Page 1 of 1
Knihy
Posted: 13:05 02. Aug 2010
by Molly23
Nešlo by udělat aby se text knih (od vetešníka) který budto píši nebo čtu, nezobrazoval jiným hráčům? Sice to používá málo lidí, ale když někdo knihu třeba píše a text té knihy (třeba i tajný) lítá všem do výpisu, je to trošku divné.
Re: Knihy
Posted: 13:07 02. Aug 2010
by Rejty
A když to píšeš do šepotu, tak se to taky zobrazuje všem?
Re: Knihy
Posted: 13:27 02. Aug 2010
by Molly23
Můžu to psát klidně i šepotem...
(přidat lis)
autor: *text*
(hotovo)
a ted kniha poví kdo je autor, jaký to je list, jak se kniha jmenuje a text nalistované stráky (to samé při otevření)
A právě tehdy ostatní hráči vidí co tam je. Mám to ozkoušené.
Re: Knihy
Posted: 13:41 02. Aug 2010
by -darkvision-
Rejty wrote:A když to píšeš do šepotu, tak se to taky zobrazuje všem?
A husty jeste je ze kdyz si otevres knihu, tak se objevi nevidena postava jako zapisovac a treba me dole v Olathu se stalo ze se npc zacli boostit a zautocili na nej.
Re: Knihy
Posted: 20:13 02. Aug 2010
by Bahnak
tohle můžu potvrdit, zapisovatel má nějakou vtipnou frakci, holt v podtemnu je psaní těžší no...

Re: Knihy
Posted: 11:51 17. Aug 2010
by Molly23
Během používání knihy mě ještě napadlo pár věcí.
-jak se zjeví ten zapisovatel, hádám že to je proto aby šlo nějak zapisovat (dialog dvou postav). Kdžy používám třeba kostky, nikdo se neobjeví a mluví jakoby sama postava a jiným hráčům se to nezobrazuje, kniha ano.
-Uvítal bych možnost zvolit si list, který chci nalistovat. Když hledám něco ve své knize a má už přes 60 stran tak je to děs listovat až na začátek a ještě zaspamuju chat log všem okolo
napadl mě nějaký podobný systém jako je u barvíře když si říkáte o konkrétní vzhled či barvu
-Nevím zda jde udělat aby rozhovor s NPC zapisovatelem byl neviditelný pro jiné hráče. Pokud ano, zkusil bych použít scriptů u kostek na nastavení viditelnosti pro okolní postavy, pro případ že bych třeba knihu předčítal.
-zaregistroval jsem pomocí jednoho spoluhráče takový případ, že když jsem se zamknul v hostinci na pokoji a začal psát, kniha byla slyšet po celé lokaci. Takže tímto bych se chtěl omluvit všem kterým jsem takto zaneřádil chat log.
PS: Vím že tuhle vychytávku používá málokdo

ale když se o těchle nedostatcích nebude vědět, nikdo je třeba nikdy řešit nebude. Tak co kdyby jednou že?
Re: Knihy
Posted: 12:18 17. Aug 2010
by DenGrasse
Možná by stačilo nastavit zapisovateli šepot... i když lepší by bylo aby nemluvil vůbec a jeho hlášky se posílaly do vypisového ohna...
Re: Knihy
Posted: 12:23 17. Aug 2010
by Pajule
já esm psala do knížky většinou v šepotu,ale byla sem sama a nikdo si tak nemohl stěžovat

ale s tim listováním souhlasím

Re: Knihy
Posted: 12:59 17. Aug 2010
by kucik
tohle jsou systémy z dob, kdy nebylo možný odchytávat chat postavy jinak, než přes NPC poblíž. Časem by se to mělo celé předělat.
Dokonce si myslim, že jsem k tomu náhradu už udělal a i byla ve hře, jenom jsou v obchodch stále ty staré.
Re: Knihy
Posted: 13:55 17. Aug 2010
by Pajule
a existuje vůbec už ten pečetní prsten co se sliboval?:D
Re: Knihy
Posted: 13:56 17. Aug 2010
by de Aers
Pajule wrote:a existuje vůbec už ten pečetní prsten co se sliboval?:D
to by bylo zajímavé, kdyby třeba měl nějaký poslíček doručit psaní zapečetěné a nedalo mu to a chtěl se podívat co tam, tak by se pak dotyčnému napsalo, že dopis byl už jednou otevřen, že je pečeť zlomená a nebo by se teprve dotyčnému napsalo že pečeť na něm je neporušena

Re: Knihy
Posted: 14:43 17. Aug 2010
by Pajule
no však právě mělo to tak bejt

plánovalo se to,ale asi se to endoplánovalo

Re: Knihy
Posted: 14:47 17. Aug 2010
by de Aers
No jo... ale vem si kolik hráčů by tohle použilo
