KaTo wrote:StarejKulatej wrote:...
Systém mi nedovolí zadat zpět výrobu pouze ze 100% železa. Má otázka zní: proč s vyšším lvl v řemesle a vyššími procenty je zbraň horší - tedy v tomto případě na nic a proč nelze libovolně nastavit procenta výroby - v tomto případě snížit...
1) proč má 120% železa -1 OČ ti nepovím. Prostě to tak nomis "nastavil". IC si to okecej jak chceš - moc těžké, apod

.
2) 20% a 100% kovu míchat samozřejmně jde. Jako zlé DM ti to zadám jako řešení drobné matematické hříčky. Na úvod malou nápovědu - budeš potřebovat dva pruty, železný a jakýkoli jiný.
Vlastní hádanka: Pokud můžeš míchat poměr hlavního kovu v poměru 20-40-60-80-100% ku 120% celkové slitiny, kolik % zvolíš na hlavní kov, aby ti na vedlejší kov (kterým bude železo) zbylo 100% ?

Dobré dopoledne, předem upozorňuji, že tuto odpověď jsem čekal, ale upřímně je nic neříkající a tudíž k ničemu.
Jako průměrně inteligentní člověk jsem již na ZŠ zvládl základní algebru a tůdíž i procentní počty. Tam nás sice učili, že celek je tvořen 100%, ale to v tomto případě opomineme. Budeme to prostě brát tak, že celek je tvořen na Thalii až 200% a to z toho důvodu aby bylo snadno odlišitelné mísení dvou jednotek kovů, s tím že každé jednotce kovu je přiřazeno 100%.
Takže ano, vím kolik tam dát čeho když celek je 120% a já vím že 100% železa dělalo to co jsem chtěl - jenže ouha:
1) postava daného kováře je na 8lvl a dobití rudné žíly železa je pro něj velký úspěch, na vyšší kovy nemá nárok
2) postava daného kováře má 8lvl, žije zatím tak říkajíc z ruky do huby a na vytváření zásob materiálu nemá zlato, stejně tak nemá zlato na pořízení si perzistentního trezoru v dílnách aby vůbec nějaké zásoby mohla mít uskladněny
3) s ohledem na bod 2) je postava kováře na 8 lvl tj. staty síly jsou jaké jsou a nelze je vylepšit předměty z důvodu již zmíněného nedostatku finanční prostředků - tudíž nosnost nedovoluje vytvářet zásoby materiálu
4) i na výrobu 100% výrobku potřebuji 2 pruty, takže pak mi uniká poměr na 100% výrobek 2 pruty železa, na 120% výrobek 1 prut železa a 1 prut šuntu - tudíž se zvyšujícím se lvl se zhoršuje kvalita mého výrobku
5) RP se dá popsat vše, 120% železo je těžké proto má postih, když jsi lepší kovář nepotřebuješ tolik materiálu a můžeš přidávat další pruty atd. - to však nic nemění na faktu, že jsem chtěl vyrobit železná meč s ořechovou násadou s bonusem vylepšením +1 z materiálu který jsem měl dostupný tj. železo a systém mi to nedovoli neboť nelze nastavit maximální procenta výrobku.
Dotaz tedy zněl: je chyba že % nejdou nastavovat? je to záměr? jaké je odůvodnění zjevného faktu, že čím lepší je kovář tím horší vytváří výrobky?
P.S. Jednalo se mezihráčský Q kde měl kovář slíbenou speciální odměnu za kvalitu dodaných zbraní, z výsledku byl zklamán odběratel a ještě více kovář.
P.P.S. Odpověď na hádanku - jistě se pak nastavuje 100% hlavní kov železo a 20% vedlejší kov "jiný kov" součet potom je kýžených 120% - jak překvapující
Hadanka č.2: Jaký kov přidat k výše zmíněným 100% železa, když kovář žádný jiný kov nemá a pokud by si ho sehnal jednalo by se o cín, měď a v nejhorším scénáři bronz? Jakým způsobem přidání nižších či náhodou i vyšších "jiných vedlejších kovů" ovlivní obtížnost výroby? Známe všichni odpověď?
