Page 1 of 1

Lektvary z alchymie - dispell

Posted: 23:04 16. May 2010
by Urlraen
Po seslání dispelu pořád nefungují. Nešlo by udělat prostě po uvaření nějakého lektvaru např. SIL, aby se vytvořil ekvivalent (SIL = Býčí síla) s příslušným levelem?
Bohatě by stačilo, aby to bylo u lektvarů, které posilují. Lektvary léčení, drogy či jedy a elementy na zbraň by mohli zůstat. Ty jsou při použití okamžité a na postavě se nedrží. Snad to neshazují, ale jistý si nejsem.
Napadlo mě jestli to nemá co dočinění s tím, že kouzla z lektvarů nejsou upravená jako ostatní Thalijská. Je to klasický NWN kouzlo. Jako příklad lektvar FA = rychlost přidává +4 uhýbání oproti mágově rychlost +1 uhýbání.

Re: Lektvary z alchymie

Posted: 23:49 16. May 2010
by kucik
Ja jsem vubec nepochopil, v cem je problem.

Re: Lektvary z alchymie

Posted: 23:52 16. May 2010
by Urlraen
Po seslání dispelu na postavu, která má něco vypito (jen lektvary z kraftu), to pořád shazuje hru. Stačí seslat Mordekainovo rozpojení a efekt, že to spadne je téměř jistý. Už se to tu řešilo.

Re: Lektvary z alchymie

Posted: 00:03 17. May 2010
by kucik
Jo, tohle... Musim se na to mrknout.

Re: Lektvary z alchymie

Posted: 00:10 17. May 2010
by Urlraen
Nešlo by to předělat rovnou při výrobě? Jakože bych dal něco + něco do kotlíku a místo třeba toho lektvaru SIL se objeví po uvaření lektvar býčí síly s levelem alchymisty. Bylo by to i přehlednější v inventáři při výběru, pokud by vypadal každý lektvar jinak.
U těch jedů a drog by to mohlo zůstat stejné, aby hráč nevěděl co pije.

Re: Lektvary z alchymie

Posted: 05:30 17. May 2010
by černý vlk
Urlraen wrote:... Bylo by to i přehlednější v inventáři při výběru, pokud by vypadal každý lektvar jinak.
U těch jedů a drog by to mohlo zůstat stejné, aby hráč nevěděl co pije.
to by byla spása ;)

Re: Lektvary z alchymie

Posted: 10:14 17. May 2010
by zachy
No to by znamenalo pro každej lektvar 2 obrazky (ampule a flaska) :roll:

Re: Lektvary z alchymie

Posted: 10:20 17. May 2010
by DenGrasse
Urlraen wrote:Nešlo by to předělat rovnou při výrobě? Jakože bych dal něco + něco do kotlíku a místo třeba toho lektvaru SIL se objeví po uvaření lektvar býčí síly s levelem alchymisty. Bylo by to i přehlednější v inventáři při výběru, pokud by vypadal každý lektvar jinak.
U těch jedů a drog by to mohlo zůstat stejné, aby hráč nevěděl co pije.
Heh. Základem kdysi bylo, že hráč neví, co vyrobil :mrgreen: ale je fakt, že dneska už jsou názvy lektvarů všeobecně známý a nikoho nepřekvapí. Co takhle je změnit? :mrgreen:

Re: Lektvary z alchymie

Posted: 10:24 17. May 2010
by černý vlk
když máte v inventáři 1000 lektvarů, opravdu je to nepřehledné..navíc stejně se to z názvu dá poznat, co lektvar umí...
..ale co je problém největší: nestackovatelnost různých věcí typu ichor apod.

Re: Lektvary z alchymie

Posted: 11:14 17. May 2010
by Urlraen
DenGrasse wrote: Heh. Základem kdysi bylo, že hráč neví, co vyrobil :mrgreen: ale je fakt, že dneska už jsou názvy lektvarů všeobecně známý a nikoho nepřekvapí. Co takhle je změnit? :mrgreen:
Jasně no, ale já myslel hlavně to předělání toho efektu kouzla (nevim jak je to dělaný, jestli vypití lektvaru spustí skript kouzla nebo tak), aby to furt nepadalo po dispelu. Ono totiž, když kvůli tomu přijdete o level za smrt tak to chce na fóru připomenout. Ten samotnej obrázek je mi ukradenej, jen jsem psal, že by to bylo fajn kdyby se to nějak zařídilo :)
O stakování se vedli jiný topici a je to pořád problém. Trezory jsou plný a v inventáři místo není ani na jednu povrchňanskou mrtvolku :)

Re: Lektvary z alchymie

Posted: 11:54 17. May 2010
by -darkvision-
Urlraen wrote:
DenGrasse wrote: Heh. Základem kdysi bylo, že hráč neví, co vyrobil :mrgreen: ale je fakt, že dneska už jsou názvy lektvarů všeobecně známý a nikoho nepřekvapí. Co takhle je změnit? :mrgreen:
Jasně no, ale já myslel hlavně to předělání toho efektu kouzla (nevim jak je to dělaný, jestli vypití lektvaru spustí skript kouzla nebo tak), aby to furt nepadalo po dispelu. Ono totiž, když kvůli tomu přijdete o level za smrt tak to chce na fóru připomenout. Ten samotnej obrázek je mi ukradenej, jen jsem psal, že by to bylo fajn kdyby se to nějak zařídilo :)
O stakování se vedli jiný topici a je to pořád problém. Trezory jsou plný a v inventáři místo není ani na jednu povrchňanskou mrtvolku :)
Ono hlavne kdyz to tomu HLAVNÍMU pc schodi hru, tak ty vostatni jsou namazaný a je jasny jak ten zbytek skončí ze jo :twisted: