Rejty wrote:maxik wrote:...
Nechceš ještě napsat, jaký potřebuješ záchranný hody, abys všechy DC přehodil, jaký musíš mít AB, abys vše trefil, jaký musíš mít AC, aby tě vše trefilo jen na 20? Možná jsem na něco zapomněl, tak mě kdyžtak doplň!
Klid. On ten jeho dotaz neni tak mimo. Jsou proste svety, kde jsou predmety treba +20 do skillu a klidne mas takove dva najednou. A kdyz prijdes na takovy svet, tak prave tyhle informace nejsou obvykle nikde napsane, ale ovlivnuji hru natolik zasadne, ze klidne na 20. levelu muzes zjistit, ze cela tvoje postava na tom svete vubec nedava smysl a to jak jsi to vymyslel je k smichu. Si pamatuji, jak jsem tusim na Kandelabrii 2 delal kdysi shiftera/kobolda, abych tam zuzitkoval ten bonus, co ma do hide a podobne. No a zjistil jsem, ze z predmetu jsou bonusy 5x vetsi a muj shifter je na nic, protoze ho kazdy vidi a kazdy se mu schova.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak ad dotazy, vcetne tech, co nastinil Rejty.
DC zamku a pasti
DC zamku na truhlach v tezsich dungeonech je celkem bezne kolem 35-52. Pokud planujes s postavou chodit do top dungeonu, tak sem tam vzacneji narazi i na DC kolem 60-70. Pritom nektere truhly jsou nerozbitne. Podobne i nektere pasti jsou opakovaci, takze tam druzina nekoho, kdo to dokaza odstranit vazne uvita. Az/pokud se zmeni pixie, tak tu castecne odpadnou i magove/zaklinaci solo chodici v utocisti a vymlacujici dung pomoci black blade nebo nejakeho toho summona. Tam pak na vypravy do dungu nejaky ten kvalitni otevirac/odpastovac bude dobry vzdy. Ani ne tak kvuli dverim, na ty jsem moc casto nenarazil s vysokym DC, ale spis kvuli pokladu.
Z predmetu pocitej spis s mensim bonusem - mozna tak +10 dohromady z nejlepsi vybavy, ale mohu se plest, nevyznam se tak dobre. Celkove se da rict, ze kdyz vytahnes svuj hod na odemykani na nejakych 50+, odemknes vetsinu veci, ale body navic nejsou vyhozene, sem tam se hodi.
Odemykani je podle mne dulezite a rozhodne dulezitejsi nez odstranovani pasti. Vetsina pasti sice zaboli, ale daji se prezit a jen sem tam nekde jsou fakt neprijemne pasti, ktere neobejdes ani diky vysokym savum. Hlavni duvod proc mit vlastne odstranovani pasti je prvne kvuli druzine v situaci, kdy ty pasti bud davaji dispell, jsou hodne neprijemne a nebo jsou proste opakovaci. No a pak kvuli tomu, ze pres opakovaci past se proste nedostanes ani do odemcene truhly. Ale jak rikam, zaklad je odemykani, to odpastovani ma pro mne osobne tak 3/4 hodnotu (navic potrebujes i hledani aspon castecne, ale to nemusi byt tak vysoko imho). Takze umet to s pastma se vyplati, ale da se bez toho na vetsine mistech prezit, pokud mas hodne zivotu a vysoke savy. Jen je to proste pohodlne to umet a pokud na to mas body, tak tech 20 bodu v odstranovani pasti je dobra investice.
Zachrany hody abys prehodil vetsinu DC:
Vuli je fajn mit tak 16-18 minimalne, pokud nechces byt stale zavisly na vycisteni mysli. Tim samozrejme neprehodis vsechna DC, ale je to takove minimum, abys mohl chodit na vetsinu potvor s efektem na vuli co davaji zmateni a omraceni tak nejak bezne.
Vydrz - devast se uz nepocita z vydrze, takze tenhle zachrany hod uz neni absolutne nejdulezitejsi. Je rekl bych stejne dulezity jako vule, ale proti smrticim kouzlum vetsiny beznych npc casteru i nizsi urovne potrebujes spis 20+ a nikdy v ni nebudes mit dost (proti implozi treba uplatnis i 42+ a nemuzes mit imku).
Reflexy - s unikem a vylepsenym unikem (jsi predpokladam zlodej, jinak nema cenu se bavit o vysokych DC zamku) budes uz s reflexama kolem 15 hodne tezit v boji proti ruznym broukum, sneznym vlkum, yetti a vsemu moznemu, co pouziva utoky kuzelem. Jinak pokud mas hodne zivotu a slusny reflexy s unikem, tak se da projit i velka cast pasti bez odpastovani.
AB - abys vse trefil
Nevim, jak to maji kolegove weaponmasteri, ale ja s AB kolem 35-38 mam docela problem trefovat dost silnejsich potvor. S AB kolem 42-44 uz je to lepsi, ale stale se najdou mrchy (spis jen bossove a par vybranych potvor), ktere celkem mijim i na prvni utok. Maji tedy obranu nekde kolem 50+. Celkove se ale da rict, ze pokud vytahnes utok aspon na tech 45, mel byt vetsinu veci normalne trefovat i vic utokama v kole. Pritom pocitej, ze budes mit zbran +5.
AC - aby te nic netrefilo
Kdysi, kdyz jsem mel v alwu AC kolem 58, tak jsem se citil bezpecne. Ted jsem v posledni dobe narazil hlavne v nove predelanych dungeonech i na mrchy s utokem pres 40 a tusim i na mrchy s utokem kolem 50. Takze AC jen na hod 20 bych videl az tak nekde kolem 70 a je klidne mozny, ze sou na Thalii potvory, co te i tak trefi. Potiz je u vysokeho AC spis s tim, ze spousta potvor dava srazeni. Takze pokud mas neco nachylne na srazeni (mnich), tak v top dungeonech budes stejne umirat. Je to castecne o tom, ze mnich a podobne postavy tu kdysi platily za nezabitelne a tak se vyvoj na Thalii ubiral k potvoram, ktere zamereni ciste na vysoke AC zrovna nepreji. Protoze jak te neco srazi a ty prijdes o sve vysoke AC, tak te to casto umlati bez toho, abys dostal sanci se zvednout. A vycvik s postavou na dexteritu za soucasneho vybaveni proste nejak razantne nahoru nevytahnes bez pristupu ke strednim a tezkym zbrojim, vycviku jako hlavniho skillu a epickeho zamereni. Jak se s tim poperes je na tobe.
Pokud jsem na neco zapomel, tak mne klidne dopln a nezapomen, ze to vse jsou jen ciste subjektivni postrehy, ktere navic uz za mesic nemusi mit zadnou platnost.
