Page 1 of 1
Karatha, kovář - spatné rozpoznávaání ceny
Posted: 01:31 14. Aug 2010
by slencak
U kováře v bedně je cena za zbraň třeba 3000 ,ale pokud chcete zaplatit a zeptáte se na cenu řekne neěco okolo 8000...koukal jsem jen na předměty s bonusem +1.
Má to tak být? Kdyžtak mne vyveďte z omylu děkuju.
Zkoušl jsem poprvé něco prodat u cechu obchodníků: chtěl jsem se zabvit kovací přísady železa, řekl že ji odhaduje na 300...já si za ni řekl 2000...konečná prodejní cena je 2500(což asi nikdo nekoupí když normálně stojí 2400

) a helmu kterou odhadl na 1300...ja chtěl 7000...je tam za 8700.
Nejdřív jsem si myslel,že k mé ceně připočítá jeho odhad,ale očividně to tak není.
Je to tedy nějaky ,,poplatek za použití obchodníka" ?
Děkuju za odpovědi, případně se omlouvám za spam.
Re: Obchodníci v Karatě
Posted: 08:46 14. Aug 2010
by LDamian
U toho prvniho nevim cim to je.
Prodejce v cechu obchodniku si bere provizi.
Re: Obchodníci v Karatě
Posted: 17:21 14. Aug 2010
by kucik
U ktereho kovare v jake bedne? Je mozne, ze bedna nenajde spravneho prodejce a pak nedokaze spravne urcit prirazku. Kazdopadne cena, kterou chce obchodnik je vzdycky spravna.
Re: Obchodníci v Karatě
Posted: 16:30 15. Aug 2010
by zachy
Pamatuju si na Ivorského vetešníka a jeho komodu plnou harampádí. Když jsem si chtěl něco koupit, udělal mi cenu např.: 1068 zl. a nakonec mi vzal jinou částku, ale nebylo to o moc větší. Není to opět tou charismou? Cena je ovlivněná, ale výpis ceny není?
Re: Obchodníci v Karatě
Posted: 09:31 16. Aug 2010
by kucik
Není. Kdyžuž tak appraise závisí na inteligenci. Ale s tím to nesouvisí.
Re: Obchodníci v Karatě
Posted: 21:39 16. Aug 2010
by Bahnak
TO SLENCAK a ostatním co tento problém zajímá:
1.
jop, ten karathskej kovář už kdysi dávno když jsem hrával nahoře blbnul.
U itemu je uvedena cena ale skutečnou cenu ti řekne až on při dotazu.
(je tam možnost říct: "kolik by stálo to co mám u sebe")
Někoho jsem se už tenkrát ptal a bylo mi vždy řečeno: řeší se to.
Fungují takhle podobně zajímavě všichni kováři/platnéři (nahoře i dole) co mají své zboží v truhlách, nicméně nejvíce se ty ceny rozchází právě u +1 zbraní.
2.
cokoliv prodáváš perzistentnímu obchodníkovi: hodíš cenu za kterou to chceš prodat (a která se po koupi kýmkoliv objeví na tvém kontě v bance)
k této ceně si obchodník přídá svou marži (z něčeho žít musí že ano...)
Marže je teď nastavena na tuším 20-25% takže ten výpočet co uvádíš je OK
(na začátku vždy obchodník sdělí minimální cenu za kterou jde item prodat: je to kvůli vychcánkům co si lognou high lvl postavu a šoupnou sem "High item" za zlaťák, přelognou a koupí ji se svojí lowlvl postavičkou, je tak zamezeno předávání itemů pod cenou, takže opět správně)
Re: Obchodníci v Karatě
Posted: 09:33 20. Sep 2010
by slencak
[quote="Bahnak"]TO SLENCAK a ostatním co tento problém zajímá:
1.
jop, ten karathskej kovář už kdysi dávno když jsem hrával nahoře blbnul.
U itemu je uvedena cena ale skutečnou cenu ti řekne až on při dotazu.
(je tam možnost říct: "kolik by stálo to co mám u sebe")
Někoho jsem se už tenkrát ptal a bylo mi vždy řečeno: řeší se to.
Fungují takhle podobně zajímavě všichni kováři/platnéři (nahoře i dole) co mají své zboží v truhlách, nicméně nejvíce se ty ceny rozchází právě u +1 zbraní.