Page 1 of 21

ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 20:48 20. May 2010
by Rejty
Čtvrtý velký letní sraz se kona 30. července až 1. srpna 2010


Sraz se bude tradičně konat na louce nedaleko Úterského potoka u Konstantinových Lázní. Kdo neví, kde to je, tak je to směrem od Plzně na Karlovy Vary. Louka je domluvená s hajným (patří lesům ČR). Na louce je srub, sice v něm jsou staré a plesnivé podsady, ale da se tam natáhnout plachta, kdyby byla nepřízeň počasí a ukrýt se před dešťem. Poblíž je take vojenský bunkr upravený jako srub, takže zájemci mohou přespat i tam. Na celý víkend je připraven bohatý program o hodnotné ceny. Hřebem celého víkendu bude návštěva opravdového a nefalšovaného Hostince U Krkovičky!!! :twisted: Kdo by nevěděl, oč se jedná, stačí navštívit Ivory. :wink:


Jedou:

- Rejty, Žorž, Luelle, Rudi, Sváča, Jaara +1, Sorrow, Groll, Tao Kan, Durduin, Krata, Jonny, Pepa48, Melvik +1, Igor, Nomis +1(n.), Lenulasek, KaTo, Yohan, Bahnak, -darkvision-, Derken-, Berserk +Fiona(p.), Bóďa +1, Sendys +1, jogobello, Fox

ti, co jsou modře, už mají zaplaceno
od těch, co jsou světle modře, je zaplaceno, ale peníze ještě nepřišly na účet
zeleně - nechtějí jídlo


Neví:

-

Nejedou:

- Kucik, Maku, Radim, Kora + Lubo, Marvin, Neithan

Napište pls všichni, kteří přijedete! Ať v tom máme přehled. Díky!

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 20:50 20. May 2010
by Rejty
Kdy, kde, jak:

Začátek:

Sraz se uskuteční na louce u Hlaváčkova mlýna nedaleko Konstantinových Lázní. Najít místo vám pomůže mapa. Tábořiště se nachází v přírodní rezervaci Úterského potoka. Přijíždět můžete 30. 7. 2010 (pátek) od 17:00, oficiální zahájení akce bude v 18:00. Účastníci se na místo dopraví buďto vlastním vozem a nebo se dá dojet i vlakem do Konstantinek, kde by vás někdo vyzvedl. Kdyby byly nějaké nejasnosti, tak se mi ozvěte na ICQ.

Konec:

Akce končí v neděli 1. 8. 2010 někdy odpoledne (cca. odhaduji kolem druhé hodiny). Bude možnost zůstat i déle, ale někteří to budou mit domů daleko, tak aby měli dostatek času na návrat domů.


Výbava:

Jidlo:

Jídlo si vezme každý s sebou, co uzná za vhodné. Na pátek večer bych doporučoval něco na opečení na ohni (buřty nebo klobásy). Potom snídani a oběd na sobotu, večer bude tradiční grilování u krkovičky. Na neděli si vemte snídani a oběd.

S sebou:

Jak už tu padlo tak spacák, karimatku / celtu a stan. Dále oblečení a obuv do přírody. Doporučuju si taky vzít repelent, komáři a jiný hmyz dokaží být opravdu otravní. Pláštěnka snad nebude potřeba, ale pro jistotu si ji vemte.

Speciální výbavou bude výzbroj. Každý si bude muset vyrobit nějakou zbraň, aby se mohl účastnit připravených aktivit. Nejjednodušší je si vyrobit meč z hokejky, štít z desky či prkem, řemdih (pomocí rukojeti z klacku, do které provrtáte díru a přivážete na provaz tenisák obalený molitanem či vatou a látkou. Meče potáhnete miralonem (což je taková izolace na trubky, tj. z podobnýho materiálu jako je karimatka). Ať už zbraň bude jakákoliv, musí byt dostatečně obalená, abyste nikoho neporanili. Kontrola zbraní bude provedena přímo na miste. Doporučeno je vzít si pracovní rukavice, abyste neměli odřené prsty. Středověký kostým a nebo oblečení v duchu Thalie je vítané.

Kdyby si někdo s výrobou neveděl rady, tak ať kontaktuje na ICQ mě a nebo Pepu48.


Ubytování:

Spí se na louce, buď ve vlastním stanu nebo v připraveném přístřešku z plachet. Vemte si spacák, karimatku nebo celtu. Je tu ještě moznost domluvit spaní v penzionu v Konstantinkách, cena je cca. 200-250 Kč na osobu za noc. Doprava do místa ubytování je vlastní. Autem je to tam čtvrt hoďky a pěšky tak hoďku.


Program:

Aktivity:

Bude připravený program na celý víkend. Těšit se můžete na výstup na zříceninu hradu Falknštejn či Gudštejn, rytířský turnaj, bitvu a jiné zábavné aktivity. Nebyl by to sraz Thalie, kdyby chyběla všemi dobrodruhy oblíbená hospůdka u Krkovičky.

Večer u Krkovičky:

Hospůdka se nachází v Konstantinových Lázních. Pěšky je to hodinka cesty a autem něco kolem čtvrt hodinky. Na sobotu večer tu budou zamluvena místa a připravené grilování na zahrádce. Pivo zde toci chodovar, gambrinus 10, prazdroj 12, kozel světlý/černý a pak ještě nějaké lahváče a nealko pivo pro abstinenty :roll:. K dispozici bude i sud, ze kterého si budeme točit. Hostinským se pro celý večer tradičně stává Rejty. 8)

*Změna programu vyhrazena.*


Celková cena včetne večeře je 200 Kč. Peníze posílejte na účet Thalie a nebo osobně Rejtymu.

*Edit 1: Kdo nechce jídlo, pošle jen 50 Kč.

Číslo účtu najdete zde: http://thalie.pilsfree.cz/sponzorovani-164.htm. U příspěvku uveďte své jméno nebo nick ze hry. A to nejpozději do 15. července, protože pak to tam jedu natvrdo domluvit.


Těší se na Vás Rejty a celá Thalie!


Skupina na Facebooku: http://www.facebook.com/event.php?eid=118004934887064


*Edit 2:

Rozměry zbraní

Jednoruční meč - 90cm

Obouruční meč - 110cm

Jedenapůlruční meč - 100cm

Jednoruční sekera - 90cm

Obouruční sekera - 110cm

Válečné kladivo - 90cm

Palcát - 90cm

Řemdih - 40 + 35 cm (toporo + provaz s koulí)

Dýka - 40cm

štít (kruhový) - průměr 55 cm

Pokud chcete bojovat se dvěmi zbraněmi (jdou vždy jen dvě jednoručky) tak je maximální součet 120 cm (tzn. že jeden meč bude mít např. 55 cm a ten druhý 65).


*Edit 3:

Jak trefit na sraz
photter wrote:přesnější lokalizace:
silnice plzeň - vary (20, E49)
mezi úněšovem a bezvěrovem odbočit doleva na konstantinovy lázně (silnice 201)
neuhejbat, dokud silnice nekřižuje úterský potok v místě zvaném
starý mlýn - je to poslední bod, do kterýho je na mapě silnice (49°53'19.878"N, 13°1'6.331"E)
tam je třeba se rozkoukat a najít polňačku údolím útrerskýho potoka po proudu - je to maličko offroad
sledovat polňačku cca 1,5 km, čumět doleva na louky a pokud by tam stála zřícenina srubu, může to bejt vono
srub - 49°52′55.48″N 13°01′43.26″E
pokud dojedete ke skupině stavení (hlaváčkův mlýn), přejeli ste a vraťte se kousek
a přikládam mapy

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 20:59 20. May 2010
by Rejty
Několik fotek z minulých srazů...

*edit: Více fotek zde http://thalie.pilsfree.cz/srazy-a-setkani-167.htm

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 21:03 20. May 2010
by Rejty
Odemčeno! Můžete se začít hlásit! Neúčast nepřípustná!

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 21:06 20. May 2010
by Žorž
A teď slyšte, slyšte: JÁ přijdu. Ha! Jedna z mála jistot tohoto světa, totiž že mi sraz zásadně nikdy nevychází, se zhroutila.

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 21:07 20. May 2010
by KaTo
Žorž wrote:A teď slyšte, slyšte: JÁ přijdu. Ha! Jedna z mála jistot tohoto světa, totiž že mi sraz zásadně nikdy nevychází, se zhroutila.
shit...a podle všeho se ta jistota hned chytila mě :evil: . Nějaký nápad jak zajistit na ten samý termín povodně na Sázavě??

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 21:08 20. May 2010
by Rejty
Lidi, neštvěte mě, každej rok je to v tom samém termínu - nejbližší víkend přelom červenec / srpen!

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 21:12 20. May 2010
by maku
Maku + Luelle => jedou!

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 21:18 20. May 2010
by Luelle
KaTo wrote:
Žorž wrote:A teď slyšte, slyšte: JÁ přijdu. Ha! Jedna z mála jistot tohoto světa, totiž že mi sraz zásadně nikdy nevychází, se zhroutila.
shit...a podle všeho se ta jistota hned chytila mě :evil: . Nějaký nápad jak zajistit na ten samý termín povodně na Sázavě??
prostě jedeš nebo si promluvím s tvou ženou TA TI TO VYSVĚTLÍ

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 22:11 20. May 2010
by Miell
Luelle wrote:
KaTo wrote:
Žorž wrote:A teď slyšte, slyšte: JÁ přijdu. Ha! Jedna z mála jistot tohoto světa, totiž že mi sraz zásadně nikdy nevychází, se zhroutila.
shit...a podle všeho se ta jistota hned chytila mě :evil: . Nějaký nápad jak zajistit na ten samý termín povodně na Sázavě??
prostě jedeš nebo si promluvím s tvou ženou TA TI TO VYSVĚTLÍ
Bohužel, rodinná akce.. domluvená už od března.. kdy jsem nevěděla, že se tu budu vyskytovat, natož abych měla tucha, že v té době pravidelně míváte sraz :cry:
Nějaká možnost posunu o týden asi není, co? To bysme jeli rádi.

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 22:15 20. May 2010
by KaTo
Miell wrote:...možnost posunu...
...nebo ty povodně *významně pomrkává* :twisted:

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 22:17 20. May 2010
by Luelle
ale blondýna sehnala meč...takže pojedete i se Sašenkou =P kámoška měla předloni dítě na LARPu a jak to dítě bylo spokojený mezi tolika lidma =P

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 23:08 20. May 2010
by jachyra
Tak síce ja bych šla veeeľmo rada, ale žiaľ v tom termíne budem akurát tak na prelome 8meho až 9teho mesiaca ... samozrejme tehotenstva XD tak to by bola vražda skúsiť to
+ nechcelo by sa mi riskovať, že by som musela chodiť po dokumenty a doklady do nemocnice v Čechách XD trochu odruky by to bolo

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 23:12 20. May 2010
by Luelle
jachyra wrote:Tak síce ja bych šla veeeľmo rada, ale žiaľ v tom termíne budem akurát tak na prelome 8meho až 9teho mesiaca ... samozrejme tehotenstva XD tak to by bola vražda skúsiť to
+ nechcelo by sa mi riskovať, že by som musela chodiť po dokumenty a doklady do nemocnice v Čechách XD trochu odruky by to bolo

ale hele Esuliams si nedávno hrála ve hře na porodní bábu :D by se nějak zvládlo :D:D:D

Re: ČTVRTÝ VELKÝ LETNÍ SRAZ THALIE - 30. 7. až 1. 8. 2010

Posted: 23:15 20. May 2010
by jachyra
XD ani nevrav ... 2x Kora v hre rodila, prvý krát asistovali Krata s Marvinom, naše DMka .. doteraz majú z toho nočné mory a vraj ani za svet pri pôrode v realite nikdy nebudú :P druhý krát som si to radšej odrodila sama XD s asistenciou 3 hráčov, ktorí to tiež ledva rozdýchali.