a jeho luku. Tak to vidím já, ale třeba nemám pravdu
Ps. Ten link co si postovala je docela zajímavý, ale mě to nějak nesedí

Ikdyž by to asi bylo dobré.
Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 18:14 06. Apr 2010
by sandoftime
já bych prostě povolil hraničáři od levelu 9 si dát AA a je to, to určitě upravit jde
žádná složitost, žádné zbytečné vyjímky na triple class atd.
Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 19:13 06. Apr 2010
by černý vlk
hranda bojovník na luk přece není tak špatný

pěkně zhouba nepřátel a rázem je to nebezpečný soupeř...za válečníka DMG +6 za specky, to máme proti nepříteli zranění opravdu ultimátní, u nikoho nevídané

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 10:06 07. Apr 2010
by kucik
Podle myho nazoru je to AA i z barda dost silnej class a zatim jsem nevidel smysluplnou upravu, aby to nerozhazovalo neco jinyho.
Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 10:18 07. Apr 2010
by KaTo
Z buildovacího hlediskla chápu že AA je WM na dálku a u AA je podmínka "arcane" magie, aby v NWN tu nevznikaly strašná zvěrstva typu Druid/Klerik+Mnich+AA.
Trochu nerozumím některým reakcím o "přesílenosti" AA. Koneckonců nad buildem Fighter+WM (+Devast), nejlépe na kamy

, se tu nikdo nepozastaví a jaký je takový WM prasopes

. Ale to jsem OT, sorry.
Z RP hlediska mi k AA sedí buď fighter nebo ranger. Dělat AA nad sockou/prskavkou mi přijde (čistě pocitově, takové...minimálně divné). Zbývá bard, mno proč ne, ale...

Proto jsem se ptal, zda se tu povolila výjimka. Nejlépe i buildově ošetřená, kdy a "co" se z toho Arcane povolání smí vzít do "trojpovolání" (aj třeba na povolení DM, jako jsou dneska půl-démoni/andělé).
Pro mě odpověď dostačující, že vyjímky (zatím

) nelze.
P.S.
A stejně se točí!

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 12:14 07. Apr 2010
by monstera
Daanri wrote:Odumrelo a moze byt jedine dual class bard/sorc/wiz.
wiz ? když čaroděj může jen kuši, ne luk ?
Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 12:35 07. Apr 2010
by Rejty
monstera wrote:Daanri wrote:Odumrelo a moze byt jedine dual class bard/sorc/wiz.
wiz ? když čaroděj může jen kuši, ne luk ?
Ještě je požadavek elf a ten může luk používat jako rasovou zbraň. Půlelf si musí vzít feat.
Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 17:13 07. Apr 2010
by sandoftime
KaTo wrote:
Trochu nerozumím některým reakcím o "přesílenosti" AA. Koneckonců nad buildem Fighter+WM (+Devast), nejlépe na kamy

, se tu nikdo nepozastaví a jaký je takový WM prasopes

. Ale to jsem OT, sorry.
tady s tebou nesouhlasím, AA je povolání které vytáhne jak největší útočné číslo ze všech a to opravdu nejvyšší, tak také nejvyšší dmg, kritický zásah od opravdu vysokolevelového AA je takový minidevast sám o sobě a normální rány dávají ťafky, o kterých se bojovníkům může jen zdát a co je nejhorší, trefí opravdu všechno, trefí sei tam kde bojovník ne
jeho jediná konkurence může být WM s opravdu hodně levely WM, s tím rozdílem, že AA přidává za 3 epické levely +1 jak k utoku, tak k výslednému dmg, WM pouze k utoku
Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 17:22 07. Apr 2010
by Luelle
sandoftime wrote:KaTo wrote:
Trochu nerozumím některým reakcím o "přesílenosti" AA. Koneckonců nad buildem Fighter+WM (+Devast), nejlépe na kamy

, se tu nikdo nepozastaví a jaký je takový WM prasopes

. Ale to jsem OT, sorry.
tady s tebou nesouhlasím, AA je povolání které vytáhne jak největší útočné číslo ze všech a to opravdu nejvyšší, tak také nejvyšší dmg, kritický zásah od opravdu vysokolevelového AA je takový minidevast sám o sobě a normální rány dávají ťafky, o kterých se bojovníkům může jen zdát a co je nejhorší, trefí opravdu všechno, trefí sei tam kde bojovník ne
jeho jediná konkurence může být WM s opravdu hodně levely WM, s tím rozdílem, že AA přidává za 3 epické levely +1 jak k utoku, tak k výslednému dmg, WM pouze k utoku
ovšem srazíš ho na zem a končí a každej kdo jede na obratnost to OČ nemá nijak valné
Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 18:28 07. Apr 2010
by Bahnak
pokud je to AA pres barda tak ma docela pekne AC.
Tak nebo tak maxuje DEXTRu, díky bardovi má peknou akrobacii a co mu schazi to si dozpiva umenim...
V PvP težko řict, nezkoušel jsem, ale proti NPC ve skupině je AA hodne hustej. Prave diky vyššímu AC na nej NPC docela dlabou a zpivani uvita kazda grupa. Nemluve o boostech kterymi muže pomahat jak sobe tak ostatnim...
Ono když to zapne rychlou střelbu a předtím se boostne HASTEm... ne nadarmo ma přezdívku kulomet...
Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class
Posted: 18:29 07. Apr 2010
by sandoftime
Luelle wrote:
ovšem srazíš ho na zem a končí a každej kdo jede na obratnost to OČ nemá nijak valné
dexter má vždycky větší OC než silák, pokud ne, je špatně postavený
