Page 1 of 2
"Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 15:38 24. May 2010
by KaTo
Aby si ten nadpis někdo nevyložil špatně na 120%

jde o normální spawn v lokaci, ne o rafinovaný DM kill

...jak bývá zvykem *zbytek věty zamlká v censorovaném mumlání*.
V poslední době "jsme se" schodli, že na Thalii se množí chování spawnu, kdy:
1) stojí "červený" na druhém konci lokace a postavy se zastaví a hlásí něco na způsob: "Pozor! Vidím tam v dálce zlobry". A najednou "hop" a zlobři řežou skupinku, aniž by k ní viditelně přišli.
2) v horším případě ty NPC "vůbec" nejsou vidět = jsou daleko. Nicméně "hop" a odnikud se vyloupne příšera a jde po postavách. (Nejedná se o hidařské NPC typu panteři a spol.)
3) stává se při boji, že postava bojuje s jedním NPC a najednou "hop" a má na sobě tři

...aniž by si všimla (na monitoru) že přibíhají.
Prostě NPC se "teleportují" k postavě a začnou ji rubat, aniž by postavy zaznamenala na "naší" straně počítače lagy.
Pokud se jedná o "low" lvl potvory, případně potvory "bez" sražení, dá se to "nějak" se štěstím rozdejchat...ale v případě srážecích potvor to je (mnohdy) konečná.
Chci se zeptat, má s tím ještě někdo zkušenosti? Případně dá se tomu nějak předcházet? Vyvarovat se toho?
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 15:41 24. May 2010
by kucik
Jo, to je prostě lag toho pohybu NPC.
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 15:43 24. May 2010
by Luelle
podle měje to lagama taky jsem tím nedávno přišla o lvl
a ve hře bylo 53 hráčů v tu chvíli...
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 15:44 24. May 2010
by Yohan
Mam stejnou zkusenost..za poslednich 8 dni jsem takhle zemrel 3x....NPC je v bezpecne vzdalenosti a pak najednou u mne..a pokavad ma srazeni...je to konec
jestli jsou to lagy...jsou posledni dobou hodne caste
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 15:46 24. May 2010
by -darkvision-
Za me tedy, jako znam tyto skokany, ale vzdy je vidim na monitoru, sice jsou daleko, hop a jsou u me, ale me osobne to nevadi, ja mam na boj jinaci.
Ale ano, setkavam se s tim, ale s tou variantou ze je v dalce vidim.
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 15:49 24. May 2010
by Yohan
ja je v dalce taky vidim...ale to abych utikal..jakmile nekoho zahlednu...musim rict ze je to fakt vopruz
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 15:49 24. May 2010
by Lashek
Taktez mam stejnou zkusenost

.. port zlobra > srazeni > srazeni > srazeni > srazeni > exkurze podsveti

Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 15:54 24. May 2010
by KaTo
*podívá se směrem NAHORU* ...zkuste ve světle chování NPC, zvážit (aspoň zvážit), zda nesebrat to "nedávno" rozmnožené Srážení u potvor a stáhnout ho zase zpátky.
//osobně považuju Srážení u NPC s vysokým AB(!), vyjma specielních bossů, obecně za hegeš

, ale v okamžiku, kdy je ve spojení s "teleportací", přestává to být...hmm...jak to říct...veselé

...jestli mi "rozumíte"

.
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 17:28 24. May 2010
by Sveneld
driv bylo hezke, ze pokud npc melo i jiny cil, tak nechalo srazeneho na pokoji, nedorazilo ho a srazelo si jinde - jo je to proti logice, na druhou stranu min to nici nervy lidi - kor tech, jejichz avatari nemaji takovou disciplinu
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 18:38 24. May 2010
by sandoftime
nojo, dřív taky nechali zranené napokoji na zemi, tedka uz je dorážejí jakmile vidí že se blíží pomoc

není nad pohodovou hru
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 21:35 24. May 2010
by zachy
Jedine reseni je posilit server a vsechny jeho nalezitosti

návod zde:
http://thalie.pilsfree.cz/sponzorovani-164.htm
Navic budete na foru zvěčněni jako prispivatele.
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 21:38 24. May 2010
by KaTo
Tohle není železem (neřeším teď přispívání na chod serveru, kterému se nebráním

), ale přijde mi, že to na čem teď Thalie běží je víc než dobrý (vyveďte mě z omylu

), to spíš je AI NPC + jejich nastavení a UI NWN vůbec

.
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 22:52 24. May 2010
by zachy
KaTo wrote:Tohle není železem (neřeším teď přispívání na chod serveru, kterému se nebráním

), ale přijde mi, že to na čem teď Thalie běží je víc než dobrý (vyveďte mě z omylu

), to spíš je AI NPC + jejich nastavení a UI NWN vůbec

.
Jak rikal Rejty je to lag. Nevim jaky maj v serveru kvalitni HW, ale muze to byt i rychlosti internetu na strane serveru.
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 22:56 24. May 2010
by -darkvision-
No Rejty rikal ze to je lag npc. Coz znamena ze to npc to nestiha, mnoho skriptu? Nebo tak neco? Moc tomu nerozumim, nevim.
Re: "Teleportace" NPC odnikud k PC
Posted: 22:57 24. May 2010
by kucik
HW je imho docela kvalitni. Server se kupoval novej celkem nedavno a kupovalo se praktciky to nejlepsi, co bylo mozny sehnat. Linka je, pokud vim, optikou primo do NIXu, takze tam bych taky problem nevidel. Zatez AI zkontroluju, ale nejsou tam zadny velky vymyslenosti. Delal jsem nejaky profilovani, ale jeste jsem se nedostal ke zpracovani vysledku.