Page 1 of 1

Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 07:27 20. Sep 2010
by pilnik
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by nešlo upravit kouzlo "Ostrá čepel", aby šlo sesílat i na bodné zbraně jako je to v DnD.
Pro barda,jenž nejede svůj build jako silový, je osobně toto kouzlo celkem k ničemu.
Předem děkuji za odpověd.

Re: Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 07:41 20. Sep 2010
by -RoF-
Jo tohle mě udivuje už delší dobu, že to kouzlo nejde seslat i na bodné.
Přitom sem viděl hodně zbraní v obchodech, které jsou bodné a mají na sobě ostrost.

Viz třeba kord u dobrodruha a tak.

Re: Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 09:02 20. Sep 2010
by kucik
Mrknu na to. Urcite za poslednich par tydnu nejde na bodne? Uz jednou jsem se v tom vrtal, ale nevim, jestli jsem dal jen secne a secne-bodne, nebo i jen bodne.

Re: Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 09:44 20. Sep 2010
by pilnik
no vcera jsem to kouzlo zkousel, kdyz jsem mel v ruce rapier a napsalo mi to ze nemam v ruce zadne secne zbrane, na ktere by to slo seslat a ani se mi rozsah nerozsiril.
diky za ochotu

Re: Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 10:00 20. Sep 2010
by monstera
pilnik wrote:no vcera jsem to kouzlo zkousel, kdyz jsem mel v ruce rapier a napsalo mi to ze nemam v ruce zadne secne zbrane, na ktere by to slo seslat a ani se mi rozsah nerozsiril.
diky za ochotu
Není rapier zbraň bodná ?

Re: Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 10:35 20. Sep 2010
by KaTo
Rapír je zbraň (systémově) bodná, stejně jako krátký meč, dýka.
Kouzlo Keen (Ostrost) na žádnou bodnou zbraň (nevím proč to autoři NWN implementovali) nejde načarovat. Ale tato vlastnost (tj. Keen) jde nastavit v Toolsetu.

Poznámka pro PG - jediná zbraň, která je pro DEXaře použitelná přes DEX (díky featu Finty se zbraní) a je nakouzlitelná kouzlem Ostrost (Keen) jsou Kukri/Kama/Bič/Srp/Ruční sekyrka.

Re: Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 11:30 20. Sep 2010
by Garett
podle nwn wiki jde ostrost kouzlit pouze na secne zbrane

Re: Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 11:44 20. Sep 2010
by -darkvision-
Pokad vím tak topic byl zalozen za ucelem prosby zda by se tomu dalo změnit.
Zakladatel vi ze se to da kouzlit jen na secne zbrane, ale prosi zda by to slo i na bodne.
Takze nejak mi unika pointa poslednich 3příspěvků :roll:

Re: Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 11:59 20. Sep 2010
by KaTo
-darkvision- wrote:...unika pointa poslednich 3příspěvků :roll:
Mě uniká pointa tvého příspěvku též :wink: , ale když už se ptáš - odpovídal jsem monstere :wink: + částečně pilníkovi. Neb z pilníkova prispevku vyplývá, že "neví" že kord je bodná zbraň a snažil se na ni aplikovat Keen.

edit to pilník:
pilnik wrote:no vcera jsem to kouzlo zkousel, kdyz jsem mel v ruce rapier a napsalo mi to ze nemam v ruce zadne secne zbrane, na ktere by to slo seslat a ani se mi rozsah nerozsiril.
diky za ochotu

Re: Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 12:05 20. Sep 2010
by pilnik
to kato: nevim jak z mého příspěvku:"Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by nešlo upravit kouzlo "Ostrá čepel", aby šlo sesílat i na bodné zbraně jako je to v DnD." vyplývá ,že nevím ,že rapier je bodná zbraň? :roll:
jinak myslím,že to je zbytečné tady dál rozpitvávat. :lol:

Re: Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 12:57 20. Sep 2010
by menderon
pilnik wrote:.....
To je jednoduché, mas Avatara, podle kterého si myslí, že jsi to ty:) neví, že ty tam mas jen tu ruku..... :mrgreen:

Edit: mysle jsem, že ho někdo drží, ale je možné, že ne. V tom případě lze jisto jitě předpokládat jen 50% genetický podíl .

Re: Kouzlo "Ostrá čepel"

Posted: 15:13 20. Sep 2010
by Bahnak
kucik wrote:Mrknu na to. Urcite za poslednich par tydnu nejde na bodne? Uz jednou jsem se v tom vrtal, ale nevim, jestli jsem dal jen secne a secne-bodne, nebo i jen bodne.
*ztiší dav přiložením prstu na rty a umírněně pokyne rukou*
A teď všichni!!!...*rozmáchne se rukama*: Děkujeme Kuciku že se na to mrkneš!