Page 1 of 2

Shifter - problémy proměn

Posted: 13:45 02. Jul 2010
by Lidda
Asi sem pomalu zacnu vypisovat co vsechno mi nefunguje : ) Vetsina bugu se tyka relogu..

1. Po relogu se vyhazi vsechno krome kouzel a promen z listy (ted uz vim, ze s tim nic neudelate..)

2. Po relogu se prestanou pocitat vsechny bonusy z equipnutych itemu (coz v praxi znamena ze musim zrusit promenu a znovu se do ni dostat, cimz si vyplejtvam jednu navic)

3. Promeny se obnovuji i spankem, nejen meditaci (nejsem si jista, jestli tohle je bug nebo ne, tak jen pro jistotu to uvadim..)


(Nekteri z vas vi, ze mi hra neustale zamrza - v zadnym pripade nezneuzivam relogu ve svuj prospech. Muze to bejt teplotou, muze to bejt ATI gfx, ja to kazdopadne vyresit nedokazala.)

Re: Shifter

Posted: 14:19 02. Jul 2010
by sandoftime
Lidda wrote: 3. Promeny se obnovuji i spankem, nejen meditaci (nejsem si jista, jestli tohle je bug nebo ne, tak jen pro jistotu to uvadim..)

[/i]
trochu rozšířím obzor

všechny schopnosti bytosti se obnoví spánkem, bardské songy, dračí dech, lay on hands, odstranění choroby u paladina, proměny druida, epické spelly, ki strike atd.

Re: Shifter

Posted: 11:38 04. Sep 2010
by Sveneld
hraju ted druidku - mam obcas problem s frakcemi - aniz bych cokoliv zapricinil
prvni vec je ze z 90% nemam nepratelske nepovedene summony pres summonici knizku
druha vec je ze muj animal companion - čokl ma rudy i npc po ivory - ale jen cast - treba alchymysta
(pokud se budem bavit systemove a teoreticky o frakcich - tak to neni pripad ze bych sundal ptacka v lese a rozhodilo me to zvirenu na farmach - to bych taky sejmul - coz by rozhodilo frakci s vidlakama - a sejmuti vidlaka by rozhodilo straze - takze by byly nepratelsky komplet npc)

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 00:14 20. Jun 2011
by mandos
Nedávno sem objevil že můj měňavec má ve všech proměnách AB o jedna nižší než uvádí character sheet, myslel jsem si že to je tím že používám v normálu kopí a mám sílu jen 10 ale dělá mi to i když si kopí nevemu před proměnou...je to jen bodík ale v NWN je i ten bodík celkem dost no :) nevíte o tom někdo něco?

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 04:53 20. Jun 2011
by Prasokralik
Máš víc věcí na sílu (obratnost pokud používáš weapon finesse) než jednu, počítá se jen ta s nejvyšším bonusem.

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 13:24 24. Jun 2011
by mandos
Nene kdybych to měl neukáže se mi to ani v char sheetu protože bonus síly se například počítá jen z jednoho itemu systémové...spíš si myslím jestli se to tu nějak neupravovalo protože třeba pokud vím tak bonus aasimara/tieflinga se ti v sheetu taky neukáže (aspoň to dřív bylo) až při výpisu boje, ale radši jsem to hodil do chyb

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 14:29 24. Jun 2011
by Shaman88
A dělá to u všech proměn?

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 14:55 24. Jun 2011
by mandos
Tak...dělaj to jen proměny co mají zbraň momentálně mam k dispozici jen minotaura a dridera a u těch to je u obou nezávisle na výbavě mají oba snížený AB při útoku ale ne v char sheetu, jinak jsem zjistil že se mi někdy (opravdu jen někdy) počítají postihy za držení zbraně na kterou normálně nemam sílu i do proměny, nevím jestli to jde, ale asi nějak opravit, pokud by to šlo prosím :), aby to dělalo vždycky nebo nikdy.

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 07:08 25. Jun 2011
by Prasokralik
máš feat epic prowess (epická zdatnost, +1 k utoku) ?

Jinak obecně, character sheet ukazuje zkreslené ifnormace, to co vidíš ve výpisu boje je reálná informace, pokud například překročíš ab cap, character sheet si klidně ukazuje útok třeba nad stovku, zatímco ve výpisu je ten skutečný, který správně počítá všechna herní omezení

chyba je to tedy jen estetická, teď jen vykoumat co tvůj charakterník zkresluje

- taky mě napadlo že by to mohlo být způsobené právě těmi zbraněmi, na které tvoje postava nemá sílu jak říkáš, ale to je divné protože proměny mění vlastnosti "natvrdo" a taky by tam byl postih na zranění

zkus se ve výpisu boje podívat, jestli v řádce kde se vypisuje zranění není něco jako "stan marlin zranil blablabla za 15 (fyzické(16) magické(0) )"

vždycky když je ve výpisu takováhle nula, něco ti totiž ubírá zranění

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 09:37 25. Jun 2011
by mandos
To právě nemám mám kopí co dělá 4 magické a ty 4 magické to dává, občas to sníží v character sheetu AB o 2 jako kdyby se uplatnilo to snížení ze zbraně i na proměnu ale na magické to nepůsobí a i pak mam ve výpisu nižší AB o jedna jinak jsem nízký level epický featy nemam

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 09:56 25. Jun 2011
by Prasokralik
Pokud máš magické bylo by to ve výpisu dvakrát, jednou s magickým zraněním ze zbraně, podruhé s magickým zraněním nula, jestli to tam fakt nemáš tkahle, je to v něčem jiném. Co nature sence? zkoušel jsi to v divočině nebo mimo divočinu?

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 11:02 25. Jun 2011
by Shaman88
Chyba je někde jinde - jsi rasa člověk trpoš pulork elf nebo pulelf, tím že se proměníš do minotaoura nebo dridera se ti zvětší velikost a tak máš -1 v combat logu, ale do záznamu postavy se úpravy velikosti nepíšou.

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 14:01 25. Jun 2011
by mandos
hmm jestli to fakt dělá rasa mohlo by to být tim jsem člověk ale stejný postih je i proti dveřím třebas...nevím jak to je s velikostmi ale zní to celkem pravděpodobně

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 14:03 25. Jun 2011
by zachy
Nevím jestli to tu někde je řečeno, ale pokud se přeměníš např do medvěda ( tzn asi +20 životů) a bojuješ a uberou ti nějaké životy a pak jen otevřeš duši bytosti, postava se jakoby opět promění v medvěda a dočasné životy se opět vrátí zpět

Re: Shifter - problémy proměn

Posted: 20:07 25. Jun 2011
by Prasokralik
mandos wrote:hmm jestli to fakt dělá rasa mohlo by to být tim jsem člověk ale stejný postih je i proti dveřím třebas...nevím jak to je s velikostmi ale zní to celkem pravděpodobně
Shaman má pravdu :) na tom nezáleží proti čemu bojuješ, postih za velikost se nepíše v charakterníku, ani se nezapočítává do ab capu, zkrátka máš -1 do utoku prtoože jsi velkej. A kdybys byl ještě větší máš -2, tak s tím počítej jestli míříš třeba na draka.