Page 1 of 1
Zkušenosti
Posted: 07:51 19. Jul 2007
by Seth-Plzen
Mám takový problém se získávání zkušeností. Pravidelně dostávám o cca polovinu méně zkušeností než postava, která má o jeden vyšší level. Ja mam level 5 a dostávám zkušeností jako level 15. Znáte někdo nějaké rozumné vysvětlení? Díky
Posted: 11:01 19. Jul 2007
by Jonny
Nevybijis nahodou porad ty same NPC? Xp ziskane za zabiti klesaji nejenom s levelem, ale taky s celkovym poctem zabitych potvor jednoho druhu
Posted: 11:34 19. Jul 2007
by Seth-Plzen
Jonny wrote:Nevybijis nahodou porad ty same NPC? Xp ziskane za zabiti klesaji nejenom s levelem, ale taky s celkovym poctem zabitych potvor jednoho druhu
No to jsem si nejdřív taky myslel, ale není to tím. I když jsem tu potvoru zabíjel poprvé ve hře tak pořád byla za půlku zkušeností.
Posted: 12:21 19. Jul 2007
by Daanri
Zabijel si ju sam? nebo si bol v druzine s niekym? pripadne o aku priseru sa jednalo?
???
Posted: 12:58 19. Jul 2007
by Lord_Berserk
No vobcas si ze Sethem a Aznarem vyjdem... priklad zabijime pulorky ve druzine (Aznar lvl 5, Stelen lvl 4) ja ho zabiju Aznar dostane 52xp a Stelen 40xp...
Kazdej si vobcas streli nebo sekne - takze nemel by Stelen dostavat zkusenosti vo drobet vic, kdyz je o jeden level niz ???
Je to divny jedine ze by mel Bard nakej postih k ziskavani zkusenosti

I korunku vudce druziny sme si prohazovali a nic se nestalo
Nevim cim to kdyztak vysvetlete

Posted: 13:01 19. Jul 2007
by Seth-Plzen
Daanri wrote:Zabijel si ju sam? nebo si bol v druzine s niekym? pripadne o aku priseru sa jednalo?
Vypadá to, že to dělá problémy jenom pokud jsem ve skupine. Pokud jsem sám tak zkušenosti naskakujou normálně. Jenomže dost často chodím ve skupině a zkušenosti nepřibývají a nepřibývají

Posted: 13:15 19. Jul 2007
by Sven
expy se deli do druziny, potom jde jeste o rozdily levelu - pokud behas s nejakym vysokym levelem a sam si nizky dojde k penalizaci, aby male levely nemohli byt "protahovany" temi velkymi
Posted: 13:36 19. Jul 2007
by photter
taky mám dojem, že je nějak zvýhodněná "poslední rána", pokud zabiješ ty, dostaneš trochu víc, než když zabije jinej z party
ale nevím to jistě
Posted: 13:58 19. Jul 2007
by Zyga
poslední rána je zvýhodněná určitě, je to vidět když náhodou něco dobiju já

Posted: 14:13 19. Jul 2007
by Istvan
Zyga wrote:poslední rána je zvýhodněná určitě, je to vidět když náhodou něco dobiju já

Zvyhodnena nejspise o 10% zaokrouhleno dolu, kdyz mate neco za 40 expu a zabijete vy=44 exp, neco za 25exp > zabijete vy=27exp.
Jinak jak rika Sven, pri velikem rozdilu levelu dochazi k penalizaci.
Posted: 14:55 19. Jul 2007
by Seth-Plzen
Hm, tomu všemu rozumim, ale stejne mi to prijde dost divny. Prece nemuze byt rozdil 30-40 procent zkusenosti kdyz mam o jeden level mene. To by byla uplne silena penalizace
Posted: 15:08 19. Jul 2007
by Daanri
U niektorych priser je to myslim aj tak ze ak si moc nizky lvl dostanes za ne este aj menej xp...aspon tak si pamatam ked som hral ze to robilo. Takze ako uvadza ten priklad vyssie pulorkove, tak rozdiel 12xp medzi 4-5 lvl nie je tak hrozny.
Posted: 16:06 19. Jul 2007
by Seth-Plzen
Dobrá asi je to teda správně, uvidím jak se to bude vyvíjet dál