Page 1 of 1

Majzlík

Posted: 15:38 14. Jul 2010
by monstera
S podivem jsem zjistil, že mladá generace nepřišla do styku se slovem majzlík ( natož s majzlíkem jako takovým ) .
Proto uvádím z wikipedie :

"Sekáč neboli majzlík je jednoduchý, ale všestraně potřebný pracovní nástroj pro celou řadu profesí v oboru strojírenství, stavebnictví, výtvarného umění (kameníci, sochaři), je i ve výbavě hasičů a záchranářů. Slouží k dělení nebo k povrchovému opracovávání materiálu."

Je to ve zkratce zaostřené železo, do kterého se mlátí paličkou nebo kladivem. A ve slovenčině je taky majzlík sekáč......

Re: Majzlík

Posted: 15:44 14. Jul 2010
by -RoF-
monstera wrote:S podivem jsem zjistil, že mladá generace nepřišla do styku se slovem majzlík ( natož s majzlíkem jako takovým ) .
Proto uvádím z wikipedie :

"Sekáč neboli majzlík je jednoduchý, ale všestraně potřebný pracovní nástroj pro celou řadu profesí v oboru strojírenství, stavebnictví, výtvarného umění (kameníci, sochaři), je i ve výbavě hasičů a záchranářů. Slouží k dělení nebo k povrchovému opracovávání materiálu."

Je to ve zkratce zaostřené železo, do kterého se mlátí paličkou nebo kladivem. A ve slovenčině je taky majzlík sekáč......
Joo to sem hodně používal, když sem dřív sbíral minerály a tak, takže vím o co jde :wink:

Re: Majzlík

Posted: 21:27 14. Jul 2010
by Tretas
No vidíte to, mám 15 let a vím o co jde. Nebyli to náhodou ti neseznámení pražáci? *rejp* :mrgreen:

Jinak takových topiců by mohlo být víc, takové "Zednické téma" :lol:

Re: Majzlík

Posted: 22:41 04. Dec 2010
by Prdovous
Majzlík? Leda tak čuromajzlík! :mrgreen: Ale ne, nejsem tupé nevzdělané hovado, takže zhruba vím, o co se jedná :) (a to se o zedničinu a vůbec stavbu nijak nezajímám)

Re: Majzlík

Posted: 22:48 04. Dec 2010
by tao kan
to je tím, že ta mladá generace hovno dělá a jen sedí u PC ...:)