Page 1 of 13

GS

Posted: 19:16 05. Jun 2010
by černý vlk
GS (lepší útočiště) trvá 1 tah / lvl a ještě si jej mohu castit, jak se mi zachce (z GS banschee a hend další GS)...opravdu mě překvapilo, že taková prasárna a ještě s tím šíleným trváním, na Thalii existuje. Já bych byl pro úplný zákaz GS (nebo aspoň seslání 1x za hodinu a trvání kolo / lvl)

Re: GS

Posted: 07:15 06. Jun 2010
by Grunt
Souhlas. Navíc vzhledem k lektvarům to může dělat kdokoliv... ne jen klerik/kouzelnik

Re: GS

Posted: 10:52 06. Jun 2010
by jachyra
Plne s tým súhlasím ... porušilo sa kopec dovedností iných povolaní (nesťažujem sa!!!) a toto podľa mňa patrí medzi ne = malo by sa to zrušiť alebo nejako obmedziť.
;) holt rovnováha je podľa mňa dôležitá.

Re: GS

Posted: 11:05 06. Jun 2010
by Sveneld
ono celkove je problem trvani casu vs. trvani kouzel, aneb kdo venku potka nenacastenou wiznu

Re: GS

Posted: 11:09 06. Jun 2010
by Grunt
Včera mě jeden nakouzlený pobavil ve městě :D. Podle mně trvání GS je problém a lektvary to ještě umocňují. Původně to bylo myšleno tak, že kouzelník či klerik tohle použije jen na krátký moment, aby si zachránil zadek, popřípadě naboostil, vyléčil atd... Tady se z toho stala podstatně dokonalejší náhražka invisu...

Re: GS

Posted: 11:20 06. Jun 2010
by černý vlk
lektvar GS je už ale naprostý nesmysl...

Re: GS

Posted: 11:25 06. Jun 2010
by Luelle
jop s tím souhlasím některá kouzla by neměla být v lektvarech a neměla by jít zakouzlit ze svitků

Timestop, IGMS, GS....

Re: GS

Posted: 11:30 06. Jun 2010
by Firefox_
Luelle wrote:jop s tím souhlasím některá kouzla by neměla být v lektvarech a neměla by jít zakouzlit ze svitků

Timestop, IGMS, GS....
*zalteská* jednoznačně jsem pro
Sveneld wrote:ono celkove je problem trvani casu vs. trvani kouzel, aneb kdo venku potka nenacastenou wiznu
a kdo bojovníka bez zbroje? Wizard bez kouzel je skoro mrtvý wizard

Re: GS

Posted: 11:31 06. Jun 2010
by Rejty
Lektvar GS bych už byl zrušen. S tím nekouzlení vysokých kruhů ze svitků souhlasím. To je pak kde kdo mágem.

Bez kouzel potkáš mága snadno, když se vrací z dungeonu. Jinak zakažme meditaci v interiéru dungeonů a vyvarujeme se trapným situacím, kdy mágové meditují těsně za dvěřma bosse a nebo se před ním marchrovsky vypraskají a pak zameditují.

Re: GS

Posted: 11:34 06. Jun 2010
by maku
-zrušení kouzlení vysokých kruhů ze svitků -> souhlas
-zrušení meditace v dungách -> nesouhlas -> dungy jsou často velmi dlouhé (+ cesta k nim) to by do těch dungů už tuplem nikdo nelezl. Ani nevidím důvod, proč by taková meditace měla být trapná. Skupina zjistí, že kousek od nich je nějaký asi vůdce... skupina hlídá a mág(klerik) se venuje meditaci, aby nabral nových sil na souboj s ním. Nevidím v tom žádný problém. Ono docela bohatě stačí, že při těch dlouhých cestách k dungům + jejich samotná rozsáhlost je docela problém při rychlosti růstu únavy (s tím se pak blbě kouzlí)...ted kdyby nemohl ani meditovat..kdo by tam lezl?

Re: GS

Posted: 11:44 06. Jun 2010
by Luelle
jop stejně je ten systém NWN kouzel hrozně debilní

klasická mana jako HP mi přijde lepší

"připravovat se" na to aby mohla wizna zakouzlit nějaké kouzlo je prostě nelogické,wuzna má umět všechno hned a pořád dokud jí stačí "magická energie"

Re: GS

Posted: 11:46 06. Jun 2010
by maku
Luelle wrote: "připravovat se" na to aby mohla wizna zakouzlit nějaké kouzlo je prostě nelogické,wuzna má umět všechno hned a pořád dokud jí stačí "magická energie"
Jsme v NWN, ne v Diablu (sakra, už aby byla ta trojka)

Re: GS

Posted: 11:47 06. Jun 2010
by Rejty
Luelle wrote:"připravovat se" na to aby mohla wizna zakouzlit nějaké kouzlo je prostě nelogické,wuzna má umět všechno hned a pořád dokud jí stačí "magická energie"
Proto je třeba rozlišovat zaklínače, kterej má magii vrozenou a nemusí se ji učit a připravovat, a čaroděje, kterej studuje magii, učí se ji a kouzla si připravuje ze svitků a přepisuje si je do magické knihy, ze které si je pak připravuje. Správně by čaroděj bez magický knihy nepřipravil ani prd.

Re: GS

Posted: 11:49 06. Jun 2010
by Luelle
no magická kniha zas není taková nutnost, ale pro složité rituály potřebná je

kouzla jsou prostě rovnice, jejichž strukturu wizna pochopí a proto je může kouzlit kdykoliv, ale zaklínač netuší,co jaké kouzlo dělá, jen ví jak udělat BUM :D

Re: GS

Posted: 11:51 06. Jun 2010
by maku
Pardon...ale řešíte tak nějak kraviny, mezi náma :mrgreen: