Zmena cile AI
Posted: 20:58 26. Jul 2007
Nejsem si jisty uplne jestli je to bug nebo to je vytvoreno schvalne, ale prijde mi to dost hodne zneuzitelny.
Kdyz jsme dve postavy a bojujeme (nebo i kdyz jedna nebojuje a jen prihlizi), tak nepritel se kterym bojuji vzdy zmeni cil na tu druhou postavu a snazi se k ni dostat. Funguje to i obracene, takze nejaka nebezpecnost/level/party apod. se do uvahy nebere. Bohuzel pak dostane dotycny attack of opportunity. Dovedu si snadno predstavit, jak ve dvou tohohle zneuzit a bez skutecnyho boje potvoru umlatit opportunitama.
Je to v podstate v kazdym boji a prijde mi to jako dost nesmyslny jednani potvor. Dalsi podobny pripad byly banditi, kteri nejenze delali to samy, ale strelci zmenici cil na tu druhou postavu dostanou opportunity rovnou dve (presun + strelba)...
Kdyz jsme dve postavy a bojujeme (nebo i kdyz jedna nebojuje a jen prihlizi), tak nepritel se kterym bojuji vzdy zmeni cil na tu druhou postavu a snazi se k ni dostat. Funguje to i obracene, takze nejaka nebezpecnost/level/party apod. se do uvahy nebere. Bohuzel pak dostane dotycny attack of opportunity. Dovedu si snadno predstavit, jak ve dvou tohohle zneuzit a bez skutecnyho boje potvoru umlatit opportunitama.
Je to v podstate v kazdym boji a prijde mi to jako dost nesmyslny jednani potvor. Dalsi podobny pripad byly banditi, kteri nejenze delali to samy, ale strelci zmenici cil na tu druhou postavu dostanou opportunity rovnou dve (presun + strelba)...