Page 1 of 2

postihy k AB a DMG

Posted: 10:59 13. Aug 2010
by černý vlk
u zlodějky (lvl3) si vezmu luk a mám postih -1 AB a -1 magic DMG. To samé s čarodějem, když si vezmu jinou zbraň než hůl nebo kuši.

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 11:14 13. Aug 2010
by DenGrasse
A nejsi příliš sláb?

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 11:24 13. Aug 2010
by černý vlk
DenGrasse wrote:A nejsi příliš sláb?
ne ne, je to i s únavou 0%. to jsem totiž zkoušel jako první

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 11:28 13. Aug 2010
by Muthor6
Myslím, že to DG myslel, jakože jestli nejsi příliš sláb -> jestli nemáš moc malou sílu. Když jsem nosil obouručák, tak jsem tenhle postih měl, dokud jsem si nedal sílu 18 nebo tak nějak.

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 11:29 13. Aug 2010
by Rejty

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 12:23 13. Aug 2010
by Muthor6
Omlouvám se předem, že to píšu sem.
Teď jsem si na té stránce všiml, že :

Název Váha Dvouruční Feat Dmg Síl
Oboustranný meč 4 A exotické 1k8 14
Dlouhý meč 4 N smrtící 1k8 11
Oboust. sekyra 25 A exotická 1k10 18
Bitevní sekyra 7 N smrtící 1k8 12

Trpasličí sekyra 15 N exotické 1k10 6
Bastard 10 N exotická 1k10 16


Může mi tedy někdo prosím vysvětlit, jak se určuje DMG oboustranných zbaní a proč, pokud je oboustranná sekyra tvořena dvěma trpasličími sekyrani není oboustranný meč udělaný podle stejného vzorce ze dvou bastardů?

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 12:48 13. Aug 2010
by DenGrasse
Oboustranné zbraně se myslím posuzují jako bys držel dvě zbraně, tj. máš tam útok navíc,a le zranění je základní jako u běžného typu zbraně.

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 12:53 13. Aug 2010
by Muthor6
No to vím, ale já se ptal proč má oboustranný meč 1k8, když má oboustranná sekyra 1k10 :|
Respektivě teda proč se oboustranná sekyra posuzuje jako 2 trpasličí exotické sekery místo 2 bitevních seker, když je oboustranný meč posuzovaný jako 2 dlouhé meče. dlouhý meč je ekvivalent bitevní sekery, aspon podle té tabulky.

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 12:57 13. Aug 2010
by efu_redo
protože rozsah criticalu

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 12:59 13. Aug 2010
by kucik
Protože to tak prostě je. Kdyby měly ty zbraně stejné DMG, tak by to byly dvě stejné zbraně s odlišnou grafikou jen s rozdílem hmotnosti a kritiky.

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 13:09 13. Aug 2010
by Muthor6
No, ale to je přece záměr. V originálním nwn má každý meč ekvivalent v sekyře akorát mají rozdílné kritiky (rozsahy a násobiče)

Dlouhý meč má ekvivalent v bitevní sekyře (oboje smrtící se stejným dmg)
Bastard má ekvivalent v trpasličí sekyře (oboje exotické se stejným dmg)
A oboustranný meč má mít ekvivalent v oboustranné sekyře.(oboje exotické s rozdílným dmg :?: )
Další věc je, že oboustranný palcát má taky jenom 1k8. Takže argument, že by to pak byly stejné zbaně s rozdílným modelem už teď platí.

Takhle se mi to zdá akorát, že je oboustranná sekyra zvýhodněná a zbraně tak nejsou vyvážené.

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 13:12 13. Aug 2010
by kucik
Oboustraný palcát je především tupá zbraň, takže to nejsou stejné zbraně.

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 13:13 13. Aug 2010
by efu_redo
Muthor6 wrote:Takhle se mi to zdá akorát, že je oboustranná sekyra zvýhodněná a zbraně tak nejsou vyvážené.
1k8 + rozsah 19-20 vs 1k10 + rozhas 20 --- kde ti to přijde nevyvážené? Nebylo by to nevyvážené takto?
---1k10 + rozsah 19-20 vs 1k10 + rozhas 20 -- Mám pocit, že oboustraná sekyra není zvýhodněná. Každé má něco do sebe.

To proč to tak je se ptej vývojářů NWN. Je to takhle nastavené v základním NWN. Mimochodem, zkus si představit oboustraný meč z bastardů. Trochu zvrácená představa.

Edit: Jestli se nepletu, BASTARD by měl být jedenapůl ručka.

Edit2 : Ted jsem si uvědomil, že oboustranná sekyra má být také 1k8 jako meč. Acha. Ale i tak, mi to přijde docela vyvážené, když vemu v potaz rozsah criticalů... meč vs sekyra. Ale ten palcát je divnej. Mělo by to mít všechno 1k8 podle základního nastavení NWN. Pardon, byl jsem trochu desinformován.

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 13:25 13. Aug 2010
by efu_redo
Podle nwn wiki mají mít všechny oboustranné zbraně 1k8 dmg. Sekyra je 1k10. Buď v tom byl záměr, nebo je to chyba. Co ty na to Kuciku? Víc bych se o tom nedohadoval.

Re: postihy k AB a DMG

Posted: 18:08 13. Aug 2010
by černý vlk
Rejty wrote:http://thalie.pilsfree.cz/zbrane-a-vybaveni-51.htm
díky